Wtorek, 25 października 2005, 17:16

Wstępna lista polskich skoczków na IO w Turynie

IO w Turynie 2006
IO w Turynie 2006
Polski Komitet Olimpijski podał do wiadomości wstępną listę zawodników, którzy pojadą na zimowe igrzyska olimpijskie w Turynie 2006. Wśród ponad osiemdziesięciu nazwisk, znalazło się dwunastu skoczków.

Obok etatowych członków kadry "A" - Adama Małysza, Roberta Matei czy Kamila Stocha, PKOl zgłosił również zwycięzcę tegorocznej edycji Letniego Pucharu Kontynentalnego - Marcina Bachledą, jak również, nie będących aktualnie w żadnej z kadr, Wojciecha Skupnia oraz Mateusza Rutkowskiego (obaj TS Wisła Zakopane).

W "szczęśliwej dwunastce" znalazło się również miejsce dla, słabiej ostatanio się spisujących, Piotra Żyły, Rafała Śliża, czy kończącego rehabilitację po wypadku samochodowym, Tomisława Tajnera.

Na IO pojedzie prawdopodobnie połowa, z wyżej wymienionych zawodników, a ostateczny skład polskiej kadry na Turyn powinniśmy poznać najpóźniej w połowie stycznia.

Wstępny skład polskich skoczków na IO w Turynie 2006:

Adam MAŁYSZ (KS Wisła Ustronianka)
Robert MATEJA (TS Wisła Zakopane)
Kamil STOCH (LKS Poroniec Poronin)
Mateusz RUTKOWSKI (TS Wisła Zakopane)
Marcin BACHLEDA (WKS Zakopane)
Rafał ŚLIŻ (KS Wisła Ustronianka)
Piotr ŻYŁA (KS Wisła Ustronianka)
Krystian DŁUGOPOLSKI (AZS AWF Katowice)
Tomasz POCHWAŁA (AZS AWF Katowice)
Tomisław TAJNER (AZS AWF Katowice)
Stefan HULA (SSR LZS Sokół Szczyrk)
Wojciech SKUPIEŃ (TS Wisła Zakopane)


Tadeusz Mieczyński, Źródło: Onetu
oglądalność: (6336) ilość komentarzy: (46)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Sapporo HS137
26.01.2019
godz. 08:00
Sobota, godz. 07:45
Sobota, godz. 07:45
Sobota, godz. 07:45
Klasyfikacja PŚ:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia1128
2.STOCH KamilPolska624
3.ŻYŁA PiotrPolska603
4.KRAFT StefanAustria581
5.KUBACKI DawidPolska554
29.WOLNY JakubPolska97
35.HULA StefanPolska43
47.KOT MaciejPolska14
59.WĄSEK PawełPolska4
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Rastbuechl HS78
09.02.2019
godz. 17:30
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.EGLOFF LucaSzwajcaria458
2.SEIDL FabianNiemcy396
3.NIETZEL JustinNiemcy351
4.PREVC CeneSlowenia286
5.RUPITSCH MarkusAustria268
21.JUROSZEK KacperPolska141
55.KANTYKA PrzemysławPolska54
68.GRUSZKA MateuszPolska40
68.NIŻNIK AdamPolska40
71.BIEGUN KrzysztofPolska39
78.SKUPIEŃ DamianPolska34
88.STOSEL KacperPolska29
92.PILCH TomaszPolska25
133.JOJKO SzymonPolska5
142.CZYŻ BartoszPolska2
143.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Brotterode HS117
23.02.2019
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.BRECL JernejaSlowenia200
2.SZPINIEWA AnnaRosja170
3.RAUDASCHL ElisabethAustria159
4.FREITAG SelinaNiemcy150
4.PURKER ClaudiaAustria150
9.KARPIEL KamilaPolska109
15.RAJDA KingaPolska79
36.TWARDOSZ AnnaPolska21
Pełna klasyfikacja..»


Kroppa
2000-2019 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl