Sobota, 25 marca 2006, 19:21

Janne Ahonen Mistrzem Finlandii na średniej skoczni

Janne Ahonen
Janne Ahonen

Janne Ahonen okazał się najlepszy w rozgrywanych dziś na średniej skoczni w Rovaniemi (HS 100) Mistrzostwach Finlandii. Drugi zawodnik klasyfikacji generalnej PŚ 2005/2006 wyraźnie wyprzedził Janne Happonena oraz Mattiego Hautamaekiego.

Ahonen prowadzenie objął już po pierwszej serii, kiedy to skokiem na 96,5m wyprzedził pozostałych dwóch faworytów - Janne Happonena (95m) oraz Mattiego Hautamaekiego (94,5m).

W finale czołowa trójka nie uległa zmianie. Janne Ahonen potwierdził klasę szybując aż na 99 metrów, Janne Happonen lądował na 97,5m, a Matti Hautamaeki uzyskał 96,5m.

Na czwartym miejscu, z ogromną stratą do podium, uplasował się występujący gościnnie - Estończyk Jens Salumae (92,5 i 92m), piąty był Harri Olli (89 i 94m), a szósta lokata przypadła Kalle Keituri (91 i 89m).

Zupełnie zawiedli dziś etatowi członkowie kadry Tomiego Nikunena - Tami Kiuru (89 i 90m), który był dopiero siódmy, a także Risto Jussilainen (85,5 i 86m - 12. lokata).

Już jutro, w Kuusamo odbędzie się drugi konkurs o Mistrzostwo Finlandii, tym razem na skoczni dużej.


Wyniki Mistrzostw Finlandii w Rovaniemi, 25.03.2006
Lp.ZawodnikKlubOdl.1Pkt.1Odl.2Suma pkt.
1Janne AhonenLahden Hiihtoseura96,5130.099265
2Janne HapponenPuijon Hiihtoseura95126.597,5258,5
3Matti HautamäkiPuijon Hiihtoseura94,5126.096,5257
4Jens SalumäePuijon Hiihtoseura92,5120.592239,5
5Harri OlliOunasvaaran Hiihtoseura89110.094234
6Kalle KeituriLahden Hiihtoseura91117.589230,5
7Tami KiuruLahden Hiihtoseura89113.090228
8Lauri HakolaPuijon Hiihtoseura90,5116.086,5221,5
9Arttu LappiPuijon Hiihtoseura87108.086,5215,5
10Joonas IkonenPuijon Hiihtoseura85101.089,5214
11Sami NiemiOunasvaaran Hiihtoseura85102.585,5208
12Risto JussilainenJyväskylän Hiihtoseura85,5103.086207,5
13Pekka SalminenPuijon Hiihtoseura85102.584,5204
14Juha-Matti RuuskanenPuijon Hiihtoseura88,5112.588202,5
15Jussi HautamäkiPuijon Hiihtoseura78,587.089,5200,5
16Veli-Matti LindstrmLahden Hiihtoseura82,596.584196,5
17Janne YlijärviLahden Hiihtoseura8393.082,5188
17Herman HuczkowskiOunasvaaran Hiihtoseura80,592.082,5188
19Olli PekkalaLahden Hiihtoseura81,593.581,5187
20Teemu SalmelaPuijon Hiihtoseura7579.085181
20Antti LehtinenLahden Hiihtoseura8090.080181
22Jere KykkänenLahden Hiihtoseura78,585.080,5177,5
23Mika KauhanenPuijon Hiihtoseura7886.080,5177
24Kimmo YliriestoLahden Hiihtoseura7987.580176,5
25Jesper RuuthPuijon Hiihtoseura78,587.078,5174
26Kai KovaljeffLieksan Hiihtoseura77,583.079170,5
27Joona SaastamoinenPuijon Hiihtoseura77,583.078167
28Tommi IkonenPuijon Hiihtoseura7477.078161
29Anssi YlipulliOunasvaaran Hiihtoseura76,581.574,5156,5
30Antti LaakkonenPuijon Hiihtoseura7168.575146
30Janne NordmanLahden Hiihtoseura8068.5 68.5
32Joonas HaapalaJoutsenon Kullervo7068.0 68.0
33Mika KulmalaLahden Hiihtoseura7066.0 66.0
34Ville VaaramaaSeinäjoen Hiihtoseura6861.5 61.5
34Tommi VoutilainenKiteen Urheilijat68,561.5 61.5
36Kalle HuusariLahden Hiihtoseura6861.0 61.0
37Juhani OjanenLahden Hiihtoseura6760.5 60.5
38Jouni TeikariLahden Hiihtoseura6555.0 55.0
39Markus MalvalehtoOunasvaaran Hiihtoseur6247.5 47.5



Tadeusz Mieczyński, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (8301) ilość komentarzy: (30)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Sapporo HS137
26.01.2019
godz. 08:00
Sobota, godz. 07:45
Sobota, godz. 07:45
Sobota, godz. 07:45
Klasyfikacja PŚ:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia1128
2.STOCH KamilPolska624
3.ŻYŁA PiotrPolska603
4.KRAFT StefanAustria581
5.KUBACKI DawidPolska554
29.WOLNY JakubPolska97
35.HULA StefanPolska43
47.KOT MaciejPolska14
59.WĄSEK PawełPolska4
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Rastbuechl HS78
09.02.2019
godz. 17:30
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.EGLOFF LucaSzwajcaria458
2.SEIDL FabianNiemcy396
3.NIETZEL JustinNiemcy351
4.PREVC CeneSlowenia286
5.RUPITSCH MarkusAustria268
21.JUROSZEK KacperPolska141
55.KANTYKA PrzemysławPolska54
68.GRUSZKA MateuszPolska40
68.NIŻNIK AdamPolska40
71.BIEGUN KrzysztofPolska39
78.SKUPIEŃ DamianPolska34
88.STOSEL KacperPolska29
92.PILCH TomaszPolska25
133.JOJKO SzymonPolska5
142.CZYŻ BartoszPolska2
143.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Brotterode HS117
23.02.2019
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.BRECL JernejaSlowenia200
2.SZPINIEWA AnnaRosja170
3.RAUDASCHL ElisabethAustria159
4.FREITAG SelinaNiemcy150
4.PURKER ClaudiaAustria150
9.KARPIEL KamilaPolska109
15.RAJDA KingaPolska79
36.TWARDOSZ AnnaPolska21
Pełna klasyfikacja..»


Kroppa
2000-2019 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl