FC w Bischofshofen: Dobre skoki Klimka Murańki na treningach

• 2007-07-28 15:24

Dzisiaj na skoczni "Laidereggschanze" (HS78) odbyły się oficjalne treningi przed inaugurującymi konkursami FIS Cup w austriackim Bischoshofen. Pierwszą serię wygrał Austriak, Markus Eggenhofer natomiast w drugiej najdalej poszybowali Włoch, Alessio Bolognani i Vegard Sklett z Norwegii. Przeciętne skoki oddali polscy juniorzy.

I trening

Markus Eggenhofer oddał najdłuższy skok pierwszej serii treningowej (70,5m). Na drugim miejscu uplasował się Włoch, Alessio Bolognani (68m). Trzecie lokata przypadła w udziale Stefanowi Thurnbichlerowi, a także Dawidowi Unterbergerowi z Austrii (67,5m). Najlepiej z Polaków wypadł Klimek Murańka, który dzięki skokowi na odległość 65,5m zajął dobre, dwunaste miejsce. Numerem dwa w polskiej ekipie został Tomasz Byrt (63,5m i 18. pozycja). 22. miejsce zajął Grzegorz Miętus (62m). Pół metra bliżej wylądował Andrzej Zapotoczny (61,5m). Zdecydowanie słabiej spisali się pozostali nasi reprezentanci. 35 pozycja należała do Kamila Skrobota oraz Piotra Chowańca (59,5m). Na 59 metrze wylądował Adam Cieślar, który zajał 39. miejsce. 56m w swojej próbie uzyskał Paweł Słowiok, który ostatecznie zajął 52 miejsce. Dopiero na 64 pozycji uplasował się Aleksander Zniszczoł. Olek oddał skok na odległość 48m.

II trening
Podczas drugiego treningu najdalej skakali Bolognani oraz Vegard Sklett z Norwegii. Obaj w swoich próbach uzyskali 69,5m. Pół metra bliżej wylądował zwycięzca pierwszej serii, Markus Eggenhofer. Tym razem najwyżej z Polaków został sklasyfikowany Adam Cieślar (63m i 17. miejsce). Metr bliżej i o dwie pozycje niżej uplasował się Klemens Murańka. 61,5m w swoim skoku osiągnął Tomasz Byrt, co pozwoliło mu na zajęcie 21 miejsca. 26. lokata przypadła w udziale Piotrowi Chowańcowi (61m). Na 35. miejscu uplasowali się Andrzej Zapotoczny i Grzegorz Miętus (60m). Cztery metry bliżej wylądowali Kamil Skrobot i Paweł Słowiok (54. pozycja). Ponownie najgorzej z naszych juniorów spisał się Olek Zniszczoł (51m i 64. pozycja).