FIS Cup w Falun: Erikson triumfuje

• 2007-09-08 16:35

W cieniu zawodów Letniej Grand Prix w japońskiej Hakubie rozegrany został konkurs zaliczany do klasyfikacji generalnej Pucharu FIS. Tym razem areną trzecioligowych zmagań była skocznia HS98 w szwedzkim Falun.

Zgodnie z oczekiwaniami przed własną publicznością zwyciężył Johan Erikson. Reprezentant gospodarzy w pierwszej serii skoczył na odległość 90 metrów, natomiast w drugiej próbie poleciał aż o dziwięć metrów dalej, co było zdecydowanie najlepszym rezultatem dnia.

Tuż za nim znalazł się Kenneth Ganges. Norweg lądował odpowiednio na 91 i 94 metrze. Na najniższym stopniu podium stanął drugi ze Szwedów, Carl Nordin (89m i 92m).

W czołówce uplasowali się także Ivan Chumyshev z Rosji, Amerykanin, Andreas Johnson, czy dobrze znany z występów w Pucharze Świata, Jens Salumae.

W zawodach nie zabrakło egzotycznych nazwisk. 31. był utalentowany skoczek z Holandii, Thomas De Wit, a 32. Baris Demirci z Turcji.

W konkursie wzięło udział 39 zawodników. Niestety na starcie zabrakło Polaków.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną FIS Cup...»

Maciej Mikołajczyk, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5835) komentarze: (7)