Kranjec najdalej

• 2002-08-24 15:59
Podczas zawodów Letniej Grand Prix Canona, jakie odbyły się w piątek w Predazzo, pierwsze miejsce zajął zespół Roberto Cecona i Igora Medveda, w którym ponadto wystartował Polak Jan Ciapała i Austriak Balthasar Schneider.

Drużyna osiągnęła łączny wynik 952m.

Natomiast drużyna Adama Małysza, w składzie: Adam, Stanisław Świder (Polska, kadra B), Marc Vogel (Szwajcaria) i Stefano Chiapolino (Włochy) zajęła ostatecznie 8. pozycję, z łącznym wynikiem 906m.

W piątek najdłuższe skoki oddali Słoweniec Robert Kranjec (zespół 10, 131 m w 1. serii, 127 m w 2. serii), Damjan Fras (zespół 9, 128 m w 1. serii) oraz Małysz (128 m w 1. serii).

Gdyby przeprowadzono klasyfikację indywidualną, zwyciężyłby Kranjec, przed Adamem i Damjanem Frasem.

Zespół Roberta Matei zajął 3. pozycję, Łukasza Kruczka 5., Grzegorza Śliwki 7., Piotra Żyły 9., Stefana Huli 10., a Łukasza Skupnia 11.

Mimo wcześniejszych zapowiedzi, do konkursu nie stawił się Mistrz Olimpijski Simon Amman.