Finlandia Tour: Hautamaeki triumfuje w Kuopio

• 2004-07-28 23:51
Wczoraj, w fińskim Kuopio odbył się pierwszy tego lata konkurs z cyklu Finlandia Tour. Planowane na ubiegłą sobotę zawody na skoczni w Lahti, zostały odwołane z powodu złych warunków pogodowych. W Kuopio wiatr problemów skoczkom już nie sprawił i zwycięstwo odniósł Matti Hautamaeki, wyprzedzając o zaledwie 0.4 punktu młodego Janne Happonena...

Matti Hautamaeki w swym pierwszym skoku osiągnął 118,5m, co było wynikiem aż o 5.5m gorszym od rezultatu Janne Happonena (124m). Utytułowany Fin w serii finałowej zdołał jednak poprawić się o 2,5m, a Janne Happonen nie wytrzymał presji, lądując na zaledwie 115m.

Udane występy zaliczyli także inni młodzi skoczkowie - Olli Pekkala (3 lokata - 120 i 115m), Kimmo Yliriesto (4 miejsce - 116,5 i 114m) oraz piąty Arttu Lappi (115 i 114,5m).
Z niezłej strony pokazał się także brat Mattiego Hautamaekiego - Jussi, który uplasował się na 6 lokacie, po skokach na 116 i 112m.
Nieco zawiódł były Mistrz Świata Juniorów - Veli Matti Lindstroem, zajmując dopiero 10-te miejsce.