COC w Sapporo: Tym razem Kimmo Yliriesto, nieźle Polacy!

• 2005-01-16 10:10
Trzecie i zarazem ostatnie zawody japońskiego tournee z cyklu Pucharu Kontynentalnego wygrał Fin Kimmo Yliriesto, który wyprzedził swojego kolegę z reprezentacji Jussi Hautamaekiego a na trzecim stopniu podium stanął dzisiaj Norweg Anders Bardal. Wszyscy Polacy zmieścili się w finale, a najlepszym z naszych reprezentantów okazał się Paweł Urbański zajmując 14. miejsce...

Zawody po raz kolejny odbywały się w znakomitych warunkach atmosferycznych, był lekki mróz a wiatr nie przekraczał 1,3 m/s.

Dzisiejszy zwycięzca, Fin Kimmo Yliriesto, lądował na 130 i 124 metrze a zajmując pierwsze miejsce przerwał zwycięski pochód na japońskich skoczniach Tsuyoshi Ichinohe. Drugie miejsce zajął kolejny Fin, Jussi Hautamaeki, który oddał dwa równe i dalekie skoki na odległość 128,5 i 126 metrów a na ostatnim stopniu podium stanął dzisiaj Norweg Anders Bardal uzyskując 125 i 126,5 metrów.

Kolejne miejsca zajęli, będący ostatnio w wysokiej formie, Czech Antonin Hajek (121 i 123 m), tuż za nim był zwycięzca dwóch poprzednich konkursów Pucharu Kontynentalnego, Japończyk Tsuyoshi Ichinohe (121 i 119 m) oraz jego reprezentacyjny kolega Hiroki Yamada (122 i 116,5 m).

Miejsca w finale zabrakło po raz kolejny Austriakowi Mathiasowi Hafele, który skoczył zaledwie 100 metrów i zajął dopiero 45. miejsce w stawce 51 sklasyfikowanych zawodników. Poza czołową 30-stką znalazł się także dobrze ostatnio skaczący Czech Jan Mazoch (103,5 m - 42. miejsce). Z kolei po raz kolejny punktował weteran skoków narciarskich, 36-letni Masahiko Harada, który zakończył zmagania na 23. pozycji.

W dzisiejszym konkursie wszyscy Polacy zmieścili się w finałowej serii. Najwyższą lokatę zajął Paweł Urbański, który po skokach na 119 i 114,5 metra uplasował się na 14. pozycji. Miejsce 17. należało do Kamila Stocha (119 i 111,5 m), który po raz kolejny miał problem z oddaniem dwóch równych skoków. Lokata 27. przypadła dzisiaj Wojciechowi Toporowi (120,5 i 102 m), który zaprzepaścił szansę na wyższe miejsce słabym drugim skokiem. Tuż za nim znalazł się ostatni z naszych reprezentantów Piotr Żyła (117 i 103,5 m).

W klasyfikacji generalnej, po 15 do tej pory rozegranych konkursach w tym sezonie, prowadzi Norweg Anders Bardal (542 pkt.) z wyraźną przewagą nad zajmującymi ex-aequo miejsce drugie Austriakiem Balthasarem Schneiderem oraz Japończykiem Tsuyoshi Ichinohe (obaj po 481 pkt.)

W najbliższy weekend zawodnicy przenoszą się do austriackiego Bischofschofen, gdzie rozegrane zostaną dwa kolejne konkursy Pucharu Kontynentalnego. Wyniki oraz relację z tych zawodów przedstawimy oczywiście w serwisie Skijumping.pl. Zapraszamy serdecznie!