Poniedziałek, 27 lutego 2006, 17:50

Johan Erikson triumfuje w Mistrzostwach Szwecji

Johan Erikson
Johan Erikson

Miniony weekend obfitował w konkursy o tytuły mistrzowskie poszczególnych krajów. Zdecydowanym faworytem zmagań był zawodnik klubu Holmens IF, Johan Erikson, który podczas niedzielnych zawodów udowodnił, iz zasługuje na tytuł Mistrza Szwecji.

Do rywalizacji indywidualnej o tytuł najlepszego skoczka Szwecji przystąpiło tylko 14 zawodników, natomiast konkurs drużynowy rozegrany był pomiędzy trzema zespołami.

Od początku prowadził Johan Erikson, który skokami na odległość 110m i 115m zapewnił sobie tytuł Mistrza Szwecji. Srebro zdobył Andreas Aren (107m i 95,5m), a brąz Besnik Gasi (104m i 92m).

W konkursie drużynowym zwyciężyła reprezentacja klubu Holmes IF w składzie Johan Erikson, Andreas Aren i Besnik Gasi z łączną notą 552,8 pkt.

Największym pechowcem dnia okazał się Isak Grimholm, który podczas treningu,po wspaniałym locie na 130m, upadł co doprowadziło do kontuzji kolana. Ta kontuzja niestety wykluczy Isaka z udziału w kolejnych konkursach.

Wyniki Mistrzostw Szwecji, Falun 26.02.2006:
1. Erikson Johan Holmens IF (110m,115m)217pkt
2. Aren Andreas Holmens IF (107m, 95,5m) 175,5 pkt
3. Gashi Besnik Holmens IF (104m, 92m) 160,3 pkt
4. Grimholm Jakob IF Friska Viljor (90,5m,98m) 149,8 pkt
5. Balkĺsen Fredrik Holmens IF (89,5m; 93m) 136 pkt
5. Westberg Jonas IF Friska Viljor (91m;94m) 136 pkt
7.Nordin Jonas IF Friska Viljor (95m;83m) 121,9 pkt
8. Westberg Emil IF Friska Viljor (88,5m;81,5m) 106,5 pkt
9. Svensson Pär IF Friska Viljor (84m,78m) 91,6 pkt
10. Englund Oskar HEDE IK (76m, 76,5m) 71,5 pkt
11. Eriksson Niklas IF Friska Viljor (69m, 82m) 65,8 pkt
12. Nordin Carl IF Friska Viljor (76m, 68,5m) 53,1 pkt
13. Larsson Jeremia Sollefte† GIF (67m, 67m) 33,2 pkt
14. Larsson Josef Sollefte† GIF (63m, 65m) 23,9 pkt

Wyniki drużynowych Mistrzostw Szwecji, 26.02.2006:
1 Holmens IF 552,8 p
Johan Erikson
Andreas Aren
Besnik Gashi

2 IF Friska Viljor Lag 1 407,7 p
Jakob Grimholm
Jonas Westberg
Jonas Nordin

3 IF Friska Viljor Lag 2 263,9 p
Emil Westberg
Pär Svensson
Niklas Eriksson



Karolina Kwiecień, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (4714) ilość komentarzy: (18)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Engelberg HS140
15.12.2018
godz. 16:00
Sobota, godz. 15:30
Sobota, godz. 15:50
Sobota, godz. 15:45
Klasyfikacja PŚ:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia420
2.ŻYŁA PiotrPolska285
3.STOCH KamilPolska276
4.FORFANG Johann AndreNorwegia255
5.LEYHE StephanNiemcy191
14.KUBACKI DawidPolska89
21.WOLNY JakubPolska52
31.HULA StefanPolska21
48.KOT MaciejPolska2
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Ruka HS142
15.12.2018
godz. 16:00
Aktualna klasyfikacja PK:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.LINDVIK MariusNorwegia200
2.SCHMID ConstantinNiemcy130
3.HOFFMANN FelixNiemcy98
4.ZNISZCZOŁ AleksanderPolska90
5.SCHIFFNER MarkusAustria82
22.WĄSEK PawełPolska18
24.MURAŃKA KlemensPolska15
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
14.12.2018
godz. 16:00
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.NIETZEL JustinNiemcy310
2.NIKAIDO RenJaponia200
3.SEIDL FabianNiemcy187
4.EGLOFF LucaSzwajcaria180
5.RUPITSCH MarkusAustria170
16.JUROSZEK KacperPolska99
34.GRUSZKA MateuszPolska40
35.BIEGUN KrzysztofPolska39
44.STOSEL KacperPolska29
52.SKUPIEŃ DamianPolska21
70.NIŻNIK AdamPolska6
73.JOJKO SzymonPolska5
83.CZYŻ BartoszPolska2
85.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Premanon HS90
15.12.2018
godz. 11:00
Aktualna klasyfikacja PŚ Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.ALTHAUS KatharinaNiemcy200
2.SEYFARTH JulianeNiemcy177
3.JAKOWLEWA LidijaRosja172
4.LUNDBY MarenNorwegia169
5.STRAUB RamonaNiemcy142
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
14.12.2018
godz. 19:15
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.JAKOWLEWA LidijaRosja415
2.IRASCHKO-STOLZ DanielaAustria400
3.BARANCEWA AleksandraRosja382
4.SZPINIEWA AnnaRosja271
5.BRECL JernejaSlowenia236
13.PAŁASZ MagdalenaPolska84
25.KARPIEL KamilaPolska48
27.KIL JoannaPolska46
27.TWARDOSZ AnnaPolska46
33.RAJDA KingaPolska40
Pełna klasyfikacja..»


Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl