Czwartek, 16 marca 2006, 12:06

Nagonka na mistrza

Adam Małysz
Adam Małysz

Poniedziałkowy wieczorny serwis sportowy na „Jedynce rozpoczął się od relacji z lotniska „Okecie" pokazującej powrót Adama Małysza po zwycięskim konkursie w Oslo oraz przylot naszych lekkoatletów z Mistrzostw Świata w Moskwie.

Na początku materiału filmowego swoimi wrażeniami podzielili się z dziennikarzami uśmiechnięci medaliści z Moskwy po czym dla kontrastu pokazano Małysza mówiącego do dziennikarzy: „Bardzo dobrze, że was nie było w Oslo. Przynajmniej nie musiałem udzielać głupich wywiadów, dzięki temu skakałem tak dobrze."

Relacja została skomentowana mniej więcej w ten sposób, że klasę prawdziwego sportowca poznaje się nie tylko po wynikach jakie osiąga w swojej dyscyplinie, a przykładem mistrzowi mogą służyć nasi lekkoatleci. No i zaczęła się z miejsca nagonka na skoczka z Wisły. Jakkolwiek zachowanie mistrza nie wszystkim musiało się podobać to negatywna reakcja, z jaką spotkało się to wydarzenie jest co najmniej przesadzona. Argumentem, który przewija się często w dyskusji nad postawą Małysza jest ten, iż polski skoczek okazał się niewdzięczny wobec mediów, które go wylansowały i dzięki którym zaistniał. Na litość Boską, Adam nigdy o zainteresowanie ze strony mediów nie zabiegał, nie pchał się na okładki czasopism, starał się uciekać od szumu, w którego centrum się znajdował. Prawda jest taka, że to media istniały dzięki Małyszowi, a nie on dzięki nim.

Oczywiście jako osoba publiczna musiał liczyć się ze wzmożonym zainteresowaniem swoją osobą ze strony dziennikarzy, ale przybierało ono nierzadko karykaturalne rozmiary. Gdy podczas wybuchu Małyszomanii w 2001 roku nasz mistrza z powodu choroby zrezygnował z udziału w Mistrzostwach Polski, nachalne pismaki okupowały przez kilka godzin dom Małysza, żądając wpuszczenia ich do środka i prawa do zrobienia kilku zdjęć leżącego w łóżku polskiego skoczka. Przez kolejne sezony nasz zawodnik z cierpliwością godną najwyższego uznania odpowiadał na wszystkie, nawet te najgłupsze pytania dziennikarzy, niezależnie od tego czy był po udanym konkursie czy po słabym występie. Gdy po tegorocznym Turnieju Czterech Skoczni prosił media o chwilę ciszy, spokoju, wytchnienia uzależniając od tego swoje wyniki w dalszej części sezonu, w odpowiedzi na to zastał koczujących od wczesnego rana dziennikarzy pod skocznią w Łabajowie, na której miał podjąć treningi, żądających, by załamany brakiem formy skoczek był do ich dyspozycji. Małysz powiedział wyłącznie szczerą prawdę.

Niestety postawa dziennikarzy niejednokrotnie nie była bez wpływu na sportowe wyniki wiślanina, więcej działała na nie wręcz destrukcyjnie. Można dyskutować czy taka forma bojkotu dziennikarzy jaką zaprezentował Małysz była właściwym posunięciem. Czy nie powinien zachować się w sposób bardziej wyważony, przemyślany i stonowany. Może i powinien, ale widać że złość, pretensje musiały kumulować się w nim od dłuższego już czasu i tylko w ten sposób osaczony i zaszczuty do granic możliwości skoczek był w stanie dać im upust.

Całej sprawie pikanterii dodaje jeszcze fakt, iż tego samego dnia w „Sport Telegramie" na „Dwójce" materiał z lotniska wyglądał inaczej. Adam ze spokojem opowiadał przez chwilę o swoim występie w Oslo. Może to rodzić podejrzenia o pewne manipulacje. Wygląda to w ten sposób jakby komuś w TVP zależało na dyskredytacji naszego skoczka.
Adrian Dworakowski, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (10598) ilość komentarzy: (126)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY
Najnowsze Tweety:
Letnie
Grand Prix
Letni
CoC
FIS
Cup
LGP
Pań
LPK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Oslo HS106
15.09.2018
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.JAKOWLEWA LidijaRosja415
2.IRASCHKO-STOLZ DanielaAustria400
3.BARANCEWA AleksandraRosja382
4.SZPINIEWA AnnaRosja271
5.BRECL JernejaSlowenia236
13.PAŁASZ MagdalenaPolska84
25.KARPIEL KamilaPolska48
27.KIL JoannaPolska46
27.TWARDOSZ AnnaPolska46
33.RAJDA KingaPolska40
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Villach HS98
07.07.2018
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KRIZNAR NikaSlowenia580
2.GOERLICH LuisaNiemcy388
3.HARALAMBIE DanielaRumunia382
4.REISCH AgnesNiemcy362
5.FREITAG SelinaNiemcy256
6.KARPIEL KamilaPolska247
7.TWARDOSZ AnnaPolska224
10.RAJDA KingaPolska203
30.PAŁASZ MagdalenaPolska90
47.CIEŚLAR PaulinaPolska61
55.HARSCHE KatarzynaPolska48
101.KIL JoannaPolska8
Pełna klasyfikacja..»
Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl