Czwartek, 27 lutego 2003, 18:55

Małysz deklasuje w kwalifikacjach

Adam Małysz
Adam Małysz
W Val di Fiemme - Predazzo rozegrano kwalifikacje do konkursu mistrzostwo świata na skoczni średniej. W kwalifikacjach zdeklasował wszystkich Adam Małysz. Z niższj belki niż większość skoczków uzyskał 105m i wyprzedził czwórkę Finów. W jutrzejszym konkursie wystąpi cała zgłoszona piątka Polaków.

W składach ekip zaszły niespodziewane, czasem wręcz sensacyjne zmiany. U Austriaków zabrakło Andreasa Widhoelzla, u Finów Janne Ahonena, u Niemców Martina Schmitta i wreszcie u Norwegów Sigurda Pettersena.

Adam Małysz wykonał znakomity skok. Jest zdecydowanym faworytem jutrzejszego konkursu i (odpukać) nikt nie powinien mu zagrozić nawet w najmniejszym stopniu.

W konkursie wystąpi cała piątka Polaków (przypomnijmy, że dodatkowe 5 miejsce Polska otrzymała za triumf Adama Małysza sprzed dwóch lat w Lahti, właśnie na skoczni średniej). Skoki nie były może zachwycające, tylko Marcin Bachleda przekroczył 90m (90,5m), ale przy takiej liście startowej prawdziwą katastrofą byłoby odpadnięcie z konkursu.

Znakomitą formą błysnęli Finowie - wszyscy czterej (Kiuru, Lappi, M.Hautamaeki, Lindstroem) przekroczyli w swoich skokach 100m (z 16 belki, przy 15 Małysza). Niezły skok oddał Sven Hannawald - z tej samej belki co Małysz uzyskał 99,5m.

Wyniki kwalifikacji:
1. Małysz Adam POL 105m ( 138p )
2. Kiuru Tami FIN 102.5m ( 132.5p )
3. Lappi Arttu FIN 102.5m ( 130.5p )
4. Hautamaeki Matti FIN 102.5m ( 130p )
5. Lindstroem Veli-Matti FIN 101.5m ( 128.5p )
6. Hannawald Sven GER 99.5m ( 125.5p )
7. Spaeth Georg GER 99.5m ( 124.5p )
8. Ingebrigtsen Tommy NOR 99.5m ( 124p )
9. Bystoel Lars NOR 99.5m ( 124p )
10. Kasai Noriaki JPN 102m ( 124p )
11. Ammann Simon SUI 99.5m ( 123.5p )
12. Cecon Roberto ITA 99m ( 122.5p )
13. Janda Jakub CZE 98.5m ( 122.5p )
14. Funaki Kazuyoshi JPN 97.5m ( 120.5p )
15. Hoellwarth Martin AUT 97.5m ( 120.5p )
16. Uhrmann Michael GER 97.5m ( 120p )
17. Kranjec Robert SLO 97m ( 119.5p )
18. Liegl Florian AUT 97.5m ( 119.5p )
19. Fras Damjan SLO 97.5m ( 118p )
20. Miyahira Hideharu JPN 96m ( 117.5p )
21. Dessum Nicolas FRA 96m ( 116p )
22. Duffner Christof GER 96m ( 116p )
23. Romoeren Bjoern Einar NOR 95.5m ( 116p )
24. Morgenstern Thomas AUT 95m ( 114p )
25. Nagiller Christian AUT 94.5m ( 113.5p )
26. Ljoekelsoey Roar NOR 94.5m ( 113.5p )
27. Rosliakow Ilia RUS 93m ( 110p )
28. Matura Jan CZE 91m ( 106p )
29. Benkovic Rok SLO 91m ( 106p )
30. Wassiliew Dmitri RUS 91m ( 106p )
31. Bachleda Marcin POL 90.5m ( 105p )
32. Takano Teppei JPN 90m ( 102.5p )
33. Kobielew Waleri RUS 89.5m ( 101.5p )
34. Juris Jaan EST 89.5m ( 101.5p )
35. Mayr Ingemar NED 88.5m ( 100p )
36. Alborn Alan USA 88m ( 99.5p )
37. Freiholz Sylvain SUI 89m ( 99.5p )
38. Mateja Robert POL 87.5m ( 98p )
39. Dolezal Michal CZE 88m ( 97.5p )
40. Jones Clint USA 87.5m ( 96.5p )
41. Pochwała Tomasz POL 86.5m ( 95.5p )
42. Tajner Tomisław POL 86.5m ( 95.5p )
43. Kuettel Andreas SUI 86m ( 95p )
44. Jaafs Kristoffer SWE 86m ( 93p )
45. Silajew Aleksiei RUS 85m ( 89.5p )
46. Steinauer Marco SUI 84m ( 89.5p )
47. Mazoch Jan CZE 84m ( 89p )
48. Chiapolino Stefano ITA 84m ( 88.5p )
49. Kreuzer Christoph NED 83.5m ( 88.5p )
50. Mesik Martin SVK 82.5m ( 85p )
51. Bolognani Alessio ITA 82m ( 84.5p )
52. Kim Hyun Ki KOR 81.5m ( 84p )
53. Filimonow Stanislaw KAZ 81.5m ( 84p )
54. Choi Heung Chul KOR 81.5m ( 84p )
55. Adami Giancarlo ITA 83m ( 83.5p )
56. Kang Chil Gu KOR 81.5m ( 83.5p )
57. Salumae Jens EST 81.5m ( 83.5p )
58. Polunin Maksim KAZ 81m ( 82p )
59. Bojszuk Igor UKR 81m ( 81.5p )
60. Gaiduk Pawel KAZ 80m ( 79p )
61. Afanasienko Dimitri BLR 78.5m ( 77p )
62. Orsula Dusan SVK 77.5m ( 72.5p )
63. Żaparow Radik KAZ 77.5m ( 71.5p )
64. Lazarowicz Aleksander UKR 76.5m ( 71.5p )
65. Boszczuk Wołodymir UKR 76m ( 68.5p )
66. Żarkow Gieorgi BUL 74m ( 65.5p )
67. Swietłow Aleksandr BLR 74m ( 65p )
68. Magdo Csaba ROM 71m ( 58.5p )
69. Peterka Primoz SLO (DNS)



koP, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (5171) ilość komentarzy: (15)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Sapporo HS137
26.01.2019
godz. 08:00
Sobota, godz. 07:45
Sobota, godz. 07:45
Sobota, godz. 07:45
Klasyfikacja PŚ:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia1128
2.STOCH KamilPolska624
3.ŻYŁA PiotrPolska603
4.KRAFT StefanAustria581
5.KUBACKI DawidPolska554
29.WOLNY JakubPolska97
35.HULA StefanPolska43
47.KOT MaciejPolska14
59.WĄSEK PawełPolska4
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Rastbuechl HS78
09.02.2019
godz. 17:30
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.EGLOFF LucaSzwajcaria458
2.SEIDL FabianNiemcy396
3.NIETZEL JustinNiemcy351
4.PREVC CeneSlowenia286
5.RUPITSCH MarkusAustria268
21.JUROSZEK KacperPolska141
55.KANTYKA PrzemysławPolska54
68.GRUSZKA MateuszPolska40
68.NIŻNIK AdamPolska40
71.BIEGUN KrzysztofPolska39
78.SKUPIEŃ DamianPolska34
88.STOSEL KacperPolska29
92.PILCH TomaszPolska25
133.JOJKO SzymonPolska5
142.CZYŻ BartoszPolska2
143.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Brotterode HS117
23.02.2019
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.BRECL JernejaSlowenia200
2.SZPINIEWA AnnaRosja170
3.RAUDASCHL ElisabethAustria159
4.FREITAG SelinaNiemcy150
4.PURKER ClaudiaAustria150
9.KARPIEL KamilaPolska109
15.RAJDA KingaPolska79
36.TWARDOSZ AnnaPolska21
Pełna klasyfikacja..»


Kroppa
2000-2019 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl