Czwartek, 17 marca 2005, 17:45

Ogólnopolskie Spotkania UKSów: Aleksander Zniszczoł, Maciej Kot i Artur Broda najlepsi

Aleksander Zniszczoł
Aleksander Zniszczoł

W sobotę, 12. marca odbył się drugi konkurs skoków w ramach Ogólnopolskich Spotkań Uczniowskich Klubów Sportowych w Wiśle - Łabajowie. Pierwsze zawody rozegrane zostały dzień wcześniej, w ramach Lotos Cup.

Wśród dzieci, startujących na skoczni K35, najlepszy okazał się Aleksander Zniszczoł (Wisła Ustronianka/UKS Wisła Centrum). Lądował on dwukrotnie na 42 m. Na drugim miejscu uplasował się Grzegorz Miętus, którego skoki były niewiele krótsze - 41,5 m i 41 m. Trzecia pozycja należała do powracającego po kontuzji Tomasza Byrta. Odległości, jakie uzyskał również były równie - 41,5 m i 41,5 m, jednak sędziowie wyżej ocenili styl zawodnika Startu Krokiew Zakopane/UKS Ostrzysz Dzianisz.

Zacięta walka o zwycięstwo miała miejsce wśród młodzików. Po pierwszej serii prowadził Mateusz Cieślar, który skoczył 64,5 m. Drugie miejsce zajmował wówczas Jakub Kot, z odległością 62,5 m. W finałowej serii zawodnik ten uzyskał 64 m, natomiast jego rywal - 61,5 m. Przewaga z pierwszej serii nie wystarczyła Mateuszowi Cieślarowi do zwycięstwa. Ostatecznie na najwyższym stopniu podium stanął Maciej Kot, ale jego przewaga nad wiślaninem wyniosła zaledwie 0,2 pkt. Na trzecim miejscu uplasował się Kamil Waluś z LKS Klimczok Bystra/UKS Orzeł Wilkowice, który oddał najdłuższy skok w drugiej serii - 64,5 m.

Nie było niespodzianek w kategorii juniorów młodszych. Wszystkie miejsca na podium zajęli zawodnicy Wisły Ustronianki. Po raz kolejny znakomitą, równą formą błysnął Artur Broda. Lądowął on na 63 m i 62,5 m. Wyprzedził on swoich klubowych kolegów - Piotra Byrta (61,5 m i 63 m) oraz Jarosława Poloczka (59 m i 62,5 m).

Ogólnopolskie Spotkania UKS, Wisła Łabajów K35, 12.03.2005, dzieci
MiejsceZawodnikKlubUKSOdlNota
1Aleksander ZniszczołKS Wisła Ustronianka UKS Wisła Centrum42,0 i 42,0 m275,9 pkt.
2Grzegorz MiętusStart Krokiew Zakopane UKS Ostrzysz Dzianisz41,5 i 41,0 m271,0 pkt.
3Tomasz ByrtKS Wisła Ustronianka UKS Wisła Stożek41,5 i 41,5 m269,3 pkt.
4Bartłomiej KłusekLKS Klimczok Bystra UKS Orzeł Wilkowice41,0 i 41,5 m267,0 pkt.
5Kamil ByrtKS Wisła Ustronianka UKS Wisła Stożek42,0 i 40,0 m266,7 pkt.
6Damian ŻyłaLKS Klimczok Bystra UKS Orzeł Wilkowice39,5 i 39,0 m256,6 pkt.
7Jakub WolnyLKS Klimczok Bystra UKS Orzeł Wilkowice40,0 i 39,0 m252,4 pkt.
8Andrzej GąsienicaWKS Zakopane UKS Regle Kościelisko39,5 i 38,5 m251,3 pkt.
9Piotr MojżeszLKS Klimczok Bystra UKS Orzeł Wilkowice38,0 i 38,0 m242,6 pkt.
10Jakub PrzybyłaWKS Zakopane UKS Regle Kościelisko38,0 i 38,0 m241,6 pkt.
11Sebastian SzczypkaLKS Olimpia Goleszów UKS Cisownica38,0 i 38,5 m241,4 pkt.
12Rafał PolinkiewiczStart Krokiew Zakopane UKS Ostrzysz Dzianisz38,5 i 37,0 m237,8 pkt.
13Krzysztof LejaStart Krokiew Zakopane UKS Ostrzysz Dzianisz38,0 i 37,5 m236,3 pkt.
14Andrzej GruszkaStart Krokiew Zakopane UKS Ostrzysz Dzianisz37,5 i 37,5 m234,0 pkt.
15Jan KłodaKS Wisła Ustronianka UKS Wisła Centrum40,0 i 38,5 m230,6 pkt.
16B. Gąsienica-LaskowyStart Krokiew Zakopane UKS Ostrzysz Dzianisz36,5 i 35,5 m223,2 pkt.
17Michał MajtykaLKS Klimczok Bystra UKS Orzeł Wilkowice36,0 i 36,5 m219,5 pkt.
18Szymon SzostokKS Wisła Ustronianka UKS Wisła Centrum34,5 i 36,0 m215,8 pkt.
19Krzysztof BiegunSS-R LZS Sokół Szczyrk PKS Olimpijczyk Gilowice37,0 i 37,5 m215,2 pkt.
20Kornel MakarewiczKS Śnieżka Karpacz UKS Śnieżynka Karpacz35,5 i 35,5 m214,6 pkt.
21Piotr LassakLKS Poroniec Poronin UKS Suche35,5 i 35,0 m212,8 pkt.
22Konrad JanotaSS-R LZS Sokół Szczyrk UKS Węgierska Górka36,0 i 33,5 m209,7 pkt.
23Kamil NowobilskiWKS Zakopane UKS Regle Kościelisko33,0 i 36,0 m206,4 pkt.
24Mateusz KojzarKS Wisła Ustronianka UKS Wisła Centrum33,0 i 33,5 m193,9 pkt.
25Mateusz ZawółUKS Graf-Ski Szklarska Poręba.32,0 i 33,0 m188,0 pkt.
26Łukasz WalkoszLKS Poroniec Poronin UKS Suche33,0 i 32,5 m187,8 pkt.
27Kornel DobijaLKS Klimczok Bystra UKS Orzeł Wilkowice33,5 i 34,5 m176,8 pkt.
28Marcin OrawiecLKS Poroniec Poronin UKS Suche29,5 i 30,0 m167,7 pkt.
29Paweł SzafranIKN Górnik Iwonicz-Zdrój UKS Olimpic Lubatowa31,0 i 28,0 m160,4 pkt.
30Piotr MatusznyKS Wisła Ustronianka UKS Wisła Centrum28,5 i 29,5 m158,3 pkt.
31Józef FolfasStart Krokiew Zakopane UKS Ostrzysz Dzianisz27,5 i 29,5 m154,7 pkt.
32Szymon TrzebuniaWKS Zakopane UKS Regle Kościelisko29,0 i 27,5 m151,4 pkt.
33Marcin SzotaKS Śnieżka Karpacz UKS Śnieżynka Karpacz27,0 i 29,5 m150,4 pkt.
34Szymon ZońLKS Klimczok Bystra UKS Orzeł Wilkowice28,0 i 29,0 m145,7 pkt.
35Szymon MniszakStart Krokiew Zakopane UKS Ostrzysz Dzianisz23,0 i 24,0 m113,7 pkt.
36Stanisław StaszelStart Krokiew Zakopane UKS Ostrzysz Dzianisz28,0 i 28,5 m96,9 pkt.

Ogólnopolskie Spotkania UKS, Wisła Łabajów K65, 12.03.2005, młodzicy
MiejsceZawodnikKlubUKSOdlNota
1Maciej KotStart Krokiew ZakopaneUKS Ostrzysz Dzianisz62,5 i 64,0 m218,6 pkt.
2Mateusz CieślarKS Wisła UstroniankaUKS Wisła Centrum64,5 i 61,5 m218,4 pkt.
3Kamil WaluśLKS Klimczok BystraUKS Orzeł Wilkowice60,5 i 64,5 m211,5 pkt.
4Mateusz KukuczkaKS Wisła UstroniankaUKS Wisła Centrum60,5 i 61,5 m206,3 pkt.
5Paweł SłowiokKS Wisła UstroniankaUKS Wisła Centrum60,0 i 57,0 m196,8 pkt.
6Krzysztof MiętusStart Krokiew ZakopaneSMS UKS GMS Zakopane58,5 i 56,5 m185,5 pkt.
7Andrzej ZapotocznyLKS Biali Biały DunajecUKS SMS Zakopane56,0 i 56,5 m177,5 pkt.
8Mateusz BujokKS Wisła UstroniankaUKS Wisła Centrum55,0 i 56,0 m171,9 pkt.
9Piotr WójcikKS Wisła UstroniankaUKS Wisła Centrum54,0 i 56,0 m171,0 pkt.
10Adam CieślarKS Wisła UstroniankaUKS Wisła Stożek52,5 i 56,5 m167,6 pkt.
11Piotr SzczepaniakStart Krokiew ZakopaneUKS Ostrzysz Dzianisz52,5 i 53,0 m157,2 pkt.
12Jan ZiobroWKS ZakopaneUKS Regle Kościelisko54,5 i 45,0 m140,8 pkt.
13Michał PyclikSS-R LZS Sokół SzczyrkUKS Olimpijczyk Gilowice49,0 i 49,5 m138,4 pkt.
14Klemens KrzeptowskiWKS ZakopaneUKS Regle Kościelisko52,0 i 43,5 m130,2 pkt.
15Rafał KocurekLKS Klimczok BystraLKS Orzeł Wilkowice51,0 i 44,5 m127,2 pkt.
16Tomasz GutStart Krokiew ZakopaneUKS Ostrzysz Dzianisz47,5 i 46,5 m125,6 pkt.
17Jędrzej ŚcisłowiczLKS Klimczok BystraUKS Orzeł Wilkowice50,5 i 44,0 m125,3 pkt.
18Dawid MacuraLKS Olimpia GoleszówUKS Dzięgielów50,5 i 40,5 m117,4 pkt.
19Jakub CyrwusWKS ZakopaneUKS Regle Kościelisko43,0 i 47,0 m111,5 pkt.
20Artur KukułaLKS Olimpia GoleszówUKS Dzięgielów41,5 i 39,0 m96,3 pkt.
21Konrad TurczakSS-R LZS Sokół SzczyrkUKS Orlik Szczyrk40,0 i 40,0 m82,5 pkt.
22Michał PawlusSS-R LZS Sokół SzczyrkUKS Węgierska Górka41,0 i 37,5 m74,9 pkt.
23Dawid KanikLKS Klimczok BystraUKS Orzeł Wilkowice36,5 i 39,5 m73,4 pkt.
24Kamil StecSS-R LZS Sokół SzczyrkUKS Orlik Szczyrk39,0 i 37,5 m72,1 pkt.
25Mateusz MniszakStart Krokiew ZakopaneUKS Ostrzysz Dzianisz37,5 i 38,0 m69,2 pkt.
26Kamil BaczyńskiLKS Poroniec PoroninUKS Suche37,0 i 36,0 m62,2 pkt.
27Szczepan KupczakSS-R LZS Sokół SzczyrkUKS Orlik Szczyrk35,0 i 36,5 m57,6 pkt.
28Krzysztof NyczIKN Górnik Iwonicz-ZdrójUKS Olimpic Lubatowa35,0 i 34,0 m50,1 pkt.
29Adam BryjaLKS Biali Biały DunajecUKS Suche37,0 i 32,0 m48,1 pkt.
30Adam PiszczekUKS Graf-ski Szklarska Poręba.32,5 i 35,5 m47,7 pkt.
31Mateusz WitusiakUKS Graf-ski Szklarska Poręba.35,0 i 32,0 m37,5 pkt.
32Michał SłodyczkaStart Krokiew ZakopaneUKS Ostrzysz Dzianisz31,0 i 33,5 m37,3 pkt.
33Adam SzczepaniakLKS Poroniec PoroninUKS Suche33,0 i 31,5 m32,8 pkt.

Ogólnopolskie Spotkania UKS, Wisła Łabajów K65, 12.03.2005, juniorzy młodsi
MiejsceZawodnikKlubUKSOdlNota
1Artur BrodaKS Wisła UstroniankaUKS Wisła Centrum63,0 i 62,5 m214,2 pkt.
2Piotr ByrtKS Wisła UstroniankaUKS Wisła Stożek61,5 i 63,0 m209,3 pkt.
3Jarosław PoloczekKS Wisła UstroniankaUKS Wisła Centrum59,0 i 62,5 m201,2 pkt.
4Artur HeczkoLKS Klimczok BystraUKS Orzeł Wilkowice60,5 i 61,5 m198,8 pkt.
5Andrzej ZaryckiLKS Poroniec PoroninUKS SMS Zakopane58,5 i 60,0 m194,4 pkt.
6Andrzej KosTS Wisła Zakopane .57,0 i 60,0 m186,3 pkt.
7Dariusz PodżornyKS Wisła UstroniankaUKS Wisła Centrum61,0 i 57,0 m183,7 pkt.
8Damian DemitraszekTS Wisła Zakopane.56,5 i 57,5 m180,6 pkt.
9Jakub KotStart Krokiew ZakopaneUKS Ostrzysz Dzianisz60,0 i 59,0 m171,7 pkt.
10Bartłomiej CzernikStart Krokiew ZakopaneUKS Ostrzysz Dzianisz56,5 i 56,0 m171,5 pkt.
11Mariusz KawulokKS Wisła UstroniankaUKS Wisła Stożek53,5 i 56,5 m168,0 pkt.
12Kamil KowalStart Krokiew ZakopaneSMS UKS GMS Zakopane51,5 i 53,5 m156,3 pkt.
13Bartłomiej MurańkaTS Wisła Zakopane.55,0 i 51,0 m154,9 pkt.
14W. Gąsienica-KotelnickiStart Krokiew ZakopaneSMS UKS GMS Zakopane52,0 i 52,5 m151,3 pkt.
15Robert MiętusStart Krokiew ZakopaneSMS UKS GMS Zakopane53,5 i 47,5 m143,4 pkt.
16Mariusz KotrysLKS Klimczok BystraLKS Orzeł Wilkowice50,0 i 50,0 m137,0 pkt.
17Kamil CzerwinkaUKS Śnieżka Karpacz.50,0 i 48,0 m135,7 pkt.
18Michał TarnawaLKS Klimczok BystraLKS Orzeł Wilkowice50,0 i 48,5 m133,4 pkt.
19Andrzej DziedzicLKS Poroniec PoroninUKS Suche46,0 i 48,0 m121,1 pkt.
20Andrzej StaszelTS Wisła Zakopane.45,0 i 48,5 m118,9 pkt.
21Marcin KuligStart Krokiew ZakopaneSMS UKS GMS Zakopane48,5 i 44,5 m118,7 pkt.
22Józef JasionekWKS ZakopaneUKS Regle Kościelisko38,5 i 50,5 m107,1 pkt.
23Michał BarabachKS Wisła UstroniankaUKS Wisła Centrum45,0 i 42,0 m104,8 pkt.
24Krzysztof PawlusiakLKS Klimczok BystraUKS Orzeł Wilkowice40,0 i 40,5 m82,7 pkt.
25Paweł ŁożyńskiUKS Graf-ski Szklarska Poręba.36,0 i 36,0 m57,3 pkt.
26Dariusz SokółIKN Górnik Iwonicz-ZdrójUKS Olimpic Lubatowa32,0 i 30,0 m28,8 pkt.
27Paweł GierlachIKN Górnik Iwonicz-ZdrójUKS Olimpic Lubatowa18,0 i 37,5 m11,2 pkt.

Za wyniki dziękuję p. Tomaszowi Wrześniakowi ze SRiWR "Olza".



Barbara Niewiadomska, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (6859) ilość komentarzy: (10)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Sapporo HS137
26.01.2019
godz. 08:00
Sobota, godz. 07:45
Sobota, godz. 07:45
Sobota, godz. 07:45
Klasyfikacja PŚ:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia1128
2.STOCH KamilPolska624
3.ŻYŁA PiotrPolska603
4.KRAFT StefanAustria581
5.KUBACKI DawidPolska554
29.WOLNY JakubPolska97
35.HULA StefanPolska43
47.KOT MaciejPolska14
59.WĄSEK PawełPolska4
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Rastbuechl HS78
09.02.2019
godz. 17:30
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.EGLOFF LucaSzwajcaria458
2.SEIDL FabianNiemcy396
3.NIETZEL JustinNiemcy351
4.PREVC CeneSlowenia286
5.RUPITSCH MarkusAustria268
21.JUROSZEK KacperPolska141
55.KANTYKA PrzemysławPolska54
68.GRUSZKA MateuszPolska40
68.NIŻNIK AdamPolska40
71.BIEGUN KrzysztofPolska39
78.SKUPIEŃ DamianPolska34
88.STOSEL KacperPolska29
92.PILCH TomaszPolska25
133.JOJKO SzymonPolska5
142.CZYŻ BartoszPolska2
143.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Brotterode HS117
23.02.2019
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.BRECL JernejaSlowenia200
2.SZPINIEWA AnnaRosja170
3.RAUDASCHL ElisabethAustria159
4.FREITAG SelinaNiemcy150
4.PURKER ClaudiaAustria150
9.KARPIEL KamilaPolska109
15.RAJDA KingaPolska79
36.TWARDOSZ AnnaPolska21
Pełna klasyfikacja..»


Kroppa
2000-2019 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl