CoC Sankt Moritz: Zwycięstwo Borka Sedlaka

• 2005-12-26 15:07

Czech Borek Sedlak okazał się najlepszy w świątecznym konkursie CoC rozgrywanym na skoczni HS 100 w popularnym szwajcarskim kurorcie Sankt Moritz. Trzech Polaków punktowało.

Borek Sedlak zajął pierwsze miejsce w świątecznych zmaganiach w Szwajcarii. Uzyskał on odległości 95 m i 94,5 m. Tuż za Czechem uplasował się Masahiko Harada - doświadczony Japończyk, który wykonał dwie dobre próby, na 95 i 94,5 m.

Trzecią lokatę wywalczył najlepszy po pierwszej serii Słoweniec Rok Urbanc. Zawodnik ten rozpoczął znakomicie: 98,5 metra, jednak jego druga próba była krótsza - 91 m i to zadecydowało o stracie pozycji lidera.

Dwóch naszych zawodników skakało na tyle równo, że zajęli ex aequo miejsce 8. Tomasz Pochwała lądował na 92 i 95 m, a Rafał Śliż na 92,5 i 94 m. Stefan Hula został sklasyfikowany na 13. pozycji za skoki długości 91,5 i 92 m.

Czwarty nasz reprezentant Piotr Żyła nie zakwalifikował się do finału.

W klasyfikacji generalnej czołówka pozostaje bez zmian, prowadzi Harri Olli (180 pkt), przed Stefanem Thurnbichlerem (172 pkt) i Mortenem Solemem (153 pkt). Najwyższe miejsce z Polaków - 8. - zajmuje Rafał Śliż z dorobkiem 116 pkt.

Zobacz pełne wyniki konkursu »
Zobacz wyniki I serii konkursu »
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego...»
Zobacz aktualny ranking CRL »

Barbara Niewiadomska, źródło: Informacja własna
oglądalność: (7010) komentarze: (68)

• anonim
    Janda

Prose pana Janda bude wynik olympijski. Zdrawie z Czechy. I przejemy fortuna pro zuzel polski.

• zuza doświadczony

@apoloniusz skad wiesz?gdzie mozna liste znalesc?

• anonim
    PK

Dziś będzie ciężko naszym wejść do 10-tki.
    Pojawili się Norwedzy : Bardal, Solem i Strensund oraz Finowie: VML,Hautameki i Yliestro i Ruuskanen i Lappi

• anonim

Michniak na ostatnich MŚJ nie był na żadnej pozycji , na treningach tylko skakał i zajmował 50 któreś pozycje regularnie

• anonim

który buł Michniak na ostatnich MŚ juniorów?

• anonim
    Włosi

@mmm-k
    Wyniki makaroniarzy beznadziejne.
    W Turynie przynajmniej oni nam nie zagrożą
    A poza tym cieszy relatywnie wysoka forma Rafała i szczególnie Tomka (przez wielu przedwcześnie skresłonego po upadku) - II serii był najlepszy.

• anonim
    Wiatr rozdawał karty

Właśnie przeczytałam,że wczoraj w St. Moritz wiatr rozdawał karty w I serii. Może Piotrek Żyła miał pecha i trafił na najgorsze warunki ?W II serii podobno wszystkim jednakowo wiało w plecy. Tak napisał trener zwycięzcy (Jiroutek), więc trzeba mu wierzyć.
    Dziś powinno być lepiej. Oby również Piotrek punktował.
    Trzymam kciuki za naszych !!

• jozek_sibek profesor
    @MB

Urbańskiego nie bronią wyniki.
    Zimą startował w 16 konkursach i zdobył 137 punktów. Poza wygraną w tych 16 konkursach ani razu nie był w 10 i tylko 1 raz w 20 (w Japoni w Sapporo przy słabej obsadzie 14 miejsce) !!! Większość wyników to miejsca około 40-50.
    Nie ma się co zachłystywać tym zwyciestwem w Engelbergu. Były tak fatalne warunki,że wiekszość trenerów domagała się unieważnienia zawodów.
    Gdyby była 2 seria to by spadł do 2 dziesiątki.
    Tak samo jak w tym letnim konkursie ,o którym wspominasz w USA.
    Może było by z nim dużo lepiej, ale ta wygrana mu nie pomogła, tylko zaszkodziła.
    Po tej wygranej trenerzy najzwyczajnie go zajechali. Pisałem o tym wielokrotnie.
    Zamiast ,rozsądnie kierować jego startami,to wysyłali go z zawodów na zawody.
    Od 26.12.2004 r do 30.01.2005r czyli przez 36 dni brał udział w 15 kolejnych startach pucharu kontynentalnego. Do tego doszedł start w Mistrzostwach Polski,na sredniej skoczni w Szczyrku 26 stycznia(zajął 10 miejsce).
    16 startów w 36 dni to PARANOJA.
    Tak w Polsce marnuje się talenty!!!!!
    Może by go dalej wysyłano,ale zajmował najgorsze miejsca z Polaków.
    W 2 ostatnich 49 i 52 i przegrywał z Żyłą i Toporem.
    Dano mu przerwę ale było już za pużmo.
    Ostatni zimowy start zanotował w PK w Zakopanem.Punktowało w nim 7 Polaków,a on przegrał jeszcze z następnymi.
    Tak wygląda sprawa, z tym miłym i utalentowanym skoczkiem.

• anonim

nie skreślajmy jeszcze Urbańskiego , może miał ten jeden wyskok , ale on ma jakiś błysk dziwny .... gdyby skakał cały czas jak te jego pojedyńcze skoki m in ten z fartownej wygranej i 1 seria jednego z konkursów w USA gdzie był 3 po 1 serii a potem spadł , on jak dla mnie jest takim 2 Mateją , choć to może na wyrost , bo Robert jednak ma więcej lepszych skoków niż tylko pojedyńcze , ale myśle że Paweł będzie jeszcze dobrym skoczkiem , napewno ma na to większe zadatki niż Topór , najgorszy z naszych z Rovaniemi (Poza Michniakiem ,który był tam kompletnie beznadziejny , ale widać ze się powoli wyrabia , był 11 za Mateuszem Rutkowskim który napewno będzie zacięcie walczył o tą kadre A , widać postęp w porównaniu z latem gdzie był w 3 dziesiątkach ) , jak teraz Pochwała wejdzie do 50 CRL to powinniśmy po zdobyciu limitu 5 dać szanse dla Łukasza Rutkowskiego w COC ( szkoda tylko że on skacze na siłe , od brata ma dużo gorszą technikę choć jego brat też raczej bardziej siłowy ) , wogóle widać w tym roku postęp w COC spory , skoczkowie skaczą bardzo dobrze nie to co rok temu kiedy jeden w 30 to był sukces , Tomek Pochwała zrobił niebywałe postępy , w poprzednim sezonie ani punktu w COC , a teraz regularnie punktuje pod koniec 1 dziesiątki lub w 2 dziesiątce , to się chwali :)

• anonim

mam nadzieję, że śliwka już nie skacze !!!!

• anonim

mch- to wiem;>
    ale co robi skacze jeszcze?

• anonim

śliwka to beztalencie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!