Poniedziałek, 28 lutego 2005, 22:33

OOM: Wojciech Topór zwycięża wśród juniorów

Wojciech Topór
Wojciech Topór

Wojciech Topór ze Startu Krokiew Zakopane przełamał dominację Wisły Ustronianki na tegorocznych konkursach skoków w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Na drugiej pozycji uplasował się jego klubowy kolega, Marek Michniak, natomiast trzecią lokatę wywalczył reprezentant Wisły Ustronianki, Mateusz Wantulok.

Wojciech Topór wykonał dwa bardzo dobre, równe skoki, długości 87 m. Marek Michniak lądował na 83,5 m i 84,5 m, natomiast odległości Mateusza Wantuloka, to 83 m i 81,5 m. Za swoje skoki otrzymali oni noty powyżej 200 punktów. Sztuka ta udała się także zdobywcom czwartego i piątego miejsca - Łukaszowi Rutkowskiemu (82,5 m i 79,5 m) oraz Pawłowi Urbańskiemu (83 m i 78,5 m).

Dopiero na dziesiątej pozycji uplasował się zwycięzca poprzedniego konkursu - Piotr Żyła. Nie wyszedł mu zupełnie pierwszy skok - tylko 63,5 m. Bardzo prawdopodobne, że przyczyną tego był wiatr, który w niedzielę wiał z prędkością 4 m/s. W drugim skoku zawodnik Wisły Ustronianki zrehabilitował się - lądował na 85 m.

Niedziela, 27.02.2005 była ostatnim dniem rywalizacji skoczków w XI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży - Podkarpackie'05.

OOM, II Otwarty Konkurs Skoków Szczyrk-Skalite K85, 27.02.2005, juniorzy
MiejsceZawodnikKlubRocznikOdl1Odl2Nota
1Topór WojciechStart-Krokiew Zakopane SMS878787231
2Michniak MarekStart-Krokiew Zakopane SMS8783,584,5220
3Wantulok MateuszKS Wisła Ustronianka878381,5212,5
4Rutkowski ŁukaszTS Wisła Zakopane8882,579,5206,5
5Urbański PawełStart-Krokiew Zakopane878378,5200
6Malik FabianSSR Sokoł Szczyrk SMS877479184,5
7Stebel PrzemysławKS Wisła Ustronianka877377,5176
8Kowal DawidStart-Krokiew Zakopane SMS8874,576174,5
9Toczek SebastianStart-Krokiew Zakopane SMS887871,5174
10Żyła PiotrKS Wisła Ustronianka SMS8763,585173
11Chowaniec PiotrTS Wisła Zakopane SMS8873,575170,5
12Dziurkiewicz RobertSSR Sokoł Szczyrk SMS8774,572169
13Podżorski GrzegorzKS Wisła Ustronianka876669,5140,5
14Sikoń TomaszTS Wisła Zakopane SMS886666,5135,5
15Pawlak AndrzejStart-Krokiew Zakopane SMS8856,563,5106,5
16Gała AdamKS Wisła Ustronianka SMS8754,565,5105,5
17Luberda RyszardTS Wisła Zakopane SMS8759,55899
18Wiśniewski MaciejLKS Poroniec875355,581
19Cieślar TomaszKS Wisła Ustronianka SMS8753,55377,5
20Burnus PiotrLKS Poroniec SMS Z-ne8753,55577
21Florek KazimierzKS Wisła Ustronianka87505160



Barbara Niewiadomska, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (6739) ilość komentarzy: (8)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Zakopane HS140
19.01.2019
godz. 16:15
Sobota, godz. 16:00
Sobota, godz. 14:45
Sobota, godz. 15:00
Klasyfikacja PŚ:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia1092
2.STOCH KamilPolska624
3.ŻYŁA PiotrPolska591
4.KUBACKI DawidPolska532
5.KRAFT StefanAustria481
30.WOLNY JakubPolska88
38.HULA StefanPolska29
49.KOT MaciejPolska13
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Planica HS104
19.01.2019
godz. 15:15
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.EGLOFF LucaSzwajcaria396
2.SEIDL FabianNiemcy336
3.NIETZEL JustinNiemcy330
4.LIENHER MaximilianAustria253
5.RAINER StefanAustria252
15.JUROSZEK KacperPolska141
50.KANTYKA PrzemysławPolska54
62.GRUSZKA MateuszPolska40
62.NIŻNIK AdamPolska40
65.BIEGUN KrzysztofPolska39
74.SKUPIEŃ DamianPolska34
86.STOSEL KacperPolska29
90.PILCH TomaszPolska25
125.JOJKO SzymonPolska5
138.CZYŻ BartoszPolska2
139.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Planica HS104
19.01.2019
godz. 10:00
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.FREITAG SelinaNiemcy150
1.PURKER ClaudiaAustria150
3.RAUDASCHL ElisabethAustria125
4.PARK Guy-LimKorea92
5.SZPINIEWA AnnaRosja80
Pełna klasyfikacja..»


Kroppa
2000-2019 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl