Liga Szkolna w Zakopanem: Pałasz, Leja, Biela i Miętus zwyciężają

• 2007-10-12 23:29

W czwartek w Zakopanem odbyły się kolejne zawody w ramach letniej Ligi Szkolnej.

Na obiekcie K15 zdecydowanie wygrał Andrzej Pałasz, do którego należy najdłuższy skok zawodów - 16,5 m w pierwszej serii. W finałowej rundzie lądował na 15 m. Drugie miejsce zajął Michał Ziobro z WKS Zakopane, a trzecie - Mariusz Gil.

Bez niespodzianek zakończyła się rywalizacja na obiekcie K35. Triumfował lider klasyfikacji generalnej - Krzysio Leja. Dwukrotnie uzyskał on odległość 33 m. Na kolejnej pozycji znalazł się utalentowany, młody skoczek z Gilowic - Mateusz Hulbój, który również zaliczył dwa równe skoki - po 32,5 m w każdej z serii. Trzeci był Krzysztof Dziadoń (31 m i 32 m).

Mistrz Polski UKS z Zagórza w kombinacji norweskiej, Staszek Biela, zwyciężył w grupie trzynasto- i czternastolatków. Zawodnik Startu Krokiew Zakopane lądował na 64,5 m i 65 m. Tuż za nim znalazł się Kuba Przybyła, który pod względem uzyskanych odległości był najlepszy - 64,5 m i 65,5 m, jednak nieco niższe noty za pierwszy skok spowodowały, że nie stanął na najwyższym stopniu podium. Trzecie miejsce zajął Krzysiek Biegun z Gilowic (63,5 m i 64,5 m).

Zasłużone zwycięstwo w najstarszej kategorii wiekowej (r. 1992/93) odniósł Grzesiek Miętus. W obu seriach uzyskał on zdecydowanie najlepsze wyniki - 82,5 m i 86,5 m. Drugi na podium - Rafał Polinkiewicz, także dwukrotnie przekroczył granicę 80 m - skoczył 80,5 m i 84,5 m. Trzeci był Andrzej Szlembarski (75 m i 83 m).