Sobota, 01 lutego 2003, 03:51

Rutkowski Stoch i Ciapała na EYOF

EYOF 2003
EYOF 2003
W rozegranej w słoweńskim Bledzie 6-tej Europejskiej Olimpiadzie Młodzieży (EYOF 2003) rozegrano również zawody w skokach narciarskich. Były to o tyle ważne zawody, że wielu młodych zawodników mogło sprawdzić swoją formę przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata Juniorów

W zawodach brali udział reprezentanci Polski - Mateusz Rutkowski, Kamil Stoch i Jan Ciapała. Wszyscy trzej stanowią także trzon kadry na MŚJ w Solleftei. Dobrze spisał się Rutkowski, zajmując najwyższą (12) pozycję w konkursie indywidualnym i najlepiej z Polaków skacząc w konkursie drużynowym.

Bardzo dobrze spisywali się reprezentanci gospodarzy. Słoweńcy (wśród których był m.in. znany z międzynarodowych aren Rok Benkovic) wygrali konkurs drużynowy, a w konkursie indywidualnym zajęli miejsca 2, 3 i 4, ulegając tylko Norwegowi Jonowi Aaraasowi, który poprowadził skandynawów do 2 miejsca w "drużynówce".

Warto zwrócić uwagę na b. dobrą postawę ekipy Włoch. 5 miejsce w konkursie drużynowym i 7 miejsce Marco Beltrame w konkursie indywidualnym świadczą o tym, że Roberto Cecon być może już niedługo otrzyma wsparcie w poważniejszych konkursach.

Wyniki konkursu drużynowego K90 (28.01.03):
1. SŁOWENIA 771.5p (Rok Benkovic 98,5 i 97,5m, Zvonko Kordez 93 i 99,5m, Jaka Oblak 92,5 i 94m)
2. NORWEGIA 731.0p (Terje Hilde 97,5 i 94,5m, Morten Gjes Roang 87 i 93m, Jon Aaraas 90,5 i 97m)
3. AUSTRIA 696.5p (Nicolas Fettner 92,5 i 92,5m, Gerald Wambacher 82 i 89,5m, Roland Mueller 93 i 92,5m)
4. FINLANDIA 649.5p
5. WŁOCHY 645.5p
6. CZECHY 638.3p
7. POLSKA 617.0p (Kamil Stoch 83 i 81,5m, Jan Ciapała 77,5 i 88m, Mateusz Rutkowski 92,5 i 91m)
8. NIEMCY 518.5p
9. SZWAJCARIA 506.5p
10. FRANCJA 490.p
11. ESTONIA 488.5p
12. ROSJA 428.5p

Wyniki konkursu indywidualnego K90 (29.01.03):
1. Jon Aaraas NOR 97.0m 100.0m 267.0p
2. Zvonko Kordez SLO 95.0m 101.0m 266.5p
3. Rok Benkovic SLO 97.0m 95.5m 258.5p
4. Jaka Oblak SLO 94.0m 97.0m 254.0p
5. Olli Pekkala FIN 93.5m 95.0m 250.0p
6. Terje Hilde NOR 93.0m 95.0m 247.5p
7. Marco Beltrame ITA 93.5m 93.5m 243.5p
8. Morten Gjesvol Roang NOR 95.5m 92.5m 241.5p
8. Nicolas Fettner AUT 92.0m 92.5m 241.5p
10. Roland Mueller AUT 89.0m 96.5m 240.5p
11. Antonin Hajek CZE 92.5m 92.5m 236.5p
12. Mateusz Rutkowski POL 87.0m 93.0m 228.5p
13. Gerald Wambacher AUT 87.0m 92.0m 227.5p
14. Jan Ciapała POL 89.0m 89.5m 223.5p
15. Kamil Stoch POL 87.0m 92.0m 223.0p
16. Florian Enders GER 88.0m 88.5m 214.5p
17. Antti Laakkonen FIN 86.0m 90.0m 213.5p
18. Martin Cikl CZE 88.0m 86.0m 212.5p
19. Simone Lepre ITA 85.5m 86.0m 208.0p
20. Ondrej Vaculik CZE 84.0m 87.0m 205.0p
21. Stefan Nyffeler SUI 83.5m 84.5m 198.0p
22. Sebastian Ortner GER 84.0m 83.5m 195.5p
23. Ville Pekka Timonen FIN 78.0m 88.5m 194.5p
24. Benjamin Bourqui FRA 80.0m 87.0m 191.0p
25. Dmitry Pusenkov RUS 80.0m 87.0m 190.0p
26. Sebastian Colloredo ITA 85.5m 81.0m 188.0p
27. Jakob Grimholm SWE 81.0m 84.5m 187.0p
28. Charles Demarchi FRA 82.0m 82.0m 186.5p
29. Priidik Vesi EST 81.0m 80.5m 182.0p
30. Kristjan Eljand EST 75.0m 82.5m 175.5p
31. Egert Malts EST 73.0m 85.0m 174.0p
32. Roman Afinogenov RUS 79.0m 78.5m 173.5p
33. Pierre E. Robbe FRA 81.0m 75.5m 171.0p
34. Felix Selitzky GER 74.0m 83.0m 170.0p
35. Marco Staub SUI 81.0m 75.0m 168.0p
36. Andrej Kmet SVK 70.0m 73.0m 141.5p
37. Sandro Steiner SUI 78.0m 74.0m 140.5p
38. Vitaly Shakhturin RUS 68.5m 73.5m 139.0p
39. Vitaliy Prokopyuk UKR 66.0m 74.0m 133.0p
40. Tomas Karoly SVK 65.0m 69.0m 114.0p
41. Andrei Balasz ROM 53.0m 67.5m 83.0p
42. Adrian Ovidiu Ichim ROM 51.0m 50.0m 40.5p


koP, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (4840) ilość komentarzy: (3)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Engelberg HS140
15.12.2018
godz. 16:00
Sobota, godz. 15:30
Sobota, godz. 15:50
Sobota, godz. 15:45
Klasyfikacja PŚ:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia420
2.ŻYŁA PiotrPolska285
3.STOCH KamilPolska276
4.FORFANG Johann AndreNorwegia255
5.LEYHE StephanNiemcy191
14.KUBACKI DawidPolska89
21.WOLNY JakubPolska52
31.HULA StefanPolska21
48.KOT MaciejPolska2
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Ruka HS142
15.12.2018
godz. 16:00
Aktualna klasyfikacja PK:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.LINDVIK MariusNorwegia200
2.SCHMID ConstantinNiemcy130
3.HOFFMANN FelixNiemcy98
4.ZNISZCZOŁ AleksanderPolska90
5.SCHIFFNER MarkusAustria82
22.WĄSEK PawełPolska18
24.MURAŃKA KlemensPolska15
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
14.12.2018
godz. 16:00
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.NIETZEL JustinNiemcy310
2.NIKAIDO RenJaponia200
3.SEIDL FabianNiemcy187
4.EGLOFF LucaSzwajcaria180
5.RUPITSCH MarkusAustria170
16.JUROSZEK KacperPolska99
34.GRUSZKA MateuszPolska40
35.BIEGUN KrzysztofPolska39
44.STOSEL KacperPolska29
52.SKUPIEŃ DamianPolska21
70.NIŻNIK AdamPolska6
73.JOJKO SzymonPolska5
83.CZYŻ BartoszPolska2
85.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Premanon HS90
15.12.2018
godz. 11:00
Aktualna klasyfikacja PŚ Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.ALTHAUS KatharinaNiemcy200
2.SEYFARTH JulianeNiemcy177
3.JAKOWLEWA LidijaRosja172
4.LUNDBY MarenNorwegia169
5.STRAUB RamonaNiemcy142
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
14.12.2018
godz. 19:15
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.JAKOWLEWA LidijaRosja415
2.IRASCHKO-STOLZ DanielaAustria400
3.BARANCEWA AleksandraRosja382
4.SZPINIEWA AnnaRosja271
5.BRECL JernejaSlowenia236
13.PAŁASZ MagdalenaPolska84
25.KARPIEL KamilaPolska48
27.KIL JoannaPolska46
27.TWARDOSZ AnnaPolska46
33.RAJDA KingaPolska40
Pełna klasyfikacja..»


Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl