CoC: Atsuko Tanaka zwycięża w niedzielnym konkursie kobiet

• 2005-10-03 11:23
Atsuko Tanaka z Kanady wygrała drugi konkurs letniego Pucharu Kontynentalnego na skoczni K90 (HS100) w Salt Lake City. Na drugim miejscu znalazła się Jessica Jerome a trzecia była Lindsey Van.

Pogoda niestety nie sprzyjała oddawaniu skokom, porywisty wiatr utrudniał przeprowadzenie zawodów. Zawodniczki w obu seriach skakały z belki nr 25.

Atsuko oddała dwa skoki, poza granicę punktu konstrukcyjnego skoczni: 90,5 oraz 95 metrów i uzyskała 233,5 punktów. Na drugim miejscu, ze stratą dwóch punktów do zwyciężczyni, sklasyfikowana została Amerykanka - Jerome (91 i 92,5m). Lindsey Van (88,5 i 94m), ktora wygrała pierwszy konkurs w Park City, tym razem zajęła najniższy stopień podium.

Powracająca po kontuzji Austriaczka - Daniela Iraschko, uplasowała sie na 9.pozycji. Wysoką lokatę zajęła młodziutka Czeszka - Vladena Pustkova (12 miejsce).

Po sześciu konkursach liderką klasyfikacji końcowej jest Anette Sagen (470 punktów). Na drugim miejscu znajduje się Lindsey Van (360 punktów) a trzecia jest Jessica Jerome (341 punktów).

Kolejny konkurs Pucharu Kontynentalnego odbędzie się w Lake Placid (8-9.10.2005)