Puchar Beskidka: Jakub Wolny, Bartłomiej Kłusek i Kamil Waluś - najlepsi

• 2004-11-15 21:29

W minioną sobotę odbyły się zawody "O Puchar Beskidka", kończące sezon igelitowy w Szczyrku. W trzech kategoriach wiekowych triumfowali skoczkowie reprezentujący klub LKS Klimczok Bystra - Kamil Waluś (młodzicy), Bartłomiej Kłusek (dzieci starsze) i Jakub Wolny (dzieci młodsze).

Zawody te były oficjalnym otwarciem zmodernizowanej skoczni Beskidek, o punkcie K równym 17 m. Jest to jedyny na swiecie obiekt o najeździe krążnikowym, na którym zainstalowano również nowoczesny system pomiarowy. O szczegółach tego udogodnienia poinformujemy wkrótce.

Wśród dzieci młodszych najlepszy okazał się Jakub Wolny, który dwukrotnie lądował na 16,5 m. Drugie miejsce zajął Piotr Mojżesz (15,5 m i 16 m), a trzecie - Kornel Dobija (15,5 m i 14 m). Wszyscy ci skoczkowie reprezentowali klub LKS Klimczok Bystra. Miały miejsce też dwa upadki, które przytrafiły się w pierwszej serii Kacprowi Kupczakowi, a w drugiej - Łukaszowi Podżorskiemu.

Konkurs z okazji Święta Niepodległości \"O puchar Beskidka\" rocznik95 i mł. K17
MiejsceZawodnikKlubNotaOdl1Odl2
1. Jakub Wolny LKS Klimczok Bystra 211,0 pkt.16,516,5
2.Piotr Mojżesz LKS Klimczok Bystra 209,5 pkt.15,516
3.Kornel Dobija LKS Klimczok Bystra 187,5 pkt.15,514
4.Łukasz Podżorski KS Wisła Ustronianka160,0 pkt.1213
5. Kacper Kupczak SS-R LZS Sokół Szczyrk 92,5 pkt.8,59,5

Zwycięstwo w kategorii dzieci starszych odnotował Bartłomiej Kłusek. Oddał on dwa równe, dobre skoki - 17 m i 17,5 m. Na drugiej pozycji uplasował się tegoroczny Mistrz Świata z Garmisch - Partenkirchen, Tomasz Byrt (17 m i 17,5 m). Trzecie miejsce wywalczył Krzysztof Biegun (15,5 m i 17 m). Odnotowano jeden upadek - Jana Kłody w pierwszej serii.

16.Jan KłodaKS Wisła Ustronianka127,5 pkt.12,512

Dosyć niespodziewanie zakończyła się rywalizaja wśród młodzików. Faworyta tej kategorii, Pawła Słowioka (Wisła Ustronianka), wyprzedził Kamil Waluś. Zawodnik LKS Klimczok Bystra oddał najdłuższe skoki w obu seriach - 18 m i 18,5 m. Paweł Słowiok lądował dwukrotnie na 17,5 m. Trzecie miejsce zajął reprezentant gospodarzy - Konrad Turczak (17 m i 17 m). W granicach punktu K lądowali: Wojciech Dudek i Patryk Pokorski, jednak zabrakło dla nich miejsc na podium. Upadek zaliczył w pierwszej serii Szczepan Kupczak.

Konkurs z okazji Święta Niepodległości \"O puchar Beskidka\" rocznik91-92 K17