Środa, 05 stycznia 2005, 23:22

XXVIII Szkolna Liga Sportów Zimowych: Pod dyktando faworytów

Jakub Kot
Jakub Kot

Dziś otrzymaliśmy wyniki pierwszej edycji XXVIII Szkolnej Ligi Sportów Zimowych, która odbyła się 23.12.2004 r. Zawody rozegrane zostały na skoczniach: K15, K35 i K65 w Zakopanem, w czterech kategoriach wiekowych. Zwycięzcy to: Krystian Karpiel (dzieci młodsze), Klimek Murańka (dzieci starsze), Kamil Skrobot (młodzicy) i Jakub Kot (juniorzy młodsi).

Najmłodsi rywalizowali na najmniejszym obiekcie, Adasiu (K15). Wśród nich najdłuższe skoki wykonał reprezentant zakopiańskiej Wisły, Krystian Karpiel. Odległości jakie osiągnął, to 17 m i 17 m. Druga pozycja przypadła w udziale Bartłomiejowi Gąsienicy Laskowemu (16,5 m i 17 m), a jego strata do zwycięzcy wyniosła 2,6 pkt, czyli dokładnie 0,5 m (na tej skoczni każdy metr warty jest 5,2 pkt). Trzecie miejsce wywalczył Krzysztof Leja (16 m i 16 m). Słabsze noty za styl u Pawła Murzyna spowodowały, że zawodnik ten, mimo dwóch skoków po 16,5 m, znalazł się poza podium.

 

XXVIII Szkolna Liga Sportów Zimowych
23.12.2004, K15, r.1995 i mł
MiejsceZawodnikKlubRocznikOdl1Odl2Nota
1KARPIEL KRYSTIANTS WISŁA951717248,3
2GĄS.LASKOWY BARTŁOMIEJSTART/KROKIEW9516,517245,7
3LEJA KRZYSZTOFSTART/KROKIEW961616235,9
4MURZYN PAWEŁTS WISŁA9516,516,5228,1
5BACHLEDA SZELIGA JAKUBTS WISŁA951514,5211,4
6STĘKAŁA ANDRZEJSTART/KROKIEW9514,514198,2
7GIL ŁUKASZLKS BIALI9514,514196,2
8SZELIGA JANUSZSTART/KROKIEW951313,5180,3
9ŁOWISZ JANSTART/KROKIEW951313,5178,3
10MURAŃKA KRZYSZTOFTS WISŁA9713,511,5169
11GAŁYSA KAMILSTART/KROKIEW9514,512168,3
12ZĘBA TOMASZSTART/KROKIEW9511,512163,2
13PODCZERWIŃSKI DANIELSTART/KROKIEW951211,5158,2
14WNUK MIROSŁAWWKS/REGLE9611,511153
15STASZEL SEBASTIANSTART/KROKIEW971112117,6

Wśród dzieci starszych, które rozpoczęły rywalizację na Maleńkiej Krokwi (K35) zwycięstwo odniósł Klimek Murańka. Lądował on dwukrotnie na 29,5 m. Nieco tylko bliższe skoki oddał drugi w klasyfikacji, Grzegorz Miętus (28,5 m i 29 m). Trzeci tym razem był Andrzej Gąsienica z WKS Regle. Odległości jakie osiągnął, to 29 m i 29 m.

XXVIII Szkolna Liga Sportów Zimowych
23.12.2004, K35, r.1993-94
MiejsceZawodnikKlubRocznikOdl1Odl2Nota
1MURAŃKA KLIMEKTS WISŁA9429,529,5179,4
2MIĘTUS GRZEGORZSTART/KROKIEW9328,529176
3GĄSIENICA ANDRZEJWKS/REGLE932929174,8
4POLINKIEWICZ RAFAŁSTART/KROKIEW932827,5160,3
5GRUSZKA ANDRZEJSTART/KROKIEW9426,528155,7
6PRZYBYŁA JAKUBWKS/REGLE942725143,2
7LASSAK PIOTRLKS PORONIEC932526,5139,4
8STASZEL KRYSTIANSTART/KROKIEW9324,524,5128,9
9MARUSARZ WOJCIECHSTART/KROKIEW9324,524,5125,9
10NOWOBILSKI KAMILWKS/REGLE942324,5123,5
11ORAWIEC MARCINLKS PORONIEC9323,524119,5
12WINIARSKI PAWEŁSTART/KROKIEW9423,523112,9
13BZDYK SZYMONSTART/KROKIEW9322,522,5105,5
14WALKOSZ ŁUKASZLKS PORONIEC9423,521104,2
15KUMOREK GRZEGORZTS WISŁA9322,522103,2
16LEJA ŁUKASZSTART/KROKIEW9322,521100,1
17MNISZAK SZYMONSTART/KROKIEW942120,592,4
18STASZEL STANISŁAWSTART/KROKIEW94232290,5
19PARA ŁUKASZLKS PORONIEC9321,519,589,6
20STASIK MICHAŁLKS PORONIEC9420,519,583,5
21TRZEBUNIA SZYMONWKS/REGLE94222278,9
22RZEPKA MAREKSTART/KROKIEW94191976,8
23PAWLIKOWSKI PAWEŁLKS PORONIEC9418,51975,5
24BANDYK TOMASZTS WISŁA941716,553,6
25ZYCH BOGDANSTART/KROKIEW94161546,6

Kolejne zwycięstwo w tym sezonie dorzucił do swojej kolekcji Kamil Skrobot (młodzicy). Wykonał on dwa dobre, dalekie skoki (30 m i 31 m). Tuż za nim uplasował się kolejny z liderów tej kategorii wiekowej, Maciej Kot ze Startu Krokiew Zakopane (29,5 m i 31 m). Trzecie miejsce wywalczył kolega klubowy Maćka, Tomasz Gut. Lądował on na 30,5 m i 29 m. Odległość 30 m osiągnął dwukrotnie Jakub Cyrwus, jednak nieco słabsze noty za styl spowodowały, że zabrakło dla niego miejsca na podium.

XXVIII Szkolna Liga Sportów Zimowych
23.12.2004, K35, r.1991-92
MiejsceZawodnikKlubRocznikOdl1Odl2Nota
1SKROBOT KAMILTS WISŁA913031191,1
2KOT MACIEJSTART/KROKIEW9129,531188,3
3GUT TOMASZSTART/KROKIEW9130,529183,7
4CYRWUS JAKUBWKS/REGLE913030181,5
5SZCZEPANIAK PIOTRSTART/KROKIEW9229,529178,6
6MIĘTUS KRZYSZTOFSTART/KROKIEW9128,529,5175,8
7KRZEPTOWSKI KLEMENSWKS/REGLE912929174,8
8SINDLER DENISSVK BANSKA B9228,528,5171,2
9ZAPOTOCZNY ANDRZEJLKS BIALI912829169,2
10SZLEMBARSKI ANDRZEJSTART/KROKIEW922828166,6
11ZIOBRO JANWKS/REGLE9128,527,5165,6
12BALICKI MICHAŁTS WISŁA9128,526155,2
13OBROCHTA ZBIGNIEWSTART/KROKIEW9226,527149,1
14BRYJA ADAMLKS BIALI922625141,1
15PABIN JÓZEFSTART/KROKIEW9125,525,5140,1
16BUKOWSKI ANDRZEJTS WISŁA9125,525,5139,6
17RZADKOSZ MARIUSZLKS PORONIEC9225,524130,2
18MNISZAK MATEUSZSTART/KROKIEW922424129,3
19MATEJA MARIUSZWKS/REGLE9123,524,5124,3
20SŁODYCZKA MICHAŁSTART/KROKIEW9223,524119,5
21SZCZEPANIAK ADAMLKS PORONIEC9223,522,5109,6
22PARA MACIEJLKS PORONIEC9222,523104,8
23BANDYK JANTS WISŁA9217,520,575,3

Jakub Kot po raz kolejny zdominował konkurs juniorów młodszych na Małej Krokwi (K65). W obu seriach lądował kilka metrów dalej niż jego bezpośredni rywale na skoczni - Andrzej Zarycki i Dawid Kubacki. Dwukrotnie lądował poza punktem K skoczni (65,5 m i 66,5 m). Drugi w klasyfikacji, reprezentant LKS Poroniec, Andrzej Zarycki, osiągnął odległości: 62,5 m i 63 m, natomiast Dawid Kubacki - 59 m i 60 m. Granicę 60 m przekroczył jeszcze w swoim drugim skoku (61 m), czwarty w klasyfikacji, Robert Miętus.

XXVIII Szkolna Liga Sportów Zimowych
23.12.2004, K65, r.1989-90
MiejsceZawodnikKlubRocznikOdl1Odl2Nota
1KOT JAKUBSTART/KROKIEW9065,566,5235,4
2ZARYCKI ANDRZEJLKS PORONIEC8962,563215,2
3KUBACKI DAWIDTS WISŁA905960196,6
4MIĘTUS ROBERTSTART/KROKIEW8956,561173
5JASIONEK JÓZEFWKS/REGLE9055,556171,1
6SKROBOT KACPERTS WISŁA905555169
7DEMITRASZEK DAMIANTS WISŁA9054,555,5168
8MURAŃKA BARTŁOMIEJTS WISŁA9052,554,5154,8
9STASZEL ANDRZEJTS WISŁA9051,551145
10GĄS.KOTELNICKI WOJCIECHSTART/KROKIEW894854144,8
11SINDLER DENISSVK BANSKA B9248,552142,2
12DZIEDZIC ANDRZEJLKS BIALI8947,551133,4
13TOMASZKOWICZ BARTŁOMIEJTS WISŁA9047,547,5125
14KULIG MARCINSTART/KROKIEW904548121,2
15BANDYK ARTURTS WISŁA904546110,4
xxxxxxxxxxxxxxx
P.K.STĘPIŃSKI TOMASZSTART/KROKIEW894543,580,6



Barbara Niewiadomska, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (6149) ilość komentarzy: (17)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Engelberg HS140
15.12.2018
godz. 16:00
Sobota, godz. 15:30
Sobota, godz. 15:50
Sobota, godz. 15:45
Klasyfikacja PŚ:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia420
2.ŻYŁA PiotrPolska285
3.STOCH KamilPolska276
4.FORFANG Johann AndreNorwegia255
5.LEYHE StephanNiemcy191
14.KUBACKI DawidPolska89
21.WOLNY JakubPolska52
31.HULA StefanPolska21
48.KOT MaciejPolska2
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Ruka HS142
15.12.2018
godz. 16:00
Aktualna klasyfikacja PK:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.LINDVIK MariusNorwegia200
2.SCHMID ConstantinNiemcy130
3.HOFFMANN FelixNiemcy98
4.ZNISZCZOŁ AleksanderPolska90
5.SCHIFFNER MarkusAustria82
22.WĄSEK PawełPolska18
24.MURAŃKA KlemensPolska15
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
14.12.2018
godz. 16:00
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.NIETZEL JustinNiemcy310
2.NIKAIDO RenJaponia200
3.SEIDL FabianNiemcy187
4.EGLOFF LucaSzwajcaria180
5.RUPITSCH MarkusAustria170
16.JUROSZEK KacperPolska99
34.GRUSZKA MateuszPolska40
35.BIEGUN KrzysztofPolska39
44.STOSEL KacperPolska29
52.SKUPIEŃ DamianPolska21
70.NIŻNIK AdamPolska6
73.JOJKO SzymonPolska5
83.CZYŻ BartoszPolska2
85.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Premanon HS90
15.12.2018
godz. 11:00
Aktualna klasyfikacja PŚ Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.ALTHAUS KatharinaNiemcy200
2.SEYFARTH JulianeNiemcy177
3.JAKOWLEWA LidijaRosja172
4.LUNDBY MarenNorwegia169
5.STRAUB RamonaNiemcy142
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
14.12.2018
godz. 19:15
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.JAKOWLEWA LidijaRosja415
2.IRASCHKO-STOLZ DanielaAustria400
3.BARANCEWA AleksandraRosja382
4.SZPINIEWA AnnaRosja271
5.BRECL JernejaSlowenia236
13.PAŁASZ MagdalenaPolska84
25.KARPIEL KamilaPolska48
27.KIL JoannaPolska46
27.TWARDOSZ AnnaPolska46
33.RAJDA KingaPolska40
Pełna klasyfikacja..»


Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl