TKB Szczyrk: Pasjonująca walka na Biłej i Beskidku

• 2006-08-06 11:22
W sobotę na igielitowych skoczniach w Szczyrku odbyły się zawody z okazji 43. Tygodnia Kultury Beskidzkiej. Startowano w pięciu kategoriach, a na najwyższym stopniu podium stanęli: Lukas Kantor, Piotr Mojżesz, Olek Zniszczoł, Michał Pawlus i Asia Gawron.

Pogoda tym razem nie rozpieszczała zbytnio zawodników. Było chłodno i od czasu do czasu padał drobny deszcz. Na szczęście nie wiało, więc warunki były równe dla wszystkich.

Lukas Kantor powetował sobie utratę zwycięstwa w Wiśle sprzed tygodnia (wtedy to po upadku w finałowej serii zajął 3. miejsce) i tym razem pewnie wygrał w konkursie dla najmłodszych dzieci na Beskidku (K17). Mały Czech oddał skoki o długości 15 m i 15,5 m. Za nim uplasowali się zawodnicy Olimpii Goleszów i Wisły Ustronianki - Filip Pałaszyński (14,5 m i 14 m) i Kuba Jurosz (14,5 m i 14,5 m).

Pełne wyniki kategorii dzieci

W grupie juniorów D, skaczących na K33 w Biłej okazało się, że trio nawet w duecie umie nie tylko grać, ale i wygrywać. Mowa oczywiście o trzech skoczkach z LKS Klimczok Bystra - Piotrku Mojżeszu, Damianie Żyle i Kubie Wolnym, z których w Szczyrku pojawili się dwaj pierwsi i zajęli dwa pierwsze miejsca na podium. Trzeba przyznać, że wygrali zasłużenie, gdyż ich skoki były bardzo dalekie i wysoko ocenione pod względem stylu. Piotrek Mojżesz dwukrotnie lądował na 34 m, a Damian Żyła - na 33 m i 33,5 m. Trzecie miejsce zajął Krzysio Leja, który również miał szansę na zwycięstwo (33 m i 34 m), ale problemy w finałowym skoku sprawiły, że otrzymał niższe noty za styl.

Pełne wyniki kategorii junior D

Wśród juniorów C niekwestionowanym zwycięzcą był Olek Zniszczoł, do niego należały najdłuższe skoki każdej kolejki - 36 m i 37 m. O metr bliżej w każdej próbie lądował Grzegorz Miętus ze Startu Krokiew Zakopane, na trzeciej pozycji uplasował się Konrad Janota z Sokoła Szczyrk (34m i 35 m).

Pełne wyniki kategorii junior C

W konkursie wystąpiły także dziewczęta, wśród których zwyciężyła Asia Gawron. Skoczyła ona na odległość 30,5 m i 31 m. Drugie miejsce zajęła Gabrysia Buńda (25,5 m i 27 m), a trzecie - Bogusia Bochnak (20 m i 21 m). To nie były jedyne dziewczynki skaczące w tym dniu w Szczyrku. Poza konkursem na Beskidku wystartowała Asia Caputa z Gilowic, która trenuje dopiero od 3 tygodni.

Pełne wyniki kategorii dziewcząt

Coraz lepiej wypadają w konkursach zawodnicy Sokoła Szczyrk. Tym razem Michał Pawlus sięgnął po zwycięstwo w kategorii junior B (skocznia K50), dzięki wynikom: 52 m i 51 mj. Przed tygodniem, w tej grupie, triumfował inny zawodnik Sokoła - Patryk Pokorski. Drugie miejsce zajął Grzegorz Miętus (51,5 m i 50,5 m) ze Start Krokiew Zakopane, a jego klubowy kolega - Piotr Szczepaniak uplasował się na 3 pozycji, dzięki dwóm równym skokom na odległość 50,5 m. Najdłuższe próby na obiekcie miał Olek Zniszczoł - ambitny zawodnik KS Wisła Ustronianka postawił wszystko na jedną kartę, leciał bardzo daleko, lądował dwa razy na 53. metrze. Niestety, nie ustał obu skoków i w rezultacie zakończył zmagania na 10. pozycji.

Pełne wyniki kategorii junior B

W konkursie wzięły udział kluby z Beskidów, Zakopanego i Zagórza, a także goście z Czech - TJ TZ Trinec.

Wręczenie pucharów i dyplomów odbyło się na estradzie Skalite, oprócz zwycięzców nagrodzono także najmłodszego zawodnika konkursu, a był nim siedmioletni Paweł Wąsek z Olimpii Goleszów.

Zawody zorganizował klub Sokół Szczyrk, natomiast patronat medialny sprawował serwis Skijumping.pl.

Barbara Niewiadomska, źródło: Informacja własna
oglądalność: (9326) komentarze: (9)