Wtorek, 21 grudnia 2004, 16:38

Puchar Prezesa Firmy Ustronianka - sezon zimowy w Wiśle otwarty!

Tomasz Byrt
Tomasz Byrt

W ubiegłą sobotę, 18.12.2004, na skoczniach K35 i K65 w Wiśle - Łabajowie, odbył się Turniej Skoków Narciarskich o Puchar Prezesa Firmy "Ustronianka". W trzech kategoriach wiekowych wystartowało 31 zawodników, reprezentujących kluby: Wisła Ustronianka, Klimczok Bystra i Olimpia Goleszów.

Wśród dzieci, które rywalizowały na obiekcie K35, najlepszy okazał się Tomasz Byrt. W obu swoich skokach lądował poza linią wyznaczającą punkt K, na 38,5 m i 38 m. Na drugiej pozycji uplasował się Kamil Byrt (34 m i 34,5 m).

Warto dodać, że obaj ci skoczkowie są stypendystami Fundacji Izabeli i Adama Małyszów "Wystarczy chcieć". Trzecią lokatę wywalczył kolejny z podopiecznych trenera Jana Kawuloka, Aleksander Cieślar (33 m i 34,5 m).

 

TURNIEJ SKOKÓW NARCIARSKICH O PUCHAR PREZESA FIRMY "USTRONIANKA", r.1993-94
MiejsceZawodnikKlubOdl1Odl2Nota
1Tomasz ByrtKS Wisła Ustronianka38,538,0245,9
2Kamil ByrtKS Wisła Ustronianka34,034,5211,6
3Aleksander CieślarKS Wisła Ustronianka33,034,5208,0
4Bartłomiej KłusekLKS Klimczok Bystra33,533,0205,4
5Mateusz BujokKS Wisła Ustronianka30,532,0189,5
6Aleksander ZniszczołKS Wisła Ustronianka30,032,0181,7
7Jan KłodaKS Wisła Ustronianka29,531,0178,8
8Dawid MacuraOlimpia Goleszów30,030,5176,3
9Sebastian SzczypkaOlimpia Goleszów28,530,0167,6
10Damian ŻyłaLKS Klimczok Bystra27,530,5165,3
11Jędrzej ŚcisłowiczLKS Klimczok Bystra27,030,0161,2
12Piotr MojżeszLKS Klimczok Bystra29,527,0160,4
13Michał PodżorskiKS Wisła Ustronianka28,028,5158,4
14Rafał KocurekLKS Klimczok Bystra29,526,5157,6
15Mateusz KojzarKS Wisła Ustronianka27,528,0153,3
16Artur KukułaOlimpia Goleszów26,528,0149,2
17Szymon SzostokKS Wisła Ustronianka27,025,5136,9
18Michał MajtykaLKS Klimczok Bystra22,023,5113,8
19Michał SuchyOlimpia Goleszów20,521,098,7
20Łukasz PodżorskiKS Wisła Ustronianka18,519,054,5

Arena zmagań dla pozostałych kategorii wiekowych to skocznia K65. Także i tutaj nie było niespodzianek. Najlepszy okazał się faworyt - Paweł Słowiok. Lądował na 61 m i 62 m. Walkę z nim próbował nawiązać Mateusz Kukuczka, który w pierwszej serii wykonał nawet dłuższy skok od próby Pawła - 62 m. O wszystkim jednak zadecydował finał. Mateusz lądował w nim na 60,5 m, co nie wystarczyło, aby zwyciężyć. Na trzeciej pozycji uplasował się Aleksander Cieślar (58,5 m i 61 m).

TURNIEJ SKOKÓW NARCIARSKICH O PUCHAR PREZESA FIRMY "USTRONIANKA", r.1991-92
MiejsceZawodnikKlubOdl1Odl2Nota
1Paweł SłowiokKS Wisła Ustronianka61,062,0208,7
2Mateusz KukuczkaKS Wisła Ustronianka62,060,5201,0
3Mateusz CieślarKS Wisła Ustronianka58,561,0196,3
4Kamil WaluśLKS Klimczok Bystra56,059,5184,7
5Adam CieślarKS Wisła Ustronianka55,558,5181,1
6Tomasz ByrtKS Wisła Ustronianka57,054,0172,9

Najstarszą kategorię wiekową stanowili juniorzy młodsi i juniorzy z Wisły Ustronianki. Z tej rywalizacji zwycięsko wyszedł Grzegorz Podżorski (62,5 m i 59,5 m). Na drugiej pozycji uplasował się Artur Broda (63,5 m i 59,5 m), a na trzeciej - Piotr Byrt (62 m i 60,5 m).

TURNIEJ SKOKÓW NARCIARSKICH O PUCHAR PREZESA FIRMY "USTRONIANKA", r.1989 i starsi
MiejsceZawodnikKlubOdl1Odl2Nota
1Grzegorz PodżorskiKS Wisła Ustronianka62,559,5201,8
2Artur BrodaKS Wisła Ustronianka63,559,5200,7
3Piotr ByrtKS Wisła Ustronianka62,060,5199,5
4Przemysław StebelKS Wisła Ustronianka60,061,5194,6
5Jarosław PoloczekKS Wisła Ustronianka59,059,5193,9
6Kazimierz FlorekKS Wisła Ustronianka51,052,5145,9

Niektórzy z zawodników startujących w Turnieju, tydzień wcześniej brali udział w Inauguracji Sezonu w Biegach Narciarskich na Kubalonce. Najlepszy wynik osiągnął wtedy Paweł Słowiok, który w swojej kategorii wiekowej był 4., a także, klasyfikowany w tej samej grupie, Mateusz Cieślar (5. miejsce).

Za wyniki dziękuję p. Tomaszowi Wrześniakowi ze SRiWR "Olza".



Barbara Niewiadomska, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (6331) ilość komentarzy: (14)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Engelberg HS140
15.12.2018
godz. 16:00
Sobota, godz. 15:30
Sobota, godz. 15:50
Sobota, godz. 15:45
Klasyfikacja PŚ:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia420
2.ŻYŁA PiotrPolska285
3.STOCH KamilPolska276
4.FORFANG Johann AndreNorwegia255
5.LEYHE StephanNiemcy191
14.KUBACKI DawidPolska89
21.WOLNY JakubPolska52
31.HULA StefanPolska21
48.KOT MaciejPolska2
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Ruka HS142
15.12.2018
godz. 16:00
Aktualna klasyfikacja PK:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.LINDVIK MariusNorwegia200
2.SCHMID ConstantinNiemcy130
3.HOFFMANN FelixNiemcy98
4.ZNISZCZOŁ AleksanderPolska90
5.SCHIFFNER MarkusAustria82
22.WĄSEK PawełPolska18
24.MURAŃKA KlemensPolska15
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
14.12.2018
godz. 16:00
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.NIETZEL JustinNiemcy310
2.NIKAIDO RenJaponia200
3.SEIDL FabianNiemcy187
4.EGLOFF LucaSzwajcaria180
5.RUPITSCH MarkusAustria170
16.JUROSZEK KacperPolska99
34.GRUSZKA MateuszPolska40
35.BIEGUN KrzysztofPolska39
44.STOSEL KacperPolska29
52.SKUPIEŃ DamianPolska21
70.NIŻNIK AdamPolska6
73.JOJKO SzymonPolska5
83.CZYŻ BartoszPolska2
85.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Premanon HS90
15.12.2018
godz. 11:00
Aktualna klasyfikacja PŚ Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.ALTHAUS KatharinaNiemcy200
2.SEYFARTH JulianeNiemcy177
3.JAKOWLEWA LidijaRosja172
4.LUNDBY MarenNorwegia169
5.STRAUB RamonaNiemcy142
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
14.12.2018
godz. 19:15
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.JAKOWLEWA LidijaRosja415
2.IRASCHKO-STOLZ DanielaAustria400
3.BARANCEWA AleksandraRosja382
4.SZPINIEWA AnnaRosja271
5.BRECL JernejaSlowenia236
13.PAŁASZ MagdalenaPolska84
25.KARPIEL KamilaPolska48
27.KIL JoannaPolska46
27.TWARDOSZ AnnaPolska46
33.RAJDA KingaPolska40
Pełna klasyfikacja..»


Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl