Na żywo:
  • LCOC | Notodden | pierwsza seria konkursowa

    19:15 |Relacja FIS

[X] Zamknij
Piątek, 18 marca 2005, 11:54

Kwalifikacje w Planicy: Morgenstern najlepszy, Małysz przeciętnie

Thomas Morgenstern
Thomas Morgenstern
Thomas Morgenstern wygrał kwalifikacje przed zawodami PŚ w lotach w Planicy (HS 215). Młody Austriak poszybował aż na odległość 225,5m, co przy bardzo dobrych notach pozwoliło mu wyprzedzić swojego rodaka - Andreasa Widhoelzla - który uzyskał taką samą odległość. Adam Małysz osiągnął jedynie 205,5m (21. miejsce) i jest jedynym Polakiem, którego zobaczymy w jutrzejszym konkursie.

Bardzo dobry skok oddał także Roar Ljoekelsoey, który uzyskał aż na 216,5m, z obniżonego po skoku Morgensterna o trzy pozycje rozbiegu.

Ze światowej czołówki nieźle skakali jeszcze Janne Ahonen (207,5m) oraz Matti Hautamaeki (209,5m). O podium w jutrzejszych zawodach powalczyć mogą także Norwegowie: Bjoern Einar Romoeren (215m), Sigurd Pettersen (217,5m) oraz Tommy Ingebrigtsen (217m).

Niestety nasz "eksperymentalny skład" zawiódł zupełnie. Doświadczony Wojciech Skupień z wynikiem 159,5m zajął 66. miejsce, a Rafał Śliż po skoku na 150m był ostatni. W miarę przyzwoicie skoczył jedynie Stefan Hula, jednak także i jego 177,5m nie wystarczyło na awans do sobotnich zawodów.

Forma Adama Małysza także nie wydaje się napawać optymizmem. Polak skacze w tej chwili słabo, co przy świetnej dyspozycji Andreasa Widhoelzla, nie pozostawia praktycznie żadnych złudzeń co do tego, kto odbierze w niedzielę małą Kryształową Kulę.



Wyniki Kwalifikacji, 18.03.2005
Lp.NrZawodnikKrajOdl.Pkt.StatusBelka
164Thomas Morgenstern AUT225.5m 224.6 Q 9
263Andreas Widhoelzl AUT225.5m 220.1 Q 9
369Roar Ljoekelsoey NOR216.5m 214.3 Q 8
453Bjoern Einar Romoeren NOR215.0m 212.5 Q 9
544Tommy Ingebrigtsen NOR217.0m 210.9 Q 9
558Daiki Ito JPN214.5m 210.9 Q 9
752Sigurd Pettersen NOR217.5m 210.0 Q 9
848Michael Neumayer GER217.5m 209.5 Q 9
959Risto Jussilainen FIN211.5m 206.8 Q 9
1045Daniel Forfang NOR214.0m 206.3 Q 9
1123Anders Bardal NOR211.0m 205.7 Q 9
1251Rok Benkovic SLO211.0m 204.7 Q 9
1357Jernej Damjan SLO213.0m 204.6 Q 9
1470Janne Ahonen FIN207.5m 202.5 Q 8
1527Robert Kranjec SLO210.0m 201.0 Q 9
1665Matti Hautamaeki FIN209.5m 199.9 Q 8
1761Lars Bystoel NOR207.0m 199.4 Q 9
1860Georg Spaeth GER208.5m 199.2 Q 9
1950Henning Stensrud NOR204.0m 196.3 Q 9
2062Michael Uhrmann GER205.5m 196.1 Q 9
2166Adam Malysz POL205.0m 193.5 Q 8
2246Stephan Hocke GER200.0m 189.5 Q 9
2355Andreas Kuettel SUI197.5m 189.0 Q 9
2420Kalle Keituri FIN200.0m 188.0 Q 9
2537Primoz Peterka SLO197.5m 187.0 Q 9
2642Kazuyoshi Funaki JPN195.0m 186.0 Q 9
2724Denis Kornilov RUS196.0m 185.7 Q 9
2841Florian Liegl AUT195.0m 184.5 Q 9
2947Michael Moellinger SUI194.5m 183.9 Q 9
3043Dmitri Vassiliev RUS193.0m 183.1 Q 9
3167Martin Hoellwarth AUT195.0m 183.0 Q 8
3229Takanobu Okabe JPN192.0m 180.9 Q 9
3339Tami Kiuru FIN192.0m 180.4 Q 9
3430Martin Koch AUT193.0m 180.1 Q 9
3515Primoz Pikl SLO189.5m 177.9 Q 9
3631Maximilian Mechler GER190.0m 177.5 Q 9
3754Wolfgang Loitzl AUT187.5m 176.5 Q 9
3868Jakub Janda CZE191.5m 176.3 Q 8
3956Noriaki Kasai JPN188.0m 176.1 Q 9
4049Simon Ammann SUI188.0m 175.6 Q 9
4122Emmanuel Chedal FRA186.5m 174.3 9
4235Martin Schmitt GER185.0m 171.5 9
4333Andreas Kofler AUT186.0m 170.2 9
446Rok Urbanc SLO182.5m 169.5 9
4517Jan Mazoch CZE183.5m 169.2 9
464Branko Iskra SLO182.5m 169.0 9
4732Jan Matura CZE185.0m 168.5 9
4828Christian Bruder GER184.5m 166.9 9
4936Andreas Goldberger AUT180.5m 166.6 9
5012Marco Beltrame ITA179.5m 164.4 9
5113Stefan Hula POL177.5m 163.5 9
5234Jure Bogataj SLO179.0m 162.8 9
5321Clint Jones USA176.5m 161.8 9
5418Bine Zupan SLO177.5m 161.0 9
5526Nicolas Dessum FRA176.5m 160.8 9
561Primoz Zupan SLO176.0m 158.7 9
5716Johan Erikson SWE176.0m 157.7 9
5838Hideharu Miyahira JPN172.5m 155.5 9
597Jure Sinkovec SLO172.0m 154.4 9
608Jens Salumae EST170.0m 153.0 9
6140Joerg Ritzerfeld GER171.5m 151.3 9
6225Dimitry Ipatov RUS168.5m 150.7 9
632Gorazd Robnik SLO167.0m 148.4 9
643Damjan Fras SLO166.0m 144.7 9
655Jure Radelj SLO158.5m 133.2 9
669Wojciech Skupien POL159.5m 132.4 9
6710Lukas Hlava CZE154.5m 128.9 9
6811Rafal Sliz POL150.0m 120.0 9
DNS 14Ivan Karaulov KAZ -
DNS 19Radik Zhaparov KAZ -


Tadeusz Mieczyński, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (6820) ilość komentarzy: (108)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Engelberg HS140
15.12.2018
godz. 16:00
Sobota, godz. 15:30
Sobota, godz. 15:50
Sobota, godz. 15:45
Klasyfikacja PŚ:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia420
2.ŻYŁA PiotrPolska285
3.STOCH KamilPolska276
4.FORFANG Johann AndreNorwegia255
5.LEYHE StephanNiemcy191
14.KUBACKI DawidPolska89
21.WOLNY JakubPolska52
31.HULA StefanPolska21
48.KOT MaciejPolska2
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Ruka HS142
15.12.2018
godz. 16:00
Aktualna klasyfikacja PK:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.LINDVIK MariusNorwegia200
2.SCHMID ConstantinNiemcy130
3.HOFFMANN FelixNiemcy98
4.ZNISZCZOŁ AleksanderPolska90
5.SCHIFFNER MarkusAustria82
22.WĄSEK PawełPolska18
24.MURAŃKA KlemensPolska15
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS98
15.12.2018
godz. 15:00
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.NIETZEL JustinNiemcy310
2.SEIDL FabianNiemcy227
3.NIKAIDO RenJaponia200
4.EGLOFF LucaSzwajcaria196
4.RUPITSCH MarkusAustria196
17.JUROSZEK KacperPolska108
40.GRUSZKA MateuszPolska40
42.BIEGUN KrzysztofPolska39
51.STOSEL KacperPolska29
58.SKUPIEŃ DamianPolska21
62.KANTYKA PrzemysławPolska18
85.NIŻNIK AdamPolska6
88.JOJKO SzymonPolska5
100.CZYŻ BartoszPolska2
103.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Premanon HS90
15.12.2018
godz. 11:00
Aktualna klasyfikacja PŚ Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.ALTHAUS KatharinaNiemcy200
2.SEYFARTH JulianeNiemcy177
3.JAKOWLEWA LidijaRosja172
4.LUNDBY MarenNorwegia169
5.STRAUB RamonaNiemcy142
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS98
14.12.2018
godz. 19:15
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.JAKOWLEWA LidijaRosja415
2.IRASCHKO-STOLZ DanielaAustria400
3.BARANCEWA AleksandraRosja382
4.SZPINIEWA AnnaRosja271
5.BRECL JernejaSlowenia236
13.PAŁASZ MagdalenaPolska84
25.KARPIEL KamilaPolska48
27.KIL JoannaPolska46
27.TWARDOSZ AnnaPolska46
33.RAJDA KingaPolska40
Pełna klasyfikacja..»


Czy polski skoczek odniesie w Engelbergu pierwsze zwycięstwo PŚ w sezonie 18/19?
Tak
Nie
Nie mam zdania
Głosuj
  1. Tak
    99,99%
  2. Nie
    99,99%
  3. Nie mam zdania
    99,99%
Poprzednie ankiety
Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl