Niedziela, 17 lipca 2005, 14:36

Michael Moellinger podwójnym Mistrzem Szwajcarii!

Michael Moellinger
Michael Moellinger

Michael Moellinger został, po raz drugi z rzędu, podwójnym mistrzem Szwajcarii - indywidualnie i w drużynie, podczas imprezy która odbyła się na skoczni K90 (HS98) w Kandersteg, w dniach 16-17 lipca 2005.

Odległości jakie osiągnął Moellinger w swoich skokach - 95 m i 94 m, dały mu notę łączną 247,5 pkt. O dwa i pół punktu wyprzedził on swojego klubowego jednocześnie reprezentacyjnego kolegę, Andreasa Kuettela, który lądował na 94 m i 93,5 m. Na trzeciej pozycji uplasował się Simon Ammann. Uzyskał on w swoich skokach odległości: 94 m i 91 m.

W zawodach drużynowych triumfowała ekipa ZSV 1, w skład której wchodzili: Michi Hollenstein, Michael Moellinger, Marco Steinauer i Andreas Kuettel. Zdobyli oni łącznie 918,5 pkt. Srebrny medal, ale ze stratą aż 109,5 pkt do zwycięzców, wywalczył team Simona Ammanna - OSSV1. Brąz przypadł w udziale drużynie BOSV.

Wśród juniorów tytuł mistrzowski wywalczył Remi Francais (90 m, 96 m, 241,5 pkt) , vice-mistrzem został Marco Grigoli (87,5 m, 88 m, 216 pkt) , a na trzecim miejscu uplasował się Joel Bieri (85 m, 87 m, 206,5 pkt).

Mistrzostwa Szwajcarii, 16.07.2005 Kandersteg K90
MiejsceZawodnikKlubrocznikregionOdl1Odl2Nota
1Möllinger MichaelSC Einsiedeln80ZSV95.094.5247.5
2Küttel AndreasSC Einsiedeln79ZSV94.093.5245.0
3Ammann SimonRG Churfirsten81OSSV94.091.0239.0
4Steinauer MarcoSC Einsiedeln76ZSV92.092.0236.5
5Landert GuidoSpeer Ebnat-Kappel85OSSV91.090.5229.5
6Rieder IvanSC Kandersteg76BOSV91.088.0225.5
7Heer RonnySC Horw81ZSSV85.083.0199.5
8Steiner SandroSC Ulisbach86OSSV83.580.5191.0
9Hollenstein MichiSC Am Bachtel84ZSV83.581.0189.5
10Nyffeler StefanSC Kandersteg86BOSV80.581.5185.5
11Français RémiSC Les Diablerets89ARS80,581184.5
12Vonlanthen LucasSC Bühler81OSSV8179,5183.0

W konkursie indywidualnym seniorów wystartowało 44 zawodników.

Wyniki konkursu drużynowego

1. ZSV1 918,50pkt
Hollenstein Michi SC am Bachtel 83,5m, 81m 189 pkt
Möllinger Michael SC Einsiedeln 95.0m, 94.5m, 247,5 pkt
Steinauer Marco SC Einsiedeln 92m, 92m, 236,50 pkt
Küttel Andreas SC Einsiedeln 94m, 93,5m, 245 pkt

2. OSSV1 809,00 pkt
Ammann Simon RG Churfirsten 94.0m, 91.0m, 239 pkt
Landert Guido Speer Ebnat Kappel 91.0m, 90.5m, 229 pkt
Vonlanthen Lucas SC Bühler 81.0m, 79.5m, 183 pkt
Meinherz Pascal RG Churfirsten 74.0m, 76.5m, 157 pkt

3. BOSV 716 pkt
Rieder Ivan SC Kandersteg 91.0m, 88.0m, 225 pkt
Nyffeler Stefan SC Kandersteg 80.5m, 81.5m, 185,50 pkt
Bieri Joel SC Kandersteg 79.0m, 74.5m, 162 pkt
Küenzi Adrian SC Kandersteg 73.0m, 70.5m 143 pkt

4. ZSSV 694,50
Engel Thomas SC Schüpfheim
Hurschler Seppi SC Bannalp-Wolfenschiessen
Hurschler Andreas SC Bannalp-Wolfenschiessen
Heer Ronny SC Horw

5. ARS 678,50
Bianchi Maxime SC Le Brassus
Cala Sébastien SC Le Brassus
Guignard Antione SC Le Brassus
Français Rémi SC Les Diablerets

6. BSV 645 pkt
Grigoli Marco SC Alpina St. Moritz
Parpan Rico SC Alpina St. Moritz
Hermann Erich SC Alpina St. Moritz
Hartmann Andi SC Alpina St. Moritz

7. OSSV2 573 pkt
Gantenbein Tobias RG Churfirsten
Steiner Sandro SC Ulisbach
Rauber Sven SC Wildhaus
Egloff Pascal SC Grabserberg

8. ZSV2 476 pkt
Schmid Thommy TV Unterstrass
Dürr Sascha SC Hinwil
Furrer Dominik SC Einsiedeln
Schuler Adrian SC Einsiedeln



Barbara Niewiadomska, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (4367) ilość komentarzy: (12)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Sapporo HS137
26.01.2019
godz. 08:00
Sobota, godz. 07:45
Sobota, godz. 07:45
Sobota, godz. 07:45
Klasyfikacja PŚ:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia1128
2.STOCH KamilPolska624
3.ŻYŁA PiotrPolska603
4.KRAFT StefanAustria581
5.KUBACKI DawidPolska554
29.WOLNY JakubPolska97
35.HULA StefanPolska43
47.KOT MaciejPolska14
59.WĄSEK PawełPolska4
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Rastbuechl HS78
09.02.2019
godz. 17:30
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.EGLOFF LucaSzwajcaria458
2.SEIDL FabianNiemcy396
3.NIETZEL JustinNiemcy351
4.PREVC CeneSlowenia286
5.RUPITSCH MarkusAustria268
21.JUROSZEK KacperPolska141
55.KANTYKA PrzemysławPolska54
68.GRUSZKA MateuszPolska40
68.NIŻNIK AdamPolska40
71.BIEGUN KrzysztofPolska39
78.SKUPIEŃ DamianPolska34
88.STOSEL KacperPolska29
92.PILCH TomaszPolska25
133.JOJKO SzymonPolska5
142.CZYŻ BartoszPolska2
143.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Brotterode HS117
23.02.2019
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.BRECL JernejaSlowenia200
2.SZPINIEWA AnnaRosja170
3.RAUDASCHL ElisabethAustria159
4.FREITAG SelinaNiemcy150
4.PURKER ClaudiaAustria150
9.KARPIEL KamilaPolska109
15.RAJDA KingaPolska79
36.TWARDOSZ AnnaPolska21
Pełna klasyfikacja..»


Kroppa
2000-2019 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl