PK Kobiety: Sagen wygrywa

• 2006-01-16 17:08

Podczas gdy uwaga wszystkich skupiona była na rozgrywających się w austriackim Kulm Mistrzostwach Świata w Lotach, w sobotę na skoczni w Ljubnie (HS 95 m), w samo południe, tegoroczną rywalizację rozpoczęły panie. Był to pierwszy konkurs w zimowym sezonie 2005/2006. Podobnie jak w Bad Mitterndorf, także i tu miał miejsce norweski triumf. Wygrała Anette Sagen, a na podium obok niej stanęły Lindsey Van i Jenna Mohr.

Sagen dwukrotnie osiągnęła najdalszą odległość - w pierwszej serii było to 87.5 metra, w drugiej 86 metrów. Uzyskała łącznie 214.5 punktów. Z siedmio i półpunktową stratą, na drugim miejscu uplasowała się Amerykanka Van. Na podium zmieściła się tez Jenna Mohr.
Dla osiemnastoletniej Niemki jest to największe jak dotychczas osiągnięcie na arenie międzynarodowej. Ubiegły sezon zakończyła na 18-stym miejscu w klasyfikacji generalnej, a podczas Letniego Grand Prix zajmowała miejsca w pierwszej piętnastce, ale nie wystąpiła w październiku w konkursach amerykańskich. Być może jej forma poprawiła się na tyle, ze i w następnych konkursach, oprócz nadal wyraźnie najlepszej Sagen i stabilnych zawodniczek z USA, na czołowych pozycjach częściej będziemy widzieć skoczkinie z Willingen.

Występ reprezentantek gospodarzy był średnio udany - najwyżej uplasowała się Maja Vtic, na miejscu szóstym. Monika Pogladic była dopiero dwunasta, a Anja Tepes zajęła miejsce 19.
W konkurencji wzięło udział 27 zawodniczek, czyli mniej niż w lecie, kiedy to na skoczni w Meinerzhagen do rywalizacji stanęły aż 53 skoczkinie!

Tej zimy czeka nas jeszcze 10 konkursów Pucharu Kontynentalnego Kobiet. Zaplanowano ich 11, ale zawody na skoczni w austriackim Achomitz, z powodu brakującego certyfikatu FIS, zostały wycofane z kalendarza.

Juz w środę, 17-go stycznia rozegrany zostanie kolejny konkurs - we Włoszech, na skoczni w Toblach.