UKS Stożek i UKS Regle ze złotymi medalami

• 2006-03-19 15:25

Drużyny UKS Stożek z Wisły (junior D i C) oraz UKS Regle z Kościeliska (junior B) wywalczyły złote medale podczas drużynowego konkursu rozegranego w ramach Mistrzostw Uczniowskich Klubów Sportowych. Zawody odbyły się na obiektach K35 i K65 w Wiśle Łabajowie.

W skład zwycięskiej ekipy na skoczni K35 wchodzili: Mateusz Kojzar, Kamil Byrt i Olek Zniszczoł, który oddał dwa równe i dalekie skoki o długości 40,5 m. Srebro wywalczył UKS Orzeł Wilkowice (Jakub Wolny, Damian Żyła i Piotr Mojżesz), a brąz - UKS Błękitni Bańska Wyżna (Krystian Karpiel, Marcin Dziadoń i Klimek Murańka).

Po złoto sięgnęli także młodzicy z UKS Stożek, w składzie: Olek Cieślar, Adam Cieślar i Tomek Byrt. Ten ostatni wniósł do dorobku drużyny najwięcej punktów - 214,1. Drugie miejsce przypadło w udziale zawodnikom z Centrum (Piotr Czyż, Artur Kukuła, Paweł Słowiok), a trzecie - UKS Regle II (Andrzej Szlembarski, Mateusz Mniszak, Piotr Szczepaniak).

Wśród juniorów B najwięcej punktów (623,8) zdobyli zawodnicy UKS Regle - Krzysztof Miętus, Jan Ziobro i Jakub Kot. Wygrana nie była przypadkowa, bo każdy z nich wniósł do ogólnego dorobku ponad 200 pkt. Jak ważne jest to, aby wszyscy zawodnicy skakali na podobnym poziomie, przekonali się srebrni medaliści - UKS Centrum. Mateusz Cieślar i Mateusz Kukuczka zdobyli odpowiednio: 227,4 i 218,4 pkt, co było wynikami lepszymi od indywidualnych dokonań zwycięzców. Przy słabszej dyspozycji Przemka Poloka, nie wystarczyło to do pokonania drużyny UKS Regle. Na trzecim stopniu podium stanęła zakopiańska Wisła (Kacper Skrobot, Kamil Skrobot i Dawid Kubacki).

Juniorzy A nie startowali w konkursie drużynowym.