PK w Rovaniemi: Kenshiroh Itoh wygrywa, Śliż 10.

• 2006-12-15 20:18

Kenshiroh Itoh wygrał trzeci konkurs Pucharu Kontynentalnego w fińskim Rovaniemi (HS 100). Japończyk skokami na 94,5 i 95m wyraźnie wyprzedził Fina Harri Olli (94,5 i 94,5m). Rafał Śliż tym razem zajął 10. pozycję.

Polski skoczek uzyskał 90 metrów w pierwszej serii i zajmował 9. lokatę. W finale poprawił się o dwa metry, ale mimo to zanotował spadek o jedną pozycję i musiał się dziś zadowolić 10. miejscem.

Do finału awansował także Krystian Długopolski, który lądował na 86,5m i 89,5m, co dało mu 27. miejsce.

Gorzej poszło pozostałym naszym reprezentantom. Tomisław Tajner ze skokiem na 86,5m, ale w nieco słabszym stylu, został sklasyfikowany dopiero na 33. pozycji.

Do finału nie udało się awansować także Piotrowi Żyle. Odległość 85,5m dała mu dopiero 35. miejsce. Najgorzej z polskich skoczków wypadł Wojciech Tajner, uzyskując 81,5m (57. pozycja).

Już jutro czwarty i ostatni konkurs Pucharu Kontynentalnego w Rovaniemi.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego »

T.Pochwała- 48 i 44

Ciekawe czy pożegnamy sie z tymi zawodnikami w PŚ?

• Reyes19 stały bywalec

Pewnie Olli pojedzie na TCS

Skupień się po wczorajszym pauzowaniu strasznie wkurzył jak widać ;). Oby tak w konkursie. Musi przecież wywalczyć miejsce startowe dla Tajnerów na następny period :P
    Szkoda tylko, że Tajner ukradł dziś miejsce Zyły. Jak można skoczka, który wywalczył prawo skoków dla innych(jest chyba 26 w rankingu CRL) pozbawiać prawa skoku po jednym nieudanym krótszym skoku? I na dodatek zastępować go kimś kto wczoraj skocczył tylko metr dalejj i zdobył tyklo jeden !!! punkt więcej.
    To jakaś paranoja a nie trzenerzy.

• Boy profesor

Skupień w serii próbnej 97,5 m, jak go można było wczoraj zastąpić Tajnerami?!

Ukraina

Taka kadra sdla skijumping nie istnieje :P

• egl doświadczony

kto trenuje ukraińców???
    podczas CoC widać u nich wyraźny postęp
    obsada jest bardzo mocna a Lazarovich już zdobył punkty a pozostali ocierają się o ''30''

Pomyślę o tym jutro.
    Włściwie to już to jest dzisiaj,ide spać.

@jozek_sibek

Możesz napisać kiedy po raz ostatni w konkursie CoC zwyciężył jakiś Japończyk, nie uwzględniając zwycięstwa K. Ito w letnim CoC w Lillehammer?

Kolejny konkurs Pucharu Kontynentalnego po Rovaniemi zaplanowany był na 26 grudnia w St. Moritz, ale został odwołany, już jakiś czas temu, więc się nie odbędzie. Po Rovaniemi kolejnym konkursem będzie Engelberg, 27 i 28 grudnia.

• ZKuba36 profesor
    zera

Po 2 występy w ...PK i 0 /słownie:ZERO/ punktów. Kompletne dno. Nie chce mi się wierzyć, że pozostali, a zwłaszcza Ł Rutkowski prezentują podobną "formę". Jeśli tak to chyba trzeba zmienić trenera. A może to szef agencji turystycznej?

@ZKuba
    Bardzo dobry pomysł. Tylko lista rotacyjna pozwoli jakoś wyjść z tego marazmu w jaki popadły polskie skoki.
    Jak widać trenerzy nie tylko nie potrafia trenować, ale równiez nie potrafią mysleć strategicznie.

49 TAJNER Wojciech -------- -0 - 2

W trzech konkursach (6 zawodnikow) startowałi po 2x, jedynie R.Sliż 3x.

Żeby było po równo,to jutro zawody ,,powinien" odpuscić R.Sliż i ktoś z pozostałej ,,6"!!!

listy rotacyjne

W obecnej sytuacji polskich skoków widzę jedynie następujące rozwiązanie:
    1. Utworzyć listę 10 seniorów, którzy bęsą startować w systemie rotacyjnym. Jeżeli jakiś zawodnik w 2 kolejnych
    zawodach PK nie uzyska żadnego punktu-spada automatycznie na koniec listy.
    2. na każde 2-dniowe zawody PK powinien jechać zawodnik rezerwowy i zawodnikiem tym powinien być JUNIOR, który w 2. konkursie zastąpi najsłabszego zawodnika z 1. konkursu. Na liście juniorów powinno być 5-6 skoczków.
    Będę bardziej zadowolony gdy polski junior wyprzedzi 5 skoczków niż gdy skoczek o znanym nazwisku wyprzedzi

@@stary
    Zgodzisz się ze mną,że start pierwszej czwórki nie powinien podlegać dyskusji a o piąte miejsce powinni ubiegać się T.Pochwała i T.Tajner?

Wczoraj w pierwszym skoku R.Śliż i P.Żyła skoczyli po 92.5m - po drogim Sliż awansował na 2 miejsce a Żyła spadł na 19,ale gdyby było odwrotnie,to jutro by nie wystartował ponieważ dzisiaj zabrakło mu 1.5m żeby po raz drugi zapunktowac!!!

Rotacja była dobra do dzisiaj - w czwartym powinni wystartować najlepsi z trzech dotychczasowych.

@stary

Skąd masz listę startową,z FIS-u?
    Zgoda,jest prawidłowo ze dwóch najsłabszych ustepuje miejsca dwójce z ławki...ale.
    Slabiutki T.Tajner wystapi 3x,a dużo lepszy P.Żyła tylko 2x!!!
    Wszystko zależało od tego kto startuje pierwszego dnia!!!
    Prawidlowo to pierwszego dnia powinni startować P.Żyła i K.Dlugopolski a nie W i T.Tajner - chyba nie muszę uzasadniać dlaczego?
    Tajnerowie startując pierwszego dnia mieli przewagę nad Żyłą i Długopolskim - niezależnie od wyników w 2 konkursie mieli zapewniony start w trzecim(zastepowali dwojke najsłabszych w drógim) i jak się uda to startują w czwartym.

Zaraz podam wyniki wszystkich Polaków i wtedy zobaczysz kto powinien wystartować jutro.