Na żywo:
[X] Zamknij
Pi±tek, 23 lutego 2007, 10:54

M¦ w Sapporo: Ahonen i Małysz najlepsi na treningach!

Adam Małysz
Adam Małysz
fot. Tadeusz Mieczyński
Janne Ahonen oraz Adam Małysz skakali najdalej w oficjalnych treningach przed kwalifikacjami do sobotniego konkursu M¦ w Sapporo na dużej skoczni.


I trening:
W pierwszej serii treningowej w Sapporo najdalej poszybował Janne Ahonen, który l±dował aż na 136,5m.

Dobrze skoczyli również Simon Ammann (131,5m) czy Primoż Pikl (130m). Adam Małysz z wynikiem 119m (4 belki niżej od Ahonena) był 12.

Warto odnotować nieco lepsz± formę Andersa Jacobsena, który tym razem był 17. (115m), podczas gdy Gregor Schlierenzauer uzyskał zaledwie 108m (31. lokata).

Z pozostałych naszych reprezentantów najdalej l±dował Kamil Stoch. Zawodnik LKS Poroniec z wynikiem 126m był 7.

Na 35. miejscu został sklasyfikowany Piotr Żyła (105m), a 101m uzyskał Stefan Hula (38. lokata). Tym razem najbliżej z Polaków l±dował Robert Mateja, który zaj±ł 61. miejsce (92,5m).

Trzeba podkre¶lić, że przez cał± pierwsz± serię treningow± zmieniana była belka startowa. Trening rozpocz±ł się z belki nr. 18, a następnie skakano z belek 22, 20, 18, 16, 14 i 12-tej (ostatnia trójka).

II trening:
W drugiej serii rywali postraszył Adam Małysz. Polak z belki nr 16 poszybował na 128,5m, przeskakuj±c aż o 6,5 metra drugiego - Simona Ammanna oraz o 8 metrów Andersa Jacobsena, którego forma zdaje się rosn±ć ze skoku na skok.

Janne Ahonen tym razem był 5. z wynikiem 114m.

Pozostali polscy skoczkowie tym razem spisali się słabiej. Na 20. pozycji uplasował się Robert Mateja (109m), 37. był Stefan Hula (102m), 44. Kamil Stoch (99m), a zaledwie 94,5m uzyskał Piotr Żyła (50. miejsce).

O godzinie 11-tej powinna rozpocz±ć się seria kwalifikacyjna.


Wyniki I treningu w Sapporo, 23.02.2007
Lp.ZawodnikKrajOdl.
1 Janne AhonenFIN136.5m
2 Simon AmmannSUI131.5m
3 Primoz PiklSLO130.5m
4 Andreas KoflerAUT129.0m
5 Martin KochAUT128.5m
6 Harri OlliFIN128.0m
7 Kamil StochPOL126.0m
8 Thomas MorgensternAUT125.0m
9 Roar LjoekelsoeyNOR121.0m
10 Noriaki KasaiJPN120.0m
10 Roman KoudelkaCZE120.0m
12 Adam MalyszPOL119.0m
12 Sigurd PettersenNOR119.0m
14 Andreas KuettelSUI116.5m
14 Wolfgang LoitzlAUT116.5m
16 Dmitry IpatovRUS116.0m
17 Anders JacobsenNOR115.0m
18 Janne HapponenFIN113.0m
19 Sebastian ColloredoITA112.5m
20 Andrea MorassiITA112.0m
21 Daiki ItoJPN111.0m
22 Takanobu OkabeJPN110.5m
22 Peter ZontaSLO110.5m
24 Mario InnauerAUT110.0m
25 Antonin HajekCZE109.5m
26 Anders BardalNOR109.0m
26 Joerg RitzerfeldGER109.0m
28 Denis KornilovRUS108.5m
28 Rok UrbancSLO108.5m
28 Guido LandertSUI108.5m
31 Gregor SchlierenzauerAUT108.0m
32 Shohhei TochimotoJPN106.0m
33 Jernej DamjanSLO105.5m
33 Tami KiuruFIN105.5m
35 Piotr ZylaPOL105.0m
35 Stephan HockeGER105.0m
37 Radik ZhaparovKAZ102.5m
38 Stefan HulaPOL101.0m
38 Yong-Jik ChoiKOR101.0m
38 Kenshiro ItoJPN101.0m
41 Fumihisa YumotoJPN100.5m
42 Matti HautamaekiFIN100.0m
42 Jakub JandaCZE100.0m
44 Vincent Descombes SevoieFRA99.5m
44 Kevin HorlacherGER99.5m
46 Tobias BognerGER99.0m
47 Tom HildeNOR98.0m
47 Jan MaturaCZE98.0m
47 Rok BenkovicSLO98.0m
47 Nikolay KarpenkoKAZ98.0m
51 David LazzaroniFRA96.5m
52 Martin SchmittGER96.0m
52 Ilja RosliakovRUS96.0m
52 Clint JonesUSA96.0m
55 Dmitry VassilievRUS95.5m
55 Volodymyr BoshchukUKR95.5m
57 Arttu LappiFIN95.0m
57 Jens SalumaeEST95.0m
59 Stefan ReadCAN93.5m
60 Vitaliy ShumbaretsUKR93.0m
61 Robert MatejaPOL92.5m
62 Heung-Chul ChoiKOR92.0m
63 Maksim AnisimovBLR91.0m
63 Gregory BaxterCAN91.0m
65 Alexey KorolevKAZ90.0m
66 Ondrej VaculikCZE89.0m
67 Martin MesikSVK85.0m
68 Petr ChaadaevBLR84.5m
69 Asan TahtahunovKAZ84.0m
69 Alan AlbornUSA84.0m
71 Trevor MorriceCAN83.5m
72 Oleksander LasarovichUKR83.0m
73 Ivan KaraulovKAZ82.0m
74 Graeme GorhamCAN78.0m
75 Mihai DamianROU73.5m
DNS Michael UhrmannGER 
DNS Michael MoellingerSUI 
DNS Ildar FatchullinRUS 
Wyniki II treningu w Sapporo, 23.02.2007
Lp.ZawodnikKrajOdl.
1 Adam MalyszPOL128.5m
2 Simon AmmannSUI122.0m
3 Anders JacobsenNOR120.5m
4 Tom HildeNOR118.0m
5 Janne AhonenFIN114.0m
5 Harri OlliFIN114.0m
5 Ilja RosliakovRUS114.0m
8 Noriaki KasaiJPN113.0m
9 Andreas KuettelSUI112.0m
9 Dmitry VassilievRUS112.0m
9 Joerg RitzerfeldGER112.0m
12 Denis KornilovRUS111.5m
12 Primoz PiklSLO111.5m
14 Roar LjoekelsoeyNOR111.0m
15 Wolfgang LoitzlAUT110.5m
15 Mario InnauerAUT110.5m
15 Sebastian ColloredoITA110.5m
15 Jan MaturaCZE110.5m
19 Janne HapponenFIN110.0m
20 Gregor SchlierenzauerAUT109.0m
20 Robert MatejaPOL109.0m
22 Guido LandertSUI108.0m
23 Dmitry IpatovRUS107.5m
23 Jernej DamjanSLO107.5m
25 Takanobu OkabeJPN107.0m
26 Martin KochAUT106.5m
26 Daiki ItoJPN106.5m
28 Fumihisa YumotoJPN105.0m
29 Matti HautamaekiFIN104.5m
29 Radik ZhaparovKAZ104.5m
31 Martin SchmittGER104.0m
31 Peter ZontaSLO104.0m
33 Stephan HockeGER103.5m
34 Anders BardalNOR103.0m
34 Sigurd PettersenNOR103.0m
34 Antonin HajekCZE103.0m
37 Stefan HulaPOL102.0m
38 Arttu LappiFIN101.5m
38 Jakub JandaCZE101.5m
40 Rok UrbancSLO101.0m
41 Andreas KoflerAUT100.0m
42 Andrea MorassiITA99.5m
42 Kenshiro ItoJPN99.5m
44 Kamil StochPOL99.0m
45 Shohhei TochimotoJPN98.5m
46 Roman KoudelkaCZE97.0m
47 David LazzaroniFRA96.5m
47 Vitaliy ShumbaretsUKR96.5m
49 Tami KiuruFIN96.0m
50 Piotr ZylaPOL94.5m
51 Nikolay KarpenkoKAZ94.0m
52 Martin MesikSVK92.0m
53 Tobias BognerGER91.5m
54 Asan TahtahunovKAZ91.0m
55 Yong-Jik ChoiKOR90.5m
56 Kevin HorlacherGER89.0m
56 Ondrej VaculikCZE89.0m
58 Rok BenkovicSLO88.5m
59 Vincent Descombes SevoieFRA87.5m
59 Gregory BaxterCAN87.5m
61 Maksim AnisimovBLR87.0m
62 Stefan ReadCAN84.5m
62 Alan AlbornUSA84.5m
64 Petr ChaadaevBLR83.5m
65 Alexey KorolevKAZ82.0m
65 Heung-Chul ChoiKOR82.0m
67 Oleksander LasarovichUKR81.5m
67 Volodymyr BoshchukUKR81.5m
69 Clint JonesUSA81.0m
70 Jens SalumaeEST79.0m
70 Graeme GorhamCAN79.0m
72 Ivan KaraulovKAZ78.5m
73 Trevor MorriceCAN78.0m
74 Mihai DamianROU71.0m
DNS Thomas MorgensternAUT 
DNS Michael UhrmannGER 
DNS Michael MoellingerSUI 
DNS Ildar FatchullinRUS 


Tadeusz Mieczyński, ¬ródło: Informacja własna
ogl±dalno¶ć: (17859) ilo¶ć komentarzy: (40)

Dyskusja do wiadomo¶ci

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
¦wiata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Zakopane HS140
19.01.2019
godz. 16:15
Sobota, godz. 16:00
Sobota, godz. 15:05
Sobota, godz. 15:00
Klasyfikacja P¦:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia1092
2.STOCH KamilPolska624
3.ŻYŁA PiotrPolska591
4.KUBACKI DawidPolska532
5.KRAFT StefanAustria481
30.WOLNY JakubPolska88
38.HULA StefanPolska29
49.KOT MaciejPolska13
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Planica HS102
19.01.2019
godz. 15:15
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.EGLOFF LucaSzwajcaria396
2.SEIDL FabianNiemcy336
3.NIETZEL JustinNiemcy330
4.LIENHER MaximilianAustria253
5.RAINER StefanAustria252
15.JUROSZEK KacperPolska141
50.KANTYKA PrzemysławPolska54
62.GRUSZKA MateuszPolska40
62.NIŻNIK AdamPolska40
65.BIEGUN KrzysztofPolska39
74.SKUPIEŃ DamianPolska34
86.STOSEL KacperPolska29
90.PILCH TomaszPolska25
125.JOJKO SzymonPolska5
138.CZYŻ BartoszPolska2
139.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Planica HS102
20.01.2019
godz. 09:45
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.FREITAG SelinaNiemcy150
1.PURKER ClaudiaAustria150
3.RAUDASCHL ElisabethAustria145
4.SZPINIEWA AnnaRosja120
5.PARK Guy-LimKorea118
15.RAJDA KingaPolska50
25.KARPIEL KamilaPolska29
42.TWARDOSZ AnnaPolska10
Pełna klasyfikacja..»


Kto wygra niedzielny konkurs P¦ w Zakopanem?
Ryoyu Kobayashi
Piotr Żyła
Kamil Stoch
Dawid Kubacki
Stefan Kraft
Inny skoczek
Głosuj
  1. Dawid Kubacki
    99,99%
  2. Kamil Stoch
    99,99%
  3. Ryoyu Kobayashi
    99,99%
  4. Inny skoczek
    99,99%
  5. Stefan Kraft
    99,99%
  6. Piotr Żyła
    99,99%
Poprzednie ankiety
Kroppa
2000-2019 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl