Na żywo:
  • LCOC | Notodden | pierwsza seria konkursowa

    11:45 |Relacja FIS

  • LPS | Premanon | pierwsza seria konkursowa

    11:00 |Relacja FIS

[X] Zamknij
Sobota, 19 lutego 2005, 17:45

Rok Benkovic mistrzem świata na średniej skoczni w Oberstdorfie!

szczęśliwy Benkovic
szczęśliwy Benkovic
Janda dziś srebrny
Janda dziś srebrny
Sensacyjnie zakończył się pierwszy konkurs skoków o mistrzostwo świata na średniej skoczni w Oberstdorfie. Złoty medal wywalczył nieoczekiwanieę Słoweniec - Rok Benkovic, skokami na 101 i 91m. Drugą lokatę zajął Jakub Janda(96 i 91,5m), a brązowy medal przypadł Janne Ahonenowi (97 i 92m). Obrońca tytułu mistrza świata - Adam Małysz zajął dziś dopiero 6. miejsce, tracąc szansę na medal już po pierwszym skoku.



O tak niespodziewanych wynikach i słabszych odległościach faworytów konkursu, zadecydowały przede wszystkim zmienne warunki. Z czołówki PŚ, po pierwszej serii o tytuł mógł jeszcze powalczyć jedynie Janne Ahonen, który z 97m plasował się na 4. miejscu.

Pozostali faworyci zawodów - Martin Hoellwarth, Thomas Morgenstern, Roar Ljoekelsoey czy Adam Małysz nie byli w stanie skoczyć daleko przy słabych warunkach, jakie zapanowały na skoczni pod koniec pierwszej serii.

W drugiej serii warunki wietrzne wyrównały się i pomimo podniesienia belki startowej, większość skoczków osiągała znacznie słabsze odległości. Adam Małysz, mimo to zdołał oddać bardzo dobry skok na 93,5m, co pozwoliło mu na awans z odległej, 16. pozycji, którą zajmował na półmetku zawodów, na 6. miejsce w końcowej klasyfikacji. Warto dodać również, iż nikt z czołówki dzisiejszego konkursu nie zdołał poszybować w drugiej serii dalej niż Polak, co świadczy o tym, jak wielki wpływ na ostateczne wyniki miał wiatr, który ustawił zawody już w ich pierwszej odsłonie.


Na bardzo dobre warunki wietrzne w pierwszej serii trafił Marcin Bachleda i świetnie je wykorzystał, osiągając w ładnym stylu aż 94,5m. W finale popularny "Diabeł" nie zdolał jednak oddać chociażby poprawnego skoku i po locie na 84,5m spadł na 30. miejsce.

Pozostali dwaj nasi reprezentanci - Robert Mateja oraz Mateusz Rutkowski spisali się przeciętnie. 87,5m Roberta Matei starczyło zaledwie na 40. lokatę, natomiast 85m w wykonaniu Mateusza Rutkowskiego, uplasowało go na miejscu 45.

Dzisiejsze zmagania na średniej skoczni obfitowały zarówno w emocje jak i niespodzianki, jednak niesmak pozostawia loteryjność pierwszej serii. W pierwszej "5" konkursu znalazł się właściwie tylko jeden faworyt imprezy - Janne Ahonen.

Dopiero 12. lokata Martina Hoellwartha, 18. miejsce Thomasa Morgensterna, 17. Mattiego Hautamaekiego czy nawet 12. miejsce, tak świetnie prezentującego się na treningach Martina Schmitta, nasuwa pewne wątpliwości, co do tego, czy warto podporządkowywać cały sezon optymalnemu przygotowaniu zawodnika do jednej imprezy, w której o lokatach może zadecydować podmuch wiatru i zwykłe szczęście...


WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz pełne wyniki konkursu »
Zobacz wyniki I serii konkursu »


Tadeusz Mieczyński, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (8951) ilość komentarzy: (181)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Engelberg HS140
15.12.2018
godz. 16:00
Sobota, godz. 15:30
Sobota, godz. 15:50
Sobota, godz. 15:45
Klasyfikacja PŚ:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia420
2.ŻYŁA PiotrPolska285
3.STOCH KamilPolska276
4.FORFANG Johann AndreNorwegia255
5.LEYHE StephanNiemcy191
14.KUBACKI DawidPolska89
21.WOLNY JakubPolska52
31.HULA StefanPolska21
48.KOT MaciejPolska2
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Ruka HS142
16.12.2018
godz. 09:00
Aktualna klasyfikacja PK:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.LINDVIK MariusNorwegia200
2.PEDERSEN RobinNorwegia175
3.ZNISZCZOŁ AleksanderPolska170
4.SCHMID ConstantinNiemcy135
5.HOFFMANN FelixNiemcy107
15.STĘKAŁA AndrzejPolska50
21.WĄSEK PawełPolska42
32.MURAŃKA KlemensPolska16
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS98
15.12.2018
godz. 15:00
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.NIETZEL JustinNiemcy310
2.SEIDL FabianNiemcy227
3.NIKAIDO RenJaponia200
4.EGLOFF LucaSzwajcaria196
4.RUPITSCH MarkusAustria196
17.JUROSZEK KacperPolska108
40.GRUSZKA MateuszPolska40
42.BIEGUN KrzysztofPolska39
51.STOSEL KacperPolska29
58.SKUPIEŃ DamianPolska21
62.KANTYKA PrzemysławPolska18
85.NIŻNIK AdamPolska6
88.JOJKO SzymonPolska5
100.CZYŻ BartoszPolska2
103.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Premanon HS90
15.12.2018
godz. 11:00
Aktualna klasyfikacja PŚ Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.ALTHAUS KatharinaNiemcy300
2.JAKOWLEWA LidijaRosja222
3.LUNDBY MarenNorwegia198
4.SEYFARTH JulianeNiemcy192
5.TAKANASHI SaraJaponia164
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS98
15.12.2018
godz. 11:45
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.FREITAG SelinaNiemcy100
2.RAUDASCHL ElisabethAustria80
3.PARK Guy-LimKorea60
4.PURKER ClaudiaAustria50
5.IHLE AlinaNiemcy45
Pełna klasyfikacja..»


Czy polski skoczek odniesie w Engelbergu pierwsze zwycięstwo PŚ w sezonie 18/19?
Tak
Nie
Nie mam zdania
Głosuj
  1. Tak
    99,99%
  2. Nie
    99,99%
  3. Nie mam zdania
    99,99%
Poprzednie ankiety
Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl