Niedziela, 03 paĽdziernika 2004, 15:12

Polacy na trzecim miejscu w konkursach drużynowych Mistrzostw Czech!

Grzegorz Sobczyk
Grzegorz Sobczyk

W niedzielę na skoczni K-95 we Frenstacie odbyły się drużynowe Mistrzostwa Czech. W konkursie seniorów nasza para - Grzegorz Sobczyk i Krzysztof Styrczula zajęła dobre, trzecie miejsce. Zawody wygrała drużyna gospodarzy w składzie Jakub Janda i Jan Mazoch. W konkursie juniorów trzeci był team złożony z Piotra Żyły i Mateusza Wantuloka.


Seniorzy:
Zgodnie z oczekiwaniami para z klubu Dukla Frenstat w dzisiejszych zawodach okazała sie bezkonkurencyjna. Drugie miejsce na podium nalezało też do Czechów: Michala Dolezala i Jana Matury z Dukli Liberec. Trzecia lokate wywalczył team z Polski: Grzegorz Sobczyk i Krzysztof Styrczula. Sobczyk w pierwszej próbie poszybował na odległo¶ć 91m, natomiast w drugim skoku osi±gn±ł 87m. Młodszy o pięć lat Styrczula, był tym razem lepszy od kolegi z drużyny (95 i 89,5m). Na miejscu 10-tym została sklasyfikowana inna dwójka naszych reprezentantów - Jan Ciapała i Rafał ¦liż, a 15-ta lokata przypadła zawodnikom KS Wisła Ustronianka - Wojciechowi Cie¶larowi i Przemysławowi Wyrwie.


Wyniki Drużynowych Mistrzostw Czech Seniorów, 03.10.2004, Frenstat
LpKlubZawodnicyRok Ur.Odl.1Odl.2Suma Pkt.
1Dukla Frenątát p.R.MAZOCH Jan8595,597,5492,0
JANDA Jakub7897,0101,5
2Dukla LiberecDOLE®AL Michal7894,096,0460,5
MATURA Jan8093,594,0
3PolskaSTYRCZULA Krzysztof8695,089,5423,0
SOBCZYK Grzegorz8191,087,0
4Dukla LiberecHLAVA Lukáą8490,594,5414,0
SEDLÁK Vlastibor8186,087,0
5TJ Dukla Frenątát p.R.FIZEK Pavel8583,587,0400,0
SUCHÁČEK Jakub7894,090,0
6Dukla LiberecHÁJEK Antonín8791,094,5399,0
CIKL Martin8785,082,5
7Dukla LiberecJIROTKA David8290,093,0398,0
VACULÍK Frantiąek8484,084,5
8SC CalgaryNELL Michael8577,583,5373,5
GORHAM Graeme8792,588,5
9SC CalgaryBAXTER Gregory8878,080,0370,0
READ Stefan8793,587,5
10PolskaClAPAtA Jan8676,084,0369,0
SLI® Rafal8389,091,0
11TJ Frenątát p.R.MAZOCH Jiří9073,089,0350,5
KYPE« Marek8792,582,0
12Dukla LiberecVACULA Jan8278,588,0346,0
BENE© Tomáą8887,079,5
13LSK Lomnice n. P.VLÁSEK Michal 8967,580,0329,5
KOUDELKA Roman8990,085,0
14TJ Frenątát p.R.STRUHÁR Vladimír8979,079,0317,5
KUBÁŇ Lukáą8879,082,5
15KS WISŁA UstroniankaClESLARWojciech8574,071,0287,0
WYRWA Przemyslaw8680,084,5
16SK Kartik B. BystricaKO©TIAL Peter7975,079,5271,5
ZELENÝ Andrej8875,070,0
17TJ Frenątát p.R.KRY©KE David7865,568,0269,5
KROMPOLC Zbyněk7886,577,0
18LSK Lomnice n. P.MATU RA Tomáą8964,065,0239,5
KO®Í©EK Čestmír9176,080,0
19SKL Nove Mesto n.M.KUTAL Jiří8661,068,0229,0
KUTAL Petr8876,076,5
20Harrachov/Dukla Lib.HAVRÁNEK Lukáą9065,064,0228,0
VODSEĎÁLEK Jan8378,073,0
21SKL Nove Mesto n.M.VAMBERA Tomáą8865,566,0197,5
KUBICKÝ Jakub8967,566,0
22TJ Frenątát p.R.BIALEK Filip9057,063,5191,5
ERMIS Petr8773,569,0
23Ski Klub HarrachovZAPADLO Jan8856,062,0169,5
RIEGER Michal8968,070,0
24SK Kartik B. BystricaKARTÍK Robert8947,050,078,5
CIMERMAN Tomáą8858,058,0

Juniorzy:
W¶ród juniorów triumfowała para Antonin Hajek i Martin Cikl, która wyprzedziła drużynę Kanadyjczyków: Grega Baxtera i Stefana Reada oraz Polaków: Mateusza Wantuloka i Piotra Żyłę. Tuż za podium uplasowała się kolejna dwójka z Kanady: Dominik Bafia i Graeme Gorham. W tych mistrzostwach go¶cie zza oceanu pokazali się z bardzo dobrej strony. Widać władze Kanadyjskiego Zwi±zku Narciarskiego maj± na celu budowę silnej drużyny skokowej na igrzyska olimpijskie.

Na miejscu 7 uplasowała się kolejna dwójka Polaków - bracia Maciej i Jakub Kot. Dobr±, 9. lokatę wywalczyli także Piotr Chowaniec i Marek Michniak. Paweł Słowiok, wraz z o rok młodszym Mateuszem Cie¶larem, po bardzo słabych skokach tego pierwszego uplasowali się dopiero na miejscu 12. Na pozycji 15. sklasyfikowani zostali Byrt i Poloczek, 22. Stebel i Podżorski, natomiast 27 lokata przypadła Brodzie i Podżornemu.


Wyniki Drużynowych Mistrzostw Czech Juniorów, 03.10.2004, Frenstat
LpKlubZawodnicyRok Ur.Odl.1Odl.2Suma Pkt.
1Dukla LiberecHAJEK Antonin8790,594,0465,0
CIKL Martin8797,0103,5
2SC CaigaryBAXTER Gregory8891,592,0462,0
READ Stefan8795,5104,5
3KS WISŁA UstroniankaWANTULOK Mateusz8790,593,5455,0
ZYLA Piotr8796,097,0
4SC CaigaryBAFIA Dominik8892,592,5436,0
GORHAM Graeme8791,595,5
5TJ Fren¶tat p.R.MAZOCH Jiri9090,094,0428,0
KYPEf Marek8796,089,5
6LSK Łomnice n.P.VLA¦EK Michał8988,083,0409,0
KOUDELKA Roman8993,593,0
7Start Krokiew ZakopaneKOT Maciej9187,085,0404,5
KOT Jakub9095,089,0
8LSK Łomnice n.P.MATURA Toma¶8984,084,5369,0
KOŻI¦EK Ćestmir9187,086,0
9Start Krokiew ZakopaneCHOWANIEC Piotr8877,079,5368,5
MICHNIAK Marek8794,592,5
10TJ Fren¶tat p.R.STRUHAR Vladimir8976,087,0368,0
KUBAŃ Luka¶8887,090,0
11SKNove Meston.M.KUBICKY Jakub8976,580,0347,5
KUTAL Petr8887,587,5
12KS WISŁA UstroniankaSŁOWIOK Paweł9279,576,5343,5
CIE¦LAR Mateusz9188,091,0
13SK Jested LiberecBERGER Luka¶9073,575,5331,0
BENE¦ Toma¶8893,585,0
14TJ Fren¶tat p.R.BIAŁEK Filip9069,571,5280,5
ERMIS Petr8779,082,0
15KS WISŁA UstroniankaBYRT Piotr8974,579,0277,0
POLOCZEK Jarosław8979,074,0
16Ski Klub HarrachovZAPADŁO Jan8867,069,5264,0
RIEGER Michał8981,080,0
17TJ Sokol KozloviceSTRUHAR JiFi9267,069,0236 5
PUSKOVA VIadena9276,075,5
18SK Kartik B. BystricaCIMERMAN Toma¶8865,065,0228 5
ZELENY Andrej8877,075,5
19LSK Łomnice n.P.BiŻA Radek9069,566,5209 5
VOTOĆEK Jakub9170,070,0
20SKL Nove MestoVAMBERA Toma¶8866,065,5199 5
KADLEC Jakub9069,069,0
21Start Krokiew ZakopaneKULIG Marcin9061,060,0199 0
KOWAL Kamil9072,075,0
22KS WISŁA UstroniankaSTEBEL Przemysław8762,072,5186 5
PODZORSKI Grzegorz8765,067,0
22SK Jested LiberecRUTKOVSKY Daniel9060,059,0186 5
¦TOREKVaclav9065,077,0
24TJ RoznovSOLANSKY Robert9164,056,0179 5
SEKYRA Radek8969,570,5
25LSK Łomnice n.P.STRNAD Daniel9058,056,0155 5
SAMOHYL Luka¶9065,567,0
26TJ Fren¶tat p.R.KUBAŃ Robert9159,057,0145 0
KRESALEK Jakub9160,070,0
27KS WISŁA UstroniankaBRODA Artur8962,063,0142
POD¬ORNY Dariusz8966,055,0
28Harrachov/NovemestoHAVRANEK Luka¶9069,065,0136,5
JANCIK Lukas905651


Tuż po konkursie, swoimi refleksjami podzielił sie z nami Grzegorz Sobczyk, trzeci zawodnik tych mistrzostw:
Cieszę się z miejsc, które zaj±łem na Mistrzostwach Czech. W obu konkursach oddałem dwa równe skoki, jednak pod względem technicznym trener miał jeszcze zastrzeżenia, jeszcze spóĽniam wybicie. Warunki pogodowe, jakie panowały na skoczni były mniej więcej równe dla wszystkich, czasami zdarzały się lekkie podmuchy wiatru.



Annia & Basia, ¬ródło: Informacja własna
ogl±dalno¶ć: (4700) ilo¶ć komentarzy: (19)

Dyskusja do wiadomo¶ci

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
¦wiata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Sapporo HS137
26.01.2019
godz. 08:00
Sobota, godz. 07:45
Sobota, godz. 07:45
Sobota, godz. 07:45
Klasyfikacja P¦:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia1128
2.STOCH KamilPolska624
3.ŻYŁA PiotrPolska603
4.KRAFT StefanAustria581
5.KUBACKI DawidPolska554
29.WOLNY JakubPolska97
35.HULA StefanPolska43
47.KOT MaciejPolska14
59.WˇSEK PawełPolska4
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Rastbuechl HS78
09.02.2019
godz. 17:30
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.EGLOFF LucaSzwajcaria458
2.SEIDL FabianNiemcy396
3.NIETZEL JustinNiemcy351
4.PREVC CeneSlowenia286
5.RUPITSCH MarkusAustria268
21.JUROSZEK KacperPolska141
55.KANTYKA PrzemysławPolska54
68.GRUSZKA MateuszPolska40
68.NIŻNIK AdamPolska40
71.BIEGUN KrzysztofPolska39
78.SKUPIEŃ DamianPolska34
88.STOSEL KacperPolska29
92.PILCH TomaszPolska25
133.JOJKO SzymonPolska5
142.CZYŻ BartoszPolska2
143.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Brotterode HS117
23.02.2019
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.BRECL JernejaSlowenia200
2.SZPINIEWA AnnaRosja170
3.RAUDASCHL ElisabethAustria159
4.FREITAG SelinaNiemcy150
4.PURKER ClaudiaAustria150
9.KARPIEL KamilaPolska109
15.RAJDA KingaPolska79
36.TWARDOSZ AnnaPolska21
Pełna klasyfikacja..»


Kroppa
2000-2019 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl