Poniedziałek, 03 października 2005, 19:56

Leja, Murańka, Miętus i Ziobro najlepsi w ostatnim konkursie XI Letniej Ligi w skokach

Jan Ziobro
Jan Ziobro

W sobotę (1 października) na zakopiańskich obiektach odbyły się ostatnie zawody z cyklu "XI Letniej Ligi w skokach". Skoczkowie rywalizowali w czterech kategoriach - dzieci ur. 1996 i młodsze, dzieci ur. 1995-94, młodzicy oraz juniorzy młodsi.

W kategorii dzieci ur. 1996 i młodszych, bezkonkurencyjny okazał się Krzysztof Leja z klubu Start Krokiew, który oddał skoki na odległość 25,5 oraz 30m, z łączną notą 163,8 pkt. Na drugim miejscu uplasował się Krzysztof Murańka (TS Wisła Zakopane), po lotach na 28 i 26m (126,9 pkt.). Trzecia lokata przypadła Mirosławowi Wnukowi (WKS Regle), który uzyskał 22,5 i 23,5m (114,1 pkt.)

Wśród dzieci z roczników 1995 i 1994 rywali zdeklasował Klemens Murańka (TS Wisła Zakopane) dzięki skokom na 34,5 i 35m (218,7 pkt.) Drugie miejsce, ze stratą 18,5 pkt zajął Bartosz Laskowy-Gąsienica (Start Krokiew), po lotach na 32,5 i 32m. Trzecia lokata przypadła Jakubowi Przybyle (WKS Regle), który osiągnął 31,5 oraz 32,5m (196,4 pkt.)

W kategorii młodzików (93-92) na najwyższym stopniu podium stanął Grzegorz Miętus (Start Krokiew), który lądował na 64,5 i 63,5m i uzyskał łącznie 223,2 pkt. Drugą pozycję zajął tym razem Rafał Polinkiewicz (Start Krokiew), osiągając 63 i 58m (200,9 pkt.). Trzecie miejsce wywalczył Piotr Szczepaniak (Start Krokiew), skacząc na 58,5 i 59,5m (189,7 pkt.)

Najlepszym juniorem młodszym (91-90) okazał się 14-letni Jan Ziobro (WKS Regle), oddając dwa równe skoki na 86,5m (227,0 pkt.) Drugie i trzecie miejsce przypadło braciom Kot - Maciejowi (85 i 83m) oraz Jakubowi (86 i 78,5m).

WYNIKI:

Dzieci ur. '96 i młodsze:
1. Krzysztof Leja, Start Krokiew (25,5 i 30m) - 163,8 pkt.
2. Krzysztof Murańka, TS Wisła (28 i 26m) - 126,9 pkt.
3. Mirosław Wnuk, WKS Regle (22,5 i 23,5m) - 114,1 pkt.
4. Paweł Słodyczka, Start Krokiew (23 i 23,5m) - 113,9pkt.
5. Krzysztof Dziadoń, TS Wisła (25,5 i 22m) - 91,5 pkt.
6. Jacek Ustupski, TS Wisła (20 i 21,5m) - 45,9 pkt.
7. Stanisław Jarząbek, LKS Poroniec (15 i 19,5m) - 39,2 pkt.

Dzieci ur. '95-94:
1. Klemens Murańka, TS Wisła (34,5 i 35m) - 218,7 pkt.
2. Bartosz Gąsienica Laskowy, Start Krokiew (32,5 i 32m) - 200,2 pkt.
3 Jakub Przybyła, WKS Regle (31,5 i 32,5m) - 196,4 pkt.
4. Kamil Nowobilski, WKS Regle (31 i 32,5m) - 193,1 pkt.
5. Kamil Gałysa, Start Krokiew (28,5 i 28,5m) - 165,7 pkt.
6. Marcin Dziadoń, TS Wisła (28 i 28,5m) - 163,9 pkt.
7. Marcin Miętus, Start Krokiew ( 27,5 i 27,5m) - 157,5 pkt.
8. Łukasz Walkosz, LKS Poroniec (26,5 i 26,5m) - 147,8 pkt.
9. Jakub Bachleda Szeliga, TS Wisła (26 i 27,5m) - 140,1 pkt.
10. Jan Łowisz, Start Krokiew (25 i 24,5) - 133,7 pkt.

Młodzicy ur. '93-92:
1. Grzegorz Miętus,Start Krokiew (64,5 i 63,5m) - 223,2 pkt.
2. Rafał Polinkiewicz, Start Krokiew (63 i 58m) - 200,9 pkt.
3. Piotr Szczepaniak, Start Krokiew (58,5 i 59,5m) - 189,7 pkt.
4. Wojciech Marusarz, Start Krokiew (59 i 59m) - 187,7 pkt.
5. Andrzej Szlębarski,Start Krokiew (59,5 i 56m) - 180,7 pkt.
6. Andrzej Gąsienica, WKS Regle (55 i 55m) - 168,5 pkt.
7. Mateusz Mniszak, Start Krokiew (52,5 i 55m) - 158 pkt.
8. Piotr Lassak, LKS Poroniec (52,5 i 48,5m) - 138,4 pkt.
9. Adam Bryja, LKS Biali (49,5 i 49,5m) - 134,1 pkt.
10. Zbigniew Obrochta, Start Krokiew (49,5 i 47m) - 128,6 pkt.

Junior Młodszy ur. '91-90:
1. Jan Ziobro, WKS Regle (86,5 i 86,5m) - 227 pkt.
2. Maciej Kot, Start Krokiew (85 i 83m) - 224 pkt.
3. Jakub Kot, Start Krokiew (86 i 78,5m) - 214 pkt.
4. Dawid Kubacki, TS Wisła (82 i 79,5m) - 207 pkt.
5. Andrzej Zapotoczny, LKS Biali (77,5 i 77,5m) - 189,5 pkt.
6. Krzysztof Miętus, Start Krokiew (72,5 i 77m) - 177,5 pkt.
7. Kacper Skrobot, TS Wisła (72 i 75m) - 173,5 pkt.
8. Kamil Skrobot, TS Wisła (73,5 i 72m) - 170 pkt.
9. Kamil Kowal, Start Krokiew (71 i 68m)- 154,5 pkt.
10. Bartłomiej Murańka, TS Wisła (67 i 67,5m) - 135 pkt.



Katarzyna Socha, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (9149) ilość komentarzy: (10)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Sapporo HS137
26.01.2019
godz. 08:00
Sobota, godz. 07:45
Sobota, godz. 07:45
Sobota, godz. 07:45
Klasyfikacja PŚ:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia1128
2.STOCH KamilPolska624
3.ŻYŁA PiotrPolska603
4.KRAFT StefanAustria581
5.KUBACKI DawidPolska554
29.WOLNY JakubPolska97
35.HULA StefanPolska43
47.KOT MaciejPolska14
59.WĄSEK PawełPolska4
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Rastbuechl HS78
09.02.2019
godz. 17:30
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.EGLOFF LucaSzwajcaria458
2.SEIDL FabianNiemcy396
3.NIETZEL JustinNiemcy351
4.PREVC CeneSlowenia286
5.RUPITSCH MarkusAustria268
21.JUROSZEK KacperPolska141
55.KANTYKA PrzemysławPolska54
68.GRUSZKA MateuszPolska40
68.NIŻNIK AdamPolska40
71.BIEGUN KrzysztofPolska39
78.SKUPIEŃ DamianPolska34
88.STOSEL KacperPolska29
92.PILCH TomaszPolska25
133.JOJKO SzymonPolska5
142.CZYŻ BartoszPolska2
143.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Brotterode HS117
23.02.2019
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.BRECL JernejaSlowenia200
2.SZPINIEWA AnnaRosja170
3.RAUDASCHL ElisabethAustria159
4.FREITAG SelinaNiemcy150
4.PURKER ClaudiaAustria150
9.KARPIEL KamilaPolska109
15.RAJDA KingaPolska79
36.TWARDOSZ AnnaPolska21
Pełna klasyfikacja..»


Kroppa
2000-2019 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl