Piątek, 11 stycznia 2019, 20:49

FC w Zakopanem: 75 skoczków na liście startowej

Wielka Krokiew
Wielka Krokiew
fot. Tadeusz Mieczyński

Po blisko miesięcznej przerwie zawodnicy wracają do rywalizacji w cyklu FIS Cup. W ten weekend trzecioligowe zmagania odbędą się na Wielkiej Krokwi w Zakopanem, co będzie testem generalnym obiektu przed nadchodzącym Pucharem Świata, który pod Tatry zawita już za tydzień.

Do sobotniej rywalizacji na skoczni HS140 zgłoszonych zostało 75 skoczków z 9 państw. Dla kibiców będzie to doskonała okazja, aby przyjrzeć się zapleczu polskiej kadry narodowej, gdyż wśród zgłoszonych jest aż dwudziestu reprezentantów Polski. W tej grupie mamy nie tylko członków kadr B i C, ale i skoczków trenujących na co dzień poza strukturami Polskiego Związku Narciarskiego.

Na liście startowej znajduje się kilka nazwisk kojarzonych z występów w Pucharze Świata. Mowa m.in. o Stefanie Huberze, Cene Prevcu, Vojtechu Stursie, Jace Hvali czy Tomaszu Pilchu.

Przed konkursami w Zakopanem, otwierającymi piąty period tzw. trzeciej ligi, liderem klasyfikacji generalnej jest Luca Egloff ze Szwajcarii (396 punktów). Czołową trójkę uzupełniają Niemcy - Fabian Seidl (327 punktów) i Justin Nietzel (310 punktów).

Rekordzistą Wielkiej Krokwi im. Stanisława Marusarza jest Piotr Kudzia. Kombinator norweski w lutym 2018 roku poszybował na odległość 143,5 metra.

Początek sobotniego treningu o 9:00. Start zawodów wyznaczono na samo południe.

Program FC w Zakopanem (HS140):

Sobota, 12.01.2019

9:00 - Oficjalny trening

12:00 - Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 13.01.2019

9:00 - Seria próbna

10:30 - Pierwsza seria konkursowa

Lista startowa FC w Zakopanem (HS140); 12.01.2019
NrZawodnikKrajRocznik
1 LEJA Krzysztof 1996
2 KLIMOWSKI Bartlomiej 2002
3 ZAPOTOCZNY Szymon 2003
4 HABDAS Jan 2003
5 ZYGMUNTOWICZ Krystian 2002
6 JOJKO Arkadiusz 2002
7 PEKALA Wiktor 1999
8 KIETA Krzysztof 2001
9 KRZAK Jaroslaw 2000
10 PAWLOWSKI Szymon 2000
11 LASOTA Damian 1997
12 ZELENCHUK Ivan 1999
13 VETELAINEN Jonne 2000
14 SPULBER Mihnea Alexandru 2000
15 NIEMCZYK Karol 2001
16 SIKOLA Jakub 2001
17 KALINICHENKO Vitaliy 1993
18 VAVERKA Petr 2003
19 MOERTH Claudio 2000
20 SCHLUETTER Anton 1997
21 TURSUNZHANOV Nurshat 2003
22 HVALA Jaka 1993
23 POHJOLA Arttu 2001
24 HOLIK Frantisek 1998
25 PODOBNIK Benjamin 2000
26 DEVYATKIN Nikita 1999
27 RYDL Radek 2001
28 PRESTERL Domen 2000
29 PILCH Tomasz 2000
30 DOBRE Bernard 2000
31 SAMEC Matevz 1997
32 SRSEN Gasper 1999
33 FABIJAN Nik 1997
34 PREVC Cene 1996
35 SAFONOV Gleb 2001
36 STURSA Vojtech 1995
37 PACURAR Radu Mihai 2001
38 KELLERMANN Sebestian 2000
39 FELDOREAN Andrei 2000
40 BUKOWSKI Lukasz 1997
41 AHONEN Mico 2001
42 CZYZ Bartosz 1999
43 HEIKKINEN Kalle 1999
44 CACINA Daniel Andrei 2001
45 VASKUL Andrii 1999
46 PRISLIC Ernest 1993
47 JOJKO Szymon 2001
48 NIZNIK Adam 2002
49 KAVILO Henri 1999
50 SELCER Radek 2001
51 MARUSIAK Yevhen 2000
52 DOLEZEL Dusan 1998
53 HAFNAR Mark 2002
54 HOLUB Benedikt 2000
55 SKUPIEN Damian 1999
56 KYTOSAHO Niko 1999
57 ROMBACH Sebastian 1996
58 HAAGEN David 2002
59 STOSEL Kacper 2001
60 REISENAUER Janni 1997
61 SELL Adrian 1998
62 WEIGEL Cedrik 1998
63 HUBER Stefan 1994
64 GRUSZKA Mateusz 2001
65 FUCHS Tim 1997
66 WINTER Paul 1997
67 WIENERROITHER Julian 1999
68 MAYLAENDER Dominik 1995
69 JUROSZEK Kacper 2001
70 SCHUBERT Johannes 1997
71 LIENHER Maximilian 1999
72 RUPITSCH Markus 1997
73 RAINER Stefan 1999
74 NIETZEL Justin 1997
75 SEIDL Fabian 1997


Dominik Formela, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (3413) ilość komentarzy: (23)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Sapporo HS137
26.01.2019
godz. 08:00
Sobota, godz. 07:45
Sobota, godz. 07:45
Sobota, godz. 07:45
Klasyfikacja PŚ:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia1128
2.STOCH KamilPolska624
3.ŻYŁA PiotrPolska603
4.KRAFT StefanAustria581
5.KUBACKI DawidPolska554
29.WOLNY JakubPolska97
35.HULA StefanPolska43
47.KOT MaciejPolska14
59.WĄSEK PawełPolska4
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Rastbuechl HS78
09.02.2019
godz. 17:30
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.EGLOFF LucaSzwajcaria458
2.SEIDL FabianNiemcy396
3.NIETZEL JustinNiemcy351
4.PREVC CeneSlowenia286
5.RUPITSCH MarkusAustria268
21.JUROSZEK KacperPolska141
55.KANTYKA PrzemysławPolska54
68.GRUSZKA MateuszPolska40
68.NIŻNIK AdamPolska40
71.BIEGUN KrzysztofPolska39
78.SKUPIEŃ DamianPolska34
88.STOSEL KacperPolska29
92.PILCH TomaszPolska25
133.JOJKO SzymonPolska5
142.CZYŻ BartoszPolska2
143.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Brotterode HS117
23.02.2019
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.BRECL JernejaSlowenia200
2.SZPINIEWA AnnaRosja170
3.RAUDASCHL ElisabethAustria159
4.FREITAG SelinaNiemcy150
4.PURKER ClaudiaAustria150
9.KARPIEL KamilaPolska109
15.RAJDA KingaPolska79
36.TWARDOSZ AnnaPolska21
Pełna klasyfikacja..»


Kroppa
2000-2019 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl