Sobota, 11 sierpnia 2007, 09:50

Lisa Rexhauser mistrzynią Niemiec

Ulrike Graessler - tym razem druga
Ulrike Graessler - tym razem druga
fot. Tadeusz Mieczyński
W ubiegły weekend na skoczni HS68 w niemieckim Meinerzhagen rozegrane zostały Mistrzostwa Niemiec w skokach narciarskich, tym razem do walki o ten zaszczytny tytuł przystąpiły panie.

Na najwyższym stopniu podium stanęła zaledwie 17-letnia Lisa Rexhaeuser. Zawodniczka WSV Schmiedefeld oddała skoki na odległość 63m i 63,5m i o 2,6 punktu wyprzedziła swoją utytułowaną rodaczkę, Ulrike Graessler (64m i 63,5m). Na najniższym stopniu podium stanęła Anna Haefele (61,5m i 61m). Warto zaznaczyć bardzo słabą postawę Juliane Seyfahrt. Była mistrzyni kraju w swoich próbach uzyskała 59,5m i 61m. W zawodach sklasyfikowanych zostało 28 skoczkiń.

Konkurs na "Meinhardus-Schanzen" był ostatnim sprawdzianem Niemek przed zbliżającym się, pierwszym w historii Turniejem Czterech Skoczni kobiet. Inauguracja imprezy odbędzie się 12 sierpnia w Bischofsgruen, a finał kobiecych zmagań zaplanowany jest siedem dni później w austriackim Ramsau.

Pełne wyniki:
1.Lisa Rexhaeuser (63m, 63,5m) 234,5
2.Ulrike Graessler (64m, 63,5m) 231,9
3.Anna Haefele (61,5m, 61m) 222,9
4.Ramona Straub (60m, 62m) 219,2
5.Jenna Mohr (61,5m, 60m) 219,0
6.Juliane Seyfahrt (59,5m, 61m) 218,1
7.Carina Vogt (58,5m, 61,5m) 212,9
8.Wendy Vuik (57,5m, 56,5m) 194,3
9.Magdalena Schnurr (55m, 57m) 191,7
10.Lea Wallewein (52,5m, 59,5m) 185,5
11.Svenja Wuerth (51m, 56,5m) 177,4
12.Kristin-Ann Ahlers (54m, 54m) 176,1
13.Nicole Hauer (50,5m, 52m) 168,9
14.Jenny Loeffler (52,5m, 51,5m) 168,0
15.Melanie Faisst (51,5m, 52m) 165,3
16.Lara Thomae (46,5m, 55m) 164,5
17.Anna Ruprecht (49m, 49,5m) 150,8
18.Katharina Althaus (46m, 50m) 149,8
19.Franziska Mozer (48m, 50m) 149,1
19.Stefanie Reischl (45,5m, 50m) 149,1
21.Carina Ziller (45m, 49,5m) 143,2
22.Lucienne Hoeppner (44m, 50m) 140,0
23.Sarah Poeppel (45,5m, 45,5m) 133,8
24.Jani Felten (41m, 45m) 118,8
25.Nancy Brueckner (42m, 42m) 111,0
26.Johanna Schnurr (41m, 42m) 107,6
27.Elisa Gronau (41m, 41m) 101,2
28.Barbara Probst (35m, 33m) 65,6


Maciej Mikołajczyk, Źródło: skispringen.com
oglądalność: (4351) ilość komentarzy: (2)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Oberstdorf HS137
30.12.2018
godz. 16:30
Niedziela, godz. 16:15
Niedziela, godz. 16:15
Niedziela, godz. 15:25
Klasyfikacja PŚ:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia556
2.ŻYŁA PiotrPolska445
3.STOCH KamilPolska365
4.GEIGER KarlNiemcy327
5.FORFANG Johann AndreNorwegia321
12.KUBACKI DawidPolska154
23.WOLNY JakubPolska61
32.HULA StefanPolska25
49.KOT MaciejPolska7
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Engelberg HS140
27.12.2018
godz. 17:00
Aktualna klasyfikacja PK:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.PEDERSEN RobinNorwegia275
2.LINDVIK MariusNorwegia200
3.ZNISZCZOŁ AleksanderPolska199
4.HOFFMANN FelixNiemcy187
5.SCHMID ConstantinNiemcy135
11.WĄSEK PawełPolska82
21.STĘKAŁA AndrzejPolska56
30.MURAŃKA KlemensPolska42
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Park City HS100
19.12.2018
godz. 02:00
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.SEIDL FabianNiemcy327
2.NIETZEL JustinNiemcy310
3.RAINER StefanAustria214
4.RUPITSCH MarkusAustria210
5.STEINER MaximilianAustria204
15.JUROSZEK KacperPolska126
32.KANTYKA PrzemysławPolska54
43.GRUSZKA MateuszPolska40
46.BIEGUN KrzysztofPolska39
58.STOSEL KacperPolska29
65.SKUPIEŃ DamianPolska21
89.NIŻNIK AdamPolska6
91.JOJKO SzymonPolska5
103.CZYŻ BartoszPolska2
105.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Sapporo HS137
12.01.2019
godz. 08:30
Aktualna klasyfikacja PŚ Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.ALTHAUS KatharinaNiemcy400
2.LUNDBY MarenNorwegia278
3.JAKOWLEWA LidijaRosja262
4.TAKANASHI SaraJaponia224
5.SEYFARTH JulianeNiemcy216
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Planica HS104
19.01.2019
godz. 10:00
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.FREITAG SelinaNiemcy150
1.PURKER ClaudiaAustria150
3.RAUDASCHL ElisabethAustria125
4.PARK Guy-LimKorea92
5.SZPINIEWA AnnaRosja80
Pełna klasyfikacja..»


Kto zostanie Mistrzem Polski w Konkursie Świątecznym na Wielkiej Krokwi?
Kamil Stoch
Piotr Żyła
Dawid Kubacki
Stefan Hula
Maciej Kot
Jakub Wolny
Aleksander Zniszczoł
Inny zawodnik
Głosuj
  1. Piotr Żyła
    99,99%
  2. Kamil Stoch
    99,99%
  3. Dawid Kubacki
    99,99%
  4. Aleksander Zniszczoł
    99,99%
  5. Jakub Wolny
    99,99%
  6. Maciej Kot
    99,99%
  7. Inny zawodnik
    99,99%
  8. Stefan Hula
    99,99%
Poprzednie ankiety
Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl