Zniszczoł i Byrt najlepsi we Frentstacie

• 2007-09-22 19:43

W dniu dzisiejszym, w czeskim Frentstacie na skoczni o punkcie konstrukcyjnym 95 metrów odbyły się zawody młodzików, które zdominowali Polacy. Młodzi skoczkowie z Polski zajęli dwa czołowe miejsca pokonując tym samym reprezentantów gospodarzy.

Konkurs wygrał Aleksander Zniszczoł oddając dwa równe i dalekie skoki na 95 metrów. Tuż za nim, ze stratą 1 metra (dokładnie 2 punktów) znalazł się Tomasz Byrt, który jedynie w pierwszej serii lądował bliżej od zwycięzcy. Na najniższym stopniu podium stanął reprezentant Czech, Hubert Blaha uzyskując odpowiednio 93,5 oraz 93 metry.

Na czwartej pozycji sklasyfikowany został skoczek z lokalnego klubu narciarskiego - TJ Frenstat, David Ripper. Miejsce w czołowej "10" zajął również Artur Kukuła z Polski, reprezentant KS Wisły Ustronianki był 7.