PK Pań w Park City: Dwukrotne zwycięstwo Danieli Iraschko

• 2007-09-03 18:30

W niedzielę na skoczni olimpijskiej K-90 w Park City odbyły się dwa ostatnie konkursy zaliczane do klasyfikacji letniego Pucharu Kontynentalnego Pań. Zarówno w porannych jak i wieczornych zawodach najlepsza była Daniela Iraschko, która tym samym potwierdziła swoje zwycięstwo w ogólnej klasyfikacji PK.

Ze względu na niesprzyjającą aurę sobotnie zawody musiały zostać przesunięte na niedzielę. Silne opady deszczu także i w niedzielę przeszkadzały organizatorom w przeprowadzeniu konkursów, które ostatecznie odbyły się, jednak w nieco loteryjnych warunkach.

W porannym konkursie triumfowała Daniela Iraschko, Austriaczka uzyskała 96,5 oraz 85 metrów i o ponad 10 punktów wyprzedziła Anette Sagen. Norweżka w pierwszej serii poszybowała najdalej, lądowała aż na 103 metrze, metr dalej od rekordu skoczni, jednak prawdopodobnie zaliczyła upadek. Najniższy stopień podium zajęła Jacquline Seifriedsberger po skokach na 91,5 i 82,5 metra.

Skrócone wyniki porannego konkursu:
1. Daniela Iraschko, Austria, (96.5m; 85m) 226.5 pkt.
2. Anette Sagen, Norwegia, (103m; 87m) 216.0 pkt.
3. Jacqueline Seifriedsberger, Austria, (91.5m; 82.5m) 215.0 pkt
4. Nata de Leeuw, Kanada, (90.5m; 83.5m) 210.5 pkt.
5. Salome Fuchs, Szwajcaria, (91.5m; 80.5m) 203.5 pkt.

Wieczorne zawody również wygrała Austriaczka, Daniel Iraschko, która w swoich próbach uzyskała odpowiednio 79 i 99,5 metra, zaledwie o pół punktu zdołała wyprzedzić Anette Sagen. Norweżka w pierwszej serii skoczyła 80,5 metra a w drugiej 99 metrów. Trzecia była Nata de Leeuw z Kanady po skokach na odległość 82,5 oraz 93 metrów.

Skrócone wyniki wieczornego konkursu:
1. Daniela Iraschko, Austria, (79-99.5) 221.5
2. Anette Sagen, Norwegia, (80.5-99) 221.0
3. Nata de Leeuw, Kanada, (82.5-93) 215.0
4. Salome Fuchs, Szwajcaria, (82-92) 208.0
5. Jacqueline Seifriedsberger, Austria, (79-93.5) 205.0

Klasyfikacje letniego Pucharu Kontynentalnego Pań wygrała Daniel Iraschko, drugie miejsce zajęła Anette Sagen. Po dobrych występach w Stanach Zjednoczonych na trzecie miejsce awansowała Kanadyjka, Nata de Leeuw.

Zobacz wyniki I serii porannego konkursu »
Zobacz końcowe wyniki porannego konkursu »