Na żywo:
  • LCOC | Planica | pierwsza seria konkursowa

    10:00 |Relacja FIS

[X] Zamknij
Niedziela, 06 marca 2005, 17:13

Mistrzostwa ŚBZN: Triumf Mateusza Rutkowskiego (pełne wyniki)

Mateusz Rutkowski
Mateusz Rutkowski

W niedzielę, 6.03.2005, na skoczni Skalite w Szczyrku odbył się drugi konkurs w ramach Mistrzostw Śląsko - Beskidzkiego Związku Narciarskiego. Tym razem mistrzowski tytuł wśród seniorów wywalczył Mateusz Rutkowski, wśród juniorów - Fabian Malik, a najlepszym juniorem młodszym był Artur Broda.

Mateusz Rutkowski oddał skoki długości 87,5 m i 91 m i wygrał zasłużenie. Na drugiej pozycji uplasował się Krystian Długopolski. Skakał on również daleko (85,5 m i 88,5 m). Trzeci był Stefan Hula (86 m i 84,5 m), zwycięzca Konkursu Otwartego, który odbył się w poprzednim dniu.

Wśród juniorów, na najwyższym stopniu podium stanął reprezentant Sokoła Szczyrk, Fabian Malik. Lądował on na 83,5 m i 80 m. Najdłuższy skok oddał, sklasyfikowany na drugim miejscu, Mateusz Wantulok - 85,5 m. W drugiej serii lądował już jednak kilka metrów bliżej - osiągnął odległość 78 m. Na trzeciej pozycji uplasował się Dawid Kowal ze Startu Krokiew Zakopane (83,5 m i 79,5 m).

Jakub Kot przełamał dominację Artura Brody wśród juniorów młodszych. Reprezentant Startu Krokiew oba swoje skoki miał bardzo udane - 86 m i 84,5 m. Natomiast lider Lotos Cup w tej kategorii wiekowej, w pierwszej serii zaliczył najlepszą odległość konkursu - 88 m, jednak w drugiej lądował prawie 10 metrów bliżej, przez co spadł dopiero na piątą pozycję. Przed nim uplasowali się jeszcze jego klubowi koledzy - Mateusz Cieślar i Jarosław Poloczek oraz Maciej Kot.

Warunki pogodowe, panujące dziś na skoczni Skalite, były trudne. Nie wszyscy skoczkowie potrafili sobie z nimi poradzić.

II Konkurs o Mistrzostwo Śląska - seniorzy
MiejsceZawodnikKlubNotaOdl
1Mateusz RutkowskiTS Wisła Zakopane245,0 pkt.87,5 i 91,0 m
2Krystian DługopolskiAZS AWF Katowice235,5 pkt.85,5 i 88,5 m
3Stefan HulaSS-R LZS Sokół Szczyrk232,0 pkt.86,0 i 84,5 m
4Wojciech TajnerKS Wisła Ustronianka214,0 pkt.87,0 i 79,0 m
5Wojciech CieślarAZS AWF Katowice204,5 pkt.83,5 i 77,0 m
6Stanisław ŚwiderLKS Poroniec Poronin200,0 pkt.80,0 i 78,5 m
7Krzysztof StyrczulaStart Krokiew Zakopane198,0 pkt.84,5 i 74,0 m
8Przemysław WyrwaKS Wisła Ustronianka192,0 pkt.74,5 i 82,0 m
9Wojciech PawlusiakSS-R LZS Sokół Szczyrk191,5 pkt.81,0 i 74,5 m
10Maciej MaciusiakAZS AWF Katowice186,5 pkt.78,5 i 74,5 m
11Grzegorz SobczykAZS AWF Katowice182,0 pkt.77,5 i 74,5 m
12Daniel BachledaAZS AWF Katowice179,5 pkt.76,0 i 73,5 m
13Jan CiapałaTS Wisła Zakopane173,5 pkt.73,5 i 74,0 m
14Józef ZygmuntowiczTS Wisła Zakopane154,0 pkt.70,5 i 69,0 m
15Wojciech WierciochLKS Poroniec Poronin118,5 pkt.64,0 i 62,0 m
16Marcin SitarzLKS Poroniec Poronin111,5 pkt.59,0 i 61,5 m
17Wojciech SkupieńLKS Poroniec Poronin96,0 pkt.58,5 i 58,0 m

II Konkurs o Mistrzostwo Śląska - juniorzy
MiejsceZawodnikKlubNotaOdl
1Fabian MalikSS-R LZS Sokół Szczyrk209,0 pkt.83,5 i 80,0 m
2Mateusz WantulokKS Wisła Ustronianka208,5 pkt.85,5 i 78,0 m
3Dawid KowalStart Krokiew Zakopane203,0 pkt.83,5 i 79,5 m
4Sebastian ToczekStart Krokiew Zakopane195,5 pkt.79,0 i 80,0 m
5Grzegorz PodżorskiKS Wisła Ustronianka185,5 pkt.75,0 i 77,5 m
6Łukasz RutkowskiTS Wisła Zakopane179,0 pkt.73,5 i 76,0 m
7Adam GałaKS Wisła Ustronianka174,5 pkt.77,0 i 73,0 m
8Andrzej PawlakStart Krokiew Zakopane171,5 pkt.76,0 i 73,5 m
9Przemysław StebelKS Wisła Ustronianka167,5 pkt.72,5 i 74,0 m
10Ryszard LuberdaTS Wisła Zakopane163,0 pkt.71,5 i 72,0 m
11Piotr ChowaniecTS Wisła Zakopane162,5 pkt.79,5 i 65,5 m
12Tomasz SikońTS Wisła Zakopane158,0 pkt.73,5 i 69,0 m
13Piotr BurnusLKS Poroniec Poronin153,0 pkt.68,0 i 72,0 m
14Robert DziurkiewiczSS-R LZS Sokół Szczyrk140,5 pkt.69,5 i 66,0 m
15Kazimierz FlorekKS Wisła Ustronianka94,5 pkt.58,5 i 57,5 m
16Maciej WiśniewskiLKS Poroniec Poronin89,5 pkt.57,5 i 54,5 m

II Konkurs o Mistrzostwo Śląska - juniorzy młodsi
MiejsceZawodnikKlubNotaOdl
1Jakub KotStart Krokiew Zakopane228,5 pkt.86,0 i 84,5 m
2Mateusz CieślarKS Wisła Ustronianka225,5 pkt.86,0 i 87,0 m
3Jarosław PoloczekKS Wisła Ustronianka218,5 pkt.83,5 i 84,0 m
4Maciej KotStart Krokiew Zakopane213,5 pkt.81,5 i 88,5 m
5Artur BrodaKS Wisła Ustronianka212,5 pkt.88,0 i 78,5 m
6Krzysztof MiętusStart Krokiew Zakopane211,0 pkt.80,0 i 85,0 m
7Piotr ByrtKS Wisła Ustronianka202,5 pkt.79,0 i 82,0 m
8Andrzej KosStart Krokiew Zakopane201,0 pkt.81,0 i 81,0 m
9Dawid KubackiTS Wisła Zakopane197,5 pkt.82,5 i 76,0 m
10Artur HeczkoLKS Klimczok Bystra194,0 pkt.82,5 i 76,0 m
11Andrzej ZaryckiLKS Poroniec Poronin182,0 pkt.75,0 i 79,0 m
12Damian DemitraszekTS Wisła Zakopane174,5 pkt.73,5 i 75,0 m
13Kami KowalStart Krokiew Zakopane165,5 pkt.66,5 i 76,5 m
14Dariusz PodżornyKS Wisła Ustronianka165,0 pkt.72,0 i 73,5 m
15Andrzej ZapotocznyLKS Biali Biały Dunajec153,0 pkt.71,5 i 69,0 m
16Kacper SkrobotTS Wisła Zakopane141,5 pkt.71,5 i 63,0 m
17Kamil SkrobotTS Wisła Zakopane132,0 pkt.71,0 i 60,0 m
18Wojciech Gąsienica-KotelnickiStart Krokiew Zakopane131,5 pkt.65,5 i 65,5 m
19Kamil CzerwinkaTS Śnieżka Karpacz128,5 pkt.65,0 i 65,5 m
20Michał ChabowskiTS Wisła Zakopane128,0 pkt.65,0 i 64,0 m
21Bartłomiej MurańkaTS Wisła Zakopane127,5 pkt.64,5 i 66,0 m
22Józef JasionekWKS Zakopane121,5 pkt.63,5 i 63,0 m
23Andrzej StaszelTS Wisła Zakopane120,0 pkt.66,5 i 59,5 m
24Robert MiętusStart Krokiew Zakopane118,5 pkt.61,0 i 64,5 m
25Bartłomiej CzernikStart Krokiew Zakopane115,5 pkt.60,0 i 65,5 m
26Marcin KuligStart Krokiew Zakopane105,5 pkt.59,5 i 60,5 m
27Jan ZiobroWKS Zakopane100,5 pkt.66,5 i 53,0 m
28Andrzej DziedzicLKS Biali Biały Dunajec95,5 pkt.59,5 i 58,0 m
29Tomasz GutStart Krokiew Zakopane92,0 pkt.58,5 i 55,0 m
30Michał PyclikSS-R LZS Sokół Szczyrk91,0 pkt.55,5 i 59,0 m
31Klemens KrzeptowskiWKS Zakopane83,5 pkt.54,5 i 54,0 m
32Bartłomiej TomaszkiewiczTS Wisła Zakopane79,5 pkt.55,0 i 53,5 m
33Artur BandykTS Wisła Zakopane69,5 pkt.53,5 i 52,0 m



Barbara Niewiadomska, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (8334) ilość komentarzy: (20)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Zakopane HS140
19.01.2019
godz. 16:15
Sobota, godz. 16:00
Sobota, godz. 15:05
Sobota, godz. 15:00
Klasyfikacja PŚ:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia1092
2.STOCH KamilPolska624
3.ŻYŁA PiotrPolska591
4.KUBACKI DawidPolska532
5.KRAFT StefanAustria481
30.WOLNY JakubPolska88
38.HULA StefanPolska29
49.KOT MaciejPolska13
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Planica HS102
19.01.2019
godz. 15:15
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.EGLOFF LucaSzwajcaria396
2.SEIDL FabianNiemcy336
3.NIETZEL JustinNiemcy330
4.LIENHER MaximilianAustria253
5.RAINER StefanAustria252
15.JUROSZEK KacperPolska141
50.KANTYKA PrzemysławPolska54
62.GRUSZKA MateuszPolska40
62.NIŻNIK AdamPolska40
65.BIEGUN KrzysztofPolska39
74.SKUPIEŃ DamianPolska34
86.STOSEL KacperPolska29
90.PILCH TomaszPolska25
125.JOJKO SzymonPolska5
138.CZYŻ BartoszPolska2
139.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Planica HS102
19.01.2019
godz. 10:00
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.FREITAG SelinaNiemcy150
1.PURKER ClaudiaAustria150
3.RAUDASCHL ElisabethAustria125
4.PARK Guy-LimKorea92
5.SZPINIEWA AnnaRosja80
Pełna klasyfikacja..»


Kto wygra niedzielny konkurs PŚ w Zakopanem?
Ryoyu Kobayashi
Piotr Żyła
Kamil Stoch
Dawid Kubacki
Stefan Kraft
Inny skoczek
Głosuj
  1. Dawid Kubacki
    99,99%
  2. Kamil Stoch
    99,99%
  3. Ryoyu Kobayashi
    99,99%
  4. Inny skoczek
    99,99%
  5. Stefan Kraft
    99,99%
  6. Piotr Żyła
    99,99%
Poprzednie ankiety
Kroppa
2000-2019 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl