Wtorek, 14 lutego 2006, 22:48

Treningi na dużej skoczni w Pragelato: Rewelacyjny Morgenstern, dobry Małysz

Thomas Morgenstern
Thomas Morgenstern
Dziś popołudniu na dużej skoczni olimpijskiej we włoskim Pragelato (HS 140) odbyły się trzy serie treningowe. Świetnie zaprezentował się w nich Thomas Morgenstern, który dwukrotnie skakał najdalej, a raz był drugi. Dobrze spisał się Także Adam Małysz, zajmując 5., 3. i 10. miejsce.

Pierwsza seria treningowa to triumf Alexandra Herra, który poszybował aż na 136,5m. Tuż za Niemcem uplasował się Thomas Morgenstern (134m), a czwarty był mistrz olimpijski ze skoczni normalnej - Lars Bystoel (132m).

Adam Małysz ze skokiem na 131,5m uplasował się na piątym miejscu. Także Robert Mateja oraz Kamil Stoch spisali się nieźle. Mateja z wynikiem 125 metrów sklasyfikowany został na 22. miejscu, natomiast Kamil Stoch uzyskał 124,5m, co dało mu 24. lokatę. Słabiej skoczyli Rafał Śliż (109m i 63. lokata) oraz Stefan Hula (114,5m i 48. miejsce).

Drugi trening zakończył się już zwycięstwem Thomasa Morgensterna. Austriak skokiem na 136 metrów wyprzedził Alexandra Herra (132,5m), oraz Adama Małysza, Janne Ahonena i Michaela Neumayera (po 131m).

Ponownie dobrze skakali Robert Mateja (122,5m i 26. miejsce) oraz Kamil Stoch (122,5m i 29. lokata). Poprawił się nieco Stefan Hula, który skokiem na 117,5m zajął 41. miejsce, natomiast Rafał Śliż był 47. (116,5m).

W ostatnim dzisiejszym treningu ponownie najdalej lądował Thomas Morgenstern - aż na 139,5m. Bardzo daleko skakali także Michael Uhrmann (137,5m), Roar Ljoekelsoey (137m) oraz Janne Ahonen (136,5m).

Słabiej tym razem wypadł Adam Małysz, który uzyskał tylko 129,5m (10. lokata), tyle samo co Kamil Stoch. Niezły wynik osiągnął Robert Mateja, któremu 127m pozwoliło na zajęcie 22. lokaty.

"Dobrze mi się dzisiaj skakało, szczególnie w dwóch pierwszych próbach. Mam co prawda wrażenie, że jak na mnie to z progu wychodzę nisko, ale muszę jeszcze zobaczyć nagranie i wszystko przeanalizować. W trzeciej próbie albo za bardzo się spiąłem, albo serwismen nawalił, bo miałem bardzo małą prędkość" - powiedział Małysz.

"Najbardziej teraz skupiam się na telemarku. Chcę lądować jak najlepiej, dostawać wysokie noty i przyzwyczaić sędziów do tego, że zasługuję na takie oceny" - dodał najlepszy polski skoczek.

Konkurs na dużej skoczni zaplanowany jest na sobotę, a w piątek odbędą sie kwalifikacje. Do tego czasu polscy skoczkowie będą spokojnie trenować, a Adam Małysz zapewnia, iż liczy na walkę o medal.


Wyniki I treningu w Pragelato
L.pZawodnikKrajOdl
1HERR AlexanderGER136.5
2MORGENSTERN ThomasAUT134.0
3WIDHOELZL AndreasAUT132.5
4BYSTOEL LarsNOR132.0
5MALYSZ AdamPOL131.5
6OKABE TakanobuJPN131.0
7KASAI NoriakiJPN130.5
7AHONEN JanneFIN130.5
9SCHMITT MartinGER129.5
9KOCH MartinAUT129.5
11HAPPONEN JanneFIN129.0
11ROMOEREN Bjoern EinarNOR129.0
13KOFLER AndreasAUT128.0
14MOELLINGER MichaelSUI127.5
15ITO KenshiroJPN127.0
16PETERKA PrimozSLO126.0
16SPAETH GeorgGER126.0
18LOITZL WolfgangAUT125.5
18AMMANN SimonSUI125.5
18UHRMANN MichaelGER125.5
18LJOEKELSOEY RoarNOR125.5
22MATEJA RobertPOL125.0
22PETTERSEN SigurdNOR125.0
24STOCH KamilPOL124.5
24VASSILIEV DmitryRUS124.5
26SINKOVEC JureSLO124.0
26COLLOREDO SebastianITA124.0
28KRANJEC RobertSLO123.5
29ICHINOHE TsuyoshiJPN123.0
30DAMJAN JernejSLO122.5
30IKONEN JoonasFIN122.5
30BENKOVIC RokSLO122.5
30ITO DaikiJPN122.5
34INGEBRIGTSEN TommyNOR121.5
34NEUMAYER MichaelGER121.5
36SALUMAE JensEST121.0
36IPATOV DmitryRUS121.0
38HARADA MasahikoJPN120.5
39VACULIK OndrejCZE120.0
40ANISIMOV MaksimBLR119.5
41ZHAPAROV RadikKAZ118.0
41LANDERT GuidoSUI118.0
43ALBORN AlanUSA117.0
44JUSSILAINEN RistoFIN116.0
45MORASSI AndreaITA115.5
46TIAN ZhandongCHN115.0
46CHOI Heung-ChulKOR115.0
48FATCHULLIN lldarRUS114.5
48KIM Hyun-KiKOR114.5
48HULA StefanPOL114.5
51KANG ChiI KuKOR114.0
51MESIK MartinSVK114.0
51KORNILOV DenisRUS114.0
54KARPENKO NikolayKAZ113.0
55ROSLIAKOV lljaRUS112.5
55MAZOCH JanCZE112.5
57CHAADAEV PetrBLR111.5
58SEDLAK BorekCZE110.5
59READ StefanCAN110.0
60BOLOGNANI AlessioITA109.5
60SCHWALL TommyUSA109.5
60KARAULOV IvanKAZ109.5
63SLIZ RatalPOL109.0
64BAXTER GregoryCAN108.0
64CHOI Yong-JikKOR108.0
66DENNEYJimUSA107.5
67BOSCHUK VolodymyrUKR107.0
68WANG JianxunCHN104.5
69JOHNSON AndersUSA104.0
69JONES ClintUSA104.0
71JURIS JaanEST103.5
72LI YangCHN102.0
73GORHAM GraemeCAN100.0
74KOROLEV AlexeyKAZ96.5
74FARTUNOV PetarBUL96.5
76ZHARKOV GeorgiBUL93.5
77NELL MichaelCAN92.5
78YANG GuangCHN88.5
DNSMYSLICKI JasonCANDNS
DNSPIKL PrimozSLODNS
DNSHOELLWARTH MartinAUTDNS
DNSMATURA JanCZEDNS
DNSKIURU TamiFINDNS
DNSHAUTAMAEKI MattiFINDNS
DNSKUETTEL AndreasSUIDNS
DNSJANDA JakubCZEDNS
Wyniki II treningu w Pragelato
L.pZawodnikKrajOdl
1MORGENSTERN ThomasAUT136.0
2HERR AlexanderGER132.5
3NEUMAYER MichaelGER131.0
3MALYSZ AdamPOL131.0
3AHONEN JanneFIN131.0
6OKABE TakanobuJPN130.5
7BYSTOEL LarsNOR130.0
8VASSILIEV DmitryRUS129.5
8KOCH MartinAUT129.5
10LJOEKELSOEY RoarNOR129.5
11JUSSILAINEN RistoFIN129.0
12HAPPONEN JanneFIN128.5
12KASAI NoriakiJPN128.5
14WIDHOELZL AndreasAUT128.0
15KOFLER AndreasAUT127.5
16UHRMANN MichaelGER127.0
17ITO DaikiJPN126.5
17SPAETH GeorgGER126.5
19KORNILOV DenisRUS126.0
20ROMOEREN Bjoern EinarNOR125.5
21PETTERSEN SigurdNOR125.0
22AMMANN SimonSUI125.0
23SCHMITT MartinGER124.5
24SALUMAE JensEST124.0
25IPATOV DmitryRUS123.0
26HARADA MasahikoJPN122.5
26CHAADAEV PetrBLR122.5
26MATEJA RobertPOL122.5
29STOCH KamilPOL122.0
29PETERKA PrimozSLO122.0
29LOITZL WolfgangAUT122.0
29BENKOVIC RokSLO122.0
33MORASSI AndreaITA121.0
34MESIK MartinSVK120.5
34DAMJAN JernejSLO120.5
36KRANJEC RobertSLO119.5
37VACULIK OndrejCZE119.0
37MOELLINGER MichaelSUI119.0
39ITO KenshiroJPN118.5
39SINKOVEC JureSLO118.5
41SEDLAK BorekCZE117.5
41ZHAPAROV RadikKAZ117.5
41HULA StefanPOL117.5
41INGEBRIGTSEN TommyNOR117.5
45ANISIMOV MaksimBLR117.0
45COLLOREDO SebastianITA117.0
47KANG ChiI KuKOR116.5
47SLIZ RatalPOL116.5
47IKONEN JoonasFIN116.5
50ALBORN AlanUSA116.0
50KIM Hyun-KiKOR116.0
50ICHINOHE TsuyoshiJPN116.0
53FATCHULLIN lldarRUS115.5
53MAZOCH JanCZE115.5
55READ StefanCAN113.0
56ROSLIAKOV lljaRUS112.5
57JONES ClintUSA112.0
58KARPENKO NikolayKAZ111.5
59KARAULOV IvanKAZ110.5
60TIAN ZhandongCHN110.0
60BOLOGNANI AlessioITA110.0
62CHOI Heung-ChulKOR109.5
63GORHAM GraemeCAN109.0
64BAXTER GregoryCAN107.5
64LANDERT GuidoSUI107.5
66JURIS JaanEST106.5
67BOSCHUK VolodymyrUKR106.0
68KOROLEV AlexeyKAZ105.5
68LI YangCHN105.5
70SCHWALL TommyUSA104.0
71WANG JianxunCHN103.5
71DENNEYJimUSA103.5
73JOHNSON AndersUSA103.0
73CHOI Yong-JikKOR103.0
75NELL MichaelCAN102.0
76FARTUNOV PetarBUL100.5
77YANG GuangCHN97.0
78ZHARKOV GeorgiBUL94.0
DNSMYSLICKI JasonCANDNS
DNSPIKL PrimozSLODNS
DNSHOELLWARTH MartinAUTDNS
DNSMATURA JanCZEDNS
DNSKIURU TamiFINDNS
DNSHAUTAMAEKI MattiFINDNS
DNSKUETTEL AndreasSUIDNS
DNSJANDA JakubCZEDNS

Wyniki III treningu w Pragelato
L.pZawodnikKrajOdl
1MORGENSTERN ThomasAUT139.5
2UHRMANN MichaelGER137.5
3LJOEKELSOEY RoarNOR137.0
4AHONEN JanneFIN136.5
5SPAETH GeorgGER134.5
6KOFLER AndreasAUT132.5
7HERR AlexanderGER132.0
8KASAI NoriakiJPN130.5
9IPATOV DmitryRUS130.0
10STOCH KamilPOL129.5
10MOELLINGER MichaelSUI129.5
10NEUMAYER MichaelGER129.5
10MALYSZ AdamPOL129.5
14HAPPONEN JanneFIN129.0
14ITO DaikiJPN129.0
16SCHMITT MartinGER128.5
16VASSILIEV DmitryRUS128.5
18KORNILOV DenisRUS128.0
18JUSSILAINEN RistoFIN128.0
18WIDHOELZL AndreasAUT128.0
21LOITZL WolfgangAUT127.5
22MATEJA RobertPOL127.0
22KOCH MartinAUT127.0
24DAMJAN JernejSLO126.5
25SALUMAE JensEST126.0
25PETTERSEN SigurdNOR126.0
27PETERKA PrimozSLO125.5
28COLLOREDO SebastianITA124.5
28KRANJEC RobertSLO124.5
30SLIZ RatalPOL124.0
31OKABE TakanobuJPN123.5
32HARADA MasahikoJPN123.0
32IKONEN JoonasFIN123.0
34FATCHULLIN lldarRUS122.5
35ITO KenshiroJPN122.0
35BYSTOEL LarsNOR122.0
37MESIK MartinSVK121.0
37ANISIMOV MaksimBLR121.0
37ROMOEREN Bjoern EinarNOR121.0
40KIM Hyun-KiKOR120.0
40READ StefanCAN120.0
42ALBORN AlanUSA119.5
42ZHAPAROV RadikKAZ119.5
44HULA StefanPOL119.0
44ROSLIAKOV lljaRUS119.0
44TIAN ZhandongCHN119.0
47INGEBRIGTSEN TommyNOR118.5
48ICHINOHE TsuyoshiJPN115.5
48CHAADAEV PetrBLR115.5
48BENKOVIC RokSLO115.5
51LANDERT GuidoSUI114.5
51SINKOVEC JureSLO114.5
53LI YangCHN114.0
54KARAULOV IvanKAZ113.5
54JONES ClintUSA113.5
56VACULIK OndrejCZE113.0
57MORASSI AndreaITA112.5
58SEDLAK BorekCZE111.5
58BAXTER GregoryCAN111.5
60BOLOGNANI AlessioITA111.0
60KANG ChiI KuKOR111.0
62SCHWALL TommyUSA110.5
63FARTUNOV PetarBUL110.0
63KARPENKO NikolayKAZ110.0
65CHOI Heung-ChulKOR109.5
66MAZOCH JanCZE109.0
66GORHAM GraemeCAN109.0
68DENNEYJimUSA108.5
69JURIS JaanEST107.5
70BOSCHUK VolodymyrUKR106.0
71CHOI Yong-JikKOR102.0
72WANG JianxunCHN101.5
73JOHNSON AndersUSA101.0
74KOROLEV AlexeyKAZ100.0
75ZHARKOV GeorgiBUL96.5
75NELL MichaelCAN96.5
75YANG GuangCHN95.5
DNSMYSLICKI JasonCANDNS
DNSPIKL PrimozSLODNS
DNSHOELLWARTH MartinAUTDNS
DNSMATURA JanCZEDNS
DNSKIURU TamiFINDNS
DNSAMMANN SimonSUIDNS
DNSHAUTAMAEKI MattiFINDNS
DNSKUETTEL AndreasSUIDNS
DNSJANDA JakubCZEDNS



Tadeusz Mieczyński&Damian Pietrzak, Źródło: Onet
oglądalność: (6550) ilość komentarzy: (111)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Engelberg HS140
15.12.2018
godz. 16:00
Sobota, godz. 15:30
Sobota, godz. 15:50
Sobota, godz. 15:45
Klasyfikacja PŚ:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia420
2.ŻYŁA PiotrPolska285
3.STOCH KamilPolska276
4.FORFANG Johann AndreNorwegia255
5.LEYHE StephanNiemcy191
14.KUBACKI DawidPolska89
21.WOLNY JakubPolska52
31.HULA StefanPolska21
48.KOT MaciejPolska2
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Ruka HS142
15.12.2018
godz. 16:00
Aktualna klasyfikacja PK:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.LINDVIK MariusNorwegia200
2.SCHMID ConstantinNiemcy130
3.HOFFMANN FelixNiemcy98
4.ZNISZCZOŁ AleksanderPolska90
5.SCHIFFNER MarkusAustria82
22.WĄSEK PawełPolska18
24.MURAŃKA KlemensPolska15
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS98
14.12.2018
godz. 16:00
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.NIETZEL JustinNiemcy310
2.NIKAIDO RenJaponia200
3.SEIDL FabianNiemcy187
4.EGLOFF LucaSzwajcaria180
5.RUPITSCH MarkusAustria170
16.JUROSZEK KacperPolska99
34.GRUSZKA MateuszPolska40
35.BIEGUN KrzysztofPolska39
44.STOSEL KacperPolska29
52.SKUPIEŃ DamianPolska21
70.NIŻNIK AdamPolska6
73.JOJKO SzymonPolska5
83.CZYŻ BartoszPolska2
85.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Premanon HS90
15.12.2018
godz. 11:00
Aktualna klasyfikacja PŚ Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.ALTHAUS KatharinaNiemcy200
2.SEYFARTH JulianeNiemcy177
3.JAKOWLEWA LidijaRosja172
4.LUNDBY MarenNorwegia169
5.STRAUB RamonaNiemcy142
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS98
14.12.2018
godz. 19:15
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.JAKOWLEWA LidijaRosja415
2.IRASCHKO-STOLZ DanielaAustria400
3.BARANCEWA AleksandraRosja382
4.SZPINIEWA AnnaRosja271
5.BRECL JernejaSlowenia236
13.PAŁASZ MagdalenaPolska84
25.KARPIEL KamilaPolska48
27.KIL JoannaPolska46
27.TWARDOSZ AnnaPolska46
33.RAJDA KingaPolska40
Pełna klasyfikacja..»


Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl