Frank Loeffler wygrywa w Oberstdorfie

• 2002-08-05 00:39
Sobotni konkurs w niemieckim Oberstdorfie z cyklu Pucharu Kontynentalnego, wygrał bezdyskusyjnie Frank Loeffler, uzyskując notę aż 258,5 pkt. Drugą lokatę zajął Stefan Pieper (również Niemiec), który otrzymał łącznie 249,5 pkt.

Miejsce na podium zajął także reprezentant Austrii- Stefan Thurnbichler- po skokach na 97,5m oraz 93m.

W Oberstdorfie nie zabrakło również naszych reprezentantów. Swe umiejętności zademonstrowali niemieckim kibicom Wojciech Skupień, Marcin Bachleda, Łukasz Kruczek, Tomisław Tajner, Grzegorz Śliwka, Robert Mateja oraz młody Mateusz Rutkowski. Zdecydowanie najładniej spisał się Wojciech Skupień, który poszybował na 89,5 i 90,5m, co dało mu ostatecznie 13-te miejsce.

Oprócz Skupnia do finałowej 30-tki zakwalifikował się także doświadczony Łukasz Kruczek, ostatecznie plasując się na 19-tej pozycji.

Pozostali nasi reprezentanci zdecydowanie zawiedli. Szczególnie martwią bardzo słabe występy etatowych kadrowiczów- Roberta Mateji (81m i 62 miejsce) i Tomisława Tajnera (86m i 32 lokata).