Puchar Beskidów: Dobry start Polaków w Kozłowicach

• 2007-06-25 18:08

W sobotę odbyły się kolejne zawody z cyklu Pucharu Beskidów. Tym razem młodzi skoczkowie rywalizowali na obiektach w czeskich Kozłowicach. Juniorzy walczyli w pięciu kategoriach wiekowych. W zawodach nie zabrakło oczywiście polskich talentów.

W najmłodszej kategorii chłopców na skoczni K-9 najlepszy okazał się Łukasz Kantor. Czech w swoich próbach osiągnął 10m oraz 11m i zdecydowanie wyprzedził notami drugiego Marcela Vyviala (10m i 10,5m). Trzecie miejsce zajął polski skoczek, Paweł Wąsek. Zawodnik z klubu Olimpia Goleszów oddał skoki na odległość 10,5m i 10m.

W tej samej grupie wiekowej startowały również dziewczęta. Na pierwszym stopniu podium stanęła polska skoczkini, Marzena Stasik, która skokami na 10m i 7,5m bez problemu pokonała drugą Lindę Ptacnikovą (7,5m i 7m). Trzecie miejsce należało do młodej zawodniczki z Harrachova, Mileny Chlupovej (7m i 6,5m).

Wśród chłopców urodzonych w latach 1996-1997 najdalej skakał Michał Krpec. Reprezentant miejscowego klubu, Sokół Kozłowice ponownie nie dał szans swoim rówieśnikom (19m i 18,5m). Na drugim miejscu uplasował się Daniel Holub (18m i 18m), a trzeci był Łukasz Chrastka (18,5m i 18m).

Na skoczni K-18 rywalizowały także dziewczęta w wieku 9-10 lat. W tej kategorii najlepiej wypadła Barbora Blazkova, która w swoich skokach dwukrotnie uzyskała 16m. Druga lokata przypadła w udziale Karolinie Indrackovej (15m i 14,5m). Na najniższym stopniu podium stanęła Zdena Pesatova z klubu TJ Desna (12,5m i 13m).

Najstarszą kategorię chłopców ponownie zdominowali zawodnicy z klubu Klimczok Bystra. Najlepszy z nich, Damian Żyła oddał skoki na 20m i 20,5m. Dwukrotnie punkt konstrukcyjny tego obiektu przeskoczyli także Jakub Wolny (19,5m i 19m) oraz Piotr Mojżesz (19m i 19,5m).

Maciej Mikołajczyk, źródło: czech-ski.com
oglądalność: (6219) komentarze: (4)