Sobota, 20 stycznia 2007, 17:39

PŚ Zakopane - przerwany konkurs, zwycięstwo Urbanca, dramat Mazocha

Rok Urbanc
Rok Urbanc
fot. Tadeusz Mieczyński
Rok Urbanc został niespodziewanym zwycięzcą Pucharu Świata w Zakopanem

Słoweniec trafił na znakomite warunki wietrzne i wykorzystał je, lądując na 136 m. Drugie miejsce zajął Roar Ljoekelsoey (133,5 m), a trzecie - Matti Hautamaeki (131,5 m).

Adam Małysz przy średnio sprzyjających warunkach lądował na 129,5 m, dzięki czemu zajął piąte miejsce. Pozostali Polacy nie zakwalifikowali się do finału.

Atmosfera sportowego święta w Zakopanem prysła, gdy swój skok wykonywał Jan Mazoch. Reprezentant Czech stracił w powietrzu równowagę i spadł ze znacznej wysokości, kilkakrotnie niebezpiecznie odbijając się o zeskok. Nieprzytomnego skoczka natychmiast odwieziono do zakopiańskiego szpitala, jak wynika z dotychczasowych wiadomości, Jan Mazoch w dalszym ciągu nie odzyskał świadomości. O jego stanie zdrowia będziemy informować na bieżąco.

Po tym dramatycznie wyglądającym upadku kilku skoczków oddało swoje próby, jednak jury zdecydowało się anulować finałową serię i za oficjalne wyniki uznać rezultaty z pierwszej części zawodów.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu »
Zobacz końcowe wyniki konkursu »
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata »
Zobacz aktualny ranking WRL»


PŚ Zakopane - I seria
L.p.ZawodnikKrajOdlNotaStatus
1 Rok UrbancSLO136.0m143.3Q
2 Roar LjoekelsoeyNOR133.5m138.8Q
3 Matti HautamaekiFIN131.5m134.7Q
4 Tom HildeNOR132.0m133.6Q
5 Adam MalyszPOL129.5m131.6Q
6 Martin SchmittGER129.0m131.2Q
7 Anders JacobsenNOR129.5m130.1Q
8 Morten SolemNOR127.5m123.5Q
9 Gregor SchlierenzauerAUT125.5m122.4Q
10 Thomas MorgensternAUT123.0m119.4Q
11 Joerg RitzerfeldGER124.0m119.2Q
12 Anders BardalNOR124.0m118.2Q
13 Mario InnauerAUT123.5m117.3Q
14 Arttu LappiFIN121.5m115.2Q
15 Jan MazochCZE121.5m114.7Q
16 Michael MoellingerSUI121.0m111.8Q
17 Robert KranjecSLO119.5m111.6Q
18 Stephan HockeGER120.0m111.5Q
19 Antonin HajekCZE119.5m111.1Q
20 Veli-Matti LindstroemFIN119.0m109.7Q
21 Wolfgang LoitzlAUT118.0m107.9Q
22 Jakub JandaCZE117.5m107.0Q
22 Jan MaturaCZE117.5m107.0Q
24 Andreas KuettelSUI117.5m106.5Q
25 Janne AhonenFIN117.0m106.1Q
26 Ilja RosliakovRUS117.0m105.6Q
27 Tami KiuruFIN115.0m101.5Q
28 Lars BystoelNOR112.0m96.6Q
29 Arthur PauliAUT110.5m93.4Q
30 Harri OlliFIN113.0m92.4Q
31 Johan EriksonSWE110.5m91.9 
32 Stefan ReadCAN110.0m91.5 
33 Bjoern Einar RomoerenNOR109.5m90.6 
33 Wojciech SkupienPOL109.5m90.6 
35 Sebastian ColloredoITA109.0m89.2 
36 Kamil StochPOL110.0m88.5 
37 Guido LandertSUI108.5m87.8 
38 Radik ZhaparovKAZ108.0m87.4 
39 Emmanuel ChedalFRA106.5m82.2 
40 Rok BenkovicSLO107.0m82.1 
41 Martin MesikSVK104.5m80.1 
42 Martin KochAUT104.5m78.6 
43 Dmitry VassilievRUS103.5m76.8 
44 Jernej DamjanSLO103.5m75.8 
45 Simon AmmannSUI102.0m73.1 
46 Michael UhrmannGER102.0m72.6 
47 Primoz PiklSLO101.0m70.8 
48 Marcin BachledaPOL95.0m59.5 
49 Martin HoellwarthAUT91.5m53.7 
50 Stefan HulaPOL68.0m6.9 


Barbara Niewiadomska, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (25232) ilość komentarzy: (350)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Engelberg HS140
15.12.2018
godz. 16:00
Sobota, godz. 15:30
Sobota, godz. 15:50
Sobota, godz. 15:45
Klasyfikacja PŚ:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia420
2.ŻYŁA PiotrPolska285
3.STOCH KamilPolska276
4.FORFANG Johann AndreNorwegia255
5.LEYHE StephanNiemcy191
14.KUBACKI DawidPolska89
21.WOLNY JakubPolska52
31.HULA StefanPolska21
48.KOT MaciejPolska2
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Ruka HS142
15.12.2018
godz. 16:00
Aktualna klasyfikacja PK:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.LINDVIK MariusNorwegia200
2.SCHMID ConstantinNiemcy130
3.HOFFMANN FelixNiemcy98
4.ZNISZCZOŁ AleksanderPolska90
5.SCHIFFNER MarkusAustria82
22.WĄSEK PawełPolska18
24.MURAŃKA KlemensPolska15
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
14.12.2018
godz. 16:00
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.NIETZEL JustinNiemcy310
2.NIKAIDO RenJaponia200
3.SEIDL FabianNiemcy187
4.EGLOFF LucaSzwajcaria180
5.RUPITSCH MarkusAustria170
16.JUROSZEK KacperPolska99
34.GRUSZKA MateuszPolska40
35.BIEGUN KrzysztofPolska39
44.STOSEL KacperPolska29
52.SKUPIEŃ DamianPolska21
70.NIŻNIK AdamPolska6
73.JOJKO SzymonPolska5
83.CZYŻ BartoszPolska2
85.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Premanon HS90
15.12.2018
godz. 11:00
Aktualna klasyfikacja PŚ Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.ALTHAUS KatharinaNiemcy200
2.SEYFARTH JulianeNiemcy177
3.JAKOWLEWA LidijaRosja172
4.LUNDBY MarenNorwegia169
5.STRAUB RamonaNiemcy142
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
14.12.2018
godz. 19:15
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.JAKOWLEWA LidijaRosja415
2.IRASCHKO-STOLZ DanielaAustria400
3.BARANCEWA AleksandraRosja382
4.SZPINIEWA AnnaRosja271
5.BRECL JernejaSlowenia236
13.PAŁASZ MagdalenaPolska84
25.KARPIEL KamilaPolska48
27.KIL JoannaPolska46
27.TWARDOSZ AnnaPolska46
33.RAJDA KingaPolska40
Pełna klasyfikacja..»


Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl