Triumf Mateusza Rutkowskiego i Jana Ciapały!

• 2003-02-18 21:15
Dziś na skoczni w Lubawce (K-85), rozegrano konkursy skoków w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii juniorów- zwyciężył Mateusz Rutkowski, po skokach na odległość 92,5m i 93m. Ze stratą zaledwie 3,5 pkt., drugie miejsce zajął Krzysztof Stryczula (93m i 91m). W kategorii juniorów młodszych, ze sporą przewagą triumfował Jan Ciapała, który uzyskał 92,5m i 89,5m, przed Kamilem Stochem (91m i 86,5m).

W juniorach, tuż za Rutkowskim oraz Stryczulą uplasował się Stefan Hula, który skoczył na odległość 92,5m i 90,5m, co dało mu ostatecznie 258 pkt- tylko 0,5 pkt. mniej od zdobywcy drugiego miejsca.
Czwarta lokata przypadła Stanisławowi Świdrowi, który w serii pierwszej oddał bardzo dobry skok- aż na 93,5m (najdłuższy w zawodach), jednak tylko 86,5m w rundzie finałowej nie pozwoliło 17 latkowi na zajęcie wyższego miejsca.
Na miejscu piątym ostatecznie zakończył konkurs Przemysław Wyrwa (89m i 84m), a 6-te miejsce zajął Wojciech Pawlusiak (83m i 86,5m).

W kategorii juniorów młodszych za Ciapałą oraz Stochem uplasował się Wojciech Topór, który jednak skakał już znacznie bliżej (80m i 84m) i ostatecznie uzyskał aż o 43 pkt mniej, od zwycięzcy. Czwarta lokata przypadła Mateuszowi Wantulokowi (78,5m i 81m), natomiast 5-ta lokatę zajął Paweł Urbański (80m i 77,5m).

W konkursie startowało także kilku zawodników z Czech, jednak nie zostali oni włączeni do oficjalnej klasyfikacji zawodów. Młody Antonin Hajek ustanowił przy okazji rekord skoczni w Lubawce, lądując w pierwszej próbie aż na 96m (K-85).