Na żywo:
  • LPS | Zao | pierwsza seria konkursowa

    09:00 |Relacja FIS

  • LCOC | Planica | pierwsza seria konkursowa

    10:00 |Relacja FIS

[X] Zamknij
Sobota, 25 lutego 2006, 12:51

Drużynowe MP: Triumf Wisły Ustronianki

Zakopane
Zakopane

Drużyna Wisły Ustronianki zdobyła tytuł Mistrza Polski podczas zawodów na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Wynik, jaki uzyskali skoczkowie, to 982,4 pkt. Na drugim miejscu sklasyfikowana została zakopiańska Wisła (972,6 pkt), a trzecią lokatę zajął AZS AWF Katowice - 876,7 pkt.

W pierwszej serii indywidualnie najdłuższy skok oddał Adam Małysz (133,5 m - 10. belka). Bardzo dobrą odległość z tej samej bramki startowej uzyskał także Robert Mateja - 130 m. Łukasz Rutkowski lądował na 128,5 m (12. belka), 126,5 m - to odległość Piotra Żyły (12. belka).

W drugiej rundzie najdalej poszybował Robert Mateja - na 132 m. 129,5 m osiągnął Adam Małysz. Dobry skok oddał Marcin Bachleda - na 125,5 (wszyscy 10. belka). Wśród pozostałych zawodników najlepszą odległość uzyskał Tomasz Pochwała - 124 m (12. belka).

Zwycięska drużyna startowała w składzie: Rafał Śliż, Wojciech Tajner, Piotr Żyła i Adam Małysz.

W Zakopanem dziś panowały wyśmienite warunki do skakania. Temperatura oscylowała w granicach minus 5 stopni, było słonecznie i bezwietrznie.

WYNIKI PO I SERII:

1. KS Wisła Ustronianka I - 508,3 pkt
2. TS Wisła Zakopane I - 486,9 pkt
3. AZS AWF Katowice I - 440,3 pkt
4. Start Krokiew Zakopane I - 377,8 pkt
5. Start Krokiew Zakopane II - 325,9 pkt
6. AZS AWF Katowice II - 293,3 pkt
7. KS Wisła Ustronianka II - 283 pkt
8. TS Wisła Zakopane II - 253,1 pkt

WYNIKI PO II SERII:

1. KS Wisła Ustronianka I - 982,4 pkt
2. TS Wisła Zakopane I - 972,1 pkt
3. AZS AWF Katowice I - 876,7 pkt
4. Start Krokiew Zakopane I - 761,2 pkt
5. Start Krokiew Zakopane II - 652,1 pkt
6. AZS AWF Katowice II - 600,1 pkt
7. KS Wisła Ustronianka II - 591,4 pkt
8. TS Wisła Zakopane II - 566,9 pkt


NAJLEPSZE WYNIKI INDYWIDUALNE:

10. belka:
Adam Małysz (KS Wisła Ustronianka I) - 133,5 m, 129,5 m
Robert Mateja (TS Wisła Zakopane I) - 130 m, 132 m
Marcin Bachleda (AZS AWF Katowice I) - 124,5 m, 125,5 m
Stefan Hula (SS-R Sokół Szczyrk) - 119,5 m, --
Kamil Stoch (LKS Poroniec Poronin)- 118,5 m, --

12. belka:
Łukasz Rutkowski (TS Wisła Zakopane I) - 128,5 m, 123 m
Rafał Śliż (KS Wisła Ustronianka I) - 126,5 m
Piotr Żyła (KS Wisła Ustronianka I) - 125,5 m, 119,5m
Wojciech Tajner (KS Wisła Ustronianka I) - 123 m, 126,5m
Wojciech Skupień (TS Wisła Zakopane I) - 121 m, 120,5 m
Mateusz Rutkowski (TS Wisła Zakopane I) - 121 m, 121 m



Barbara Niewiadomska&Tadeusz Mieczyński, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (5365) ilość komentarzy: (35)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Zakopane HS140
19.01.2019
godz. 16:15
Sobota, godz. 16:00
Sobota, godz. 15:05
Sobota, godz. 15:00
Klasyfikacja PŚ:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia1092
2.STOCH KamilPolska624
3.ŻYŁA PiotrPolska591
4.KUBACKI DawidPolska532
5.KRAFT StefanAustria481
30.WOLNY JakubPolska88
38.HULA StefanPolska29
49.KOT MaciejPolska13
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Planica HS102
19.01.2019
godz. 15:15
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.EGLOFF LucaSzwajcaria396
2.SEIDL FabianNiemcy336
3.NIETZEL JustinNiemcy330
4.LIENHER MaximilianAustria253
5.RAINER StefanAustria252
15.JUROSZEK KacperPolska141
50.KANTYKA PrzemysławPolska54
62.GRUSZKA MateuszPolska40
62.NIŻNIK AdamPolska40
65.BIEGUN KrzysztofPolska39
74.SKUPIEŃ DamianPolska34
86.STOSEL KacperPolska29
90.PILCH TomaszPolska25
125.JOJKO SzymonPolska5
138.CZYŻ BartoszPolska2
139.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Planica HS102
19.01.2019
godz. 10:00
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.FREITAG SelinaNiemcy150
1.PURKER ClaudiaAustria150
3.RAUDASCHL ElisabethAustria125
4.PARK Guy-LimKorea92
5.SZPINIEWA AnnaRosja80
Pełna klasyfikacja..»


Kto wygra niedzielny konkurs PŚ w Zakopanem?
Ryoyu Kobayashi
Piotr Żyła
Kamil Stoch
Dawid Kubacki
Stefan Kraft
Inny skoczek
Głosuj
  1. Dawid Kubacki
    99,99%
  2. Kamil Stoch
    99,99%
  3. Ryoyu Kobayashi
    99,99%
  4. Inny skoczek
    99,99%
  5. Stefan Kraft
    99,99%
  6. Piotr Żyła
    99,99%
Poprzednie ankiety
Kroppa
2000-2019 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl