COC w Vikersund: Janne Happonen najlepszy w serii próbnej, Polacy słabo

• 2005-03-05 11:34
W zakończonej przed kilkoma minutami serii próbnej przed konkursem Pucharu Kontynentalnego w norweskim Vikersund zdecydowanie najdłuższy skok oddał reprezentant Finlandii Janne Happonen. Polacy w przetarciu przed konkursem głównym zaprezentowali się słabo i najlepszym wynikiem było 14. miejsce Rafała Śliża...

Janne Happonen, który wczoraj wygrał wszystkie 3 serie treningowe, również dzisiaj w serii próbnej przed konkursem pokazał, że jest w wysokiej formie i będzie walczył o zwycięstwo. Oddał daleki skok na 100,5 metra i aż o cztery metry wyprzedził kolejnego w klasyfikacji, Japończyka Yusuke Kaneko (96.5) i o pięć metrów Niemca Mario Kuerschnera (95.5 m).

Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego, Norweg Anders Bardal skoczył 92 metry i zajął 9. miejsce. Tuż przed nim uplasował się Antonin Hajek (92.5 m), który przed tygodniem miał fatalny upadek podczas Mistrzostw Świata w Oberstdorfie. Na szczęście jak widać młody Czech jest już w pełni dyspozycji.

Polacy w serii próbnej nie zachwycili. Najlepszy rezultat uzyskał Rafał Śliż, który skacząc 90.5 metra został sklasyfikowany na 14. pozycji. Pozostali nasi reprezentanci skakali zdecydowanie słabiej, na 34. miejscu był Tomisław Tajner (86 m), na 46. pozycji Wojciech Skupień (82 metry) a dopiero 54. był Tomasz Pochwała (80 m).

Początek zawodów zaplanowano na godzinę 11.30. Pełne wyniki oraz relację z tego konkursu przedstawimy oczywiście w serwisie Skijumping.pl!

Zobacz wszystko na temat zawodów Pucharu Kontynentalnego w Vikersund »