Wtorek, 01 stycznia 2008, 15:38

P¦ w Ga-Pa: Schlierenzauer triumfuje, Małysz 5.

Gregor Schlierenzauer
Gregor Schlierenzauer
fot. Tadeusz Mieczyński
Gregor Schlierenzauer dzięki rekordowemu skokowi na 141m w drugiej serii, został zwycięzc± dzisiejszego konkursu w Garmisch-Partenkirchen (HS 140). Na drugim stopniu podium stan±ł Janne Ahonen (139 i 135m), a trzeci był Michael Nemuayer (131,5 i 135,5m). Adam Małysz po dwóch równych skokach (133 i 131,5m) uplasował się na najwyższym w tym sezonie, 5 miejscu.

Lider klasyfikacji generalnej P¦ - Thomas Morgenstern musiał zadowolić się dzi¶ szóstym miejscem (129,5 i 133m).

Kolejny udany występ zaliczył Kamil Stoch. Nasz zawodnik po locie na 125m w pierwszej serii plasował się na 20. pozycji. W finale było jednak nieco słabiej i 122,5m wystarczyło zaledwie na 23. miejsce.

O wielkim pechu może mówić Marcin Bachleda. "Diabeł" po bardzo ładnym locie na 123m zaj±ł ostatecznie 31. miejsce i nie awansował do serii finałowej.

Po dwóch konkursach 56. Turnieju Czterech Skoczni, liderem klasyfikacji generalnej jest Gregor Schlierenzauer (555.1 pkt.), przed Thomasem Morgensternem (551.9 pkt.) oraz Janne Ahonenem (551.7 pkt.).

Kolejne zawody już 4 stycznia, w austriackim Innsbrucku, a dzień wcze¶niej odbęd± się oficjalne treningi oraz kwalifikacje.


WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu »
Zobacz końcowe wyniki konkursu »
Zobacz aktualn± klasyfikację generaln± Turnieju Czterech Skoczni »
Zobacz aktualn± klasyfikację generaln± Pucharu ¦wiata »
Zobacz aktualny ranking WRL»



Tadeusz Mieczyński, ¬ródło: Informacja własna
ogl±dalno¶ć: (20067) ilo¶ć komentarzy: (124)

Dyskusja do wiadomo¶ci

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
¦wiata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Engelberg HS140
15.12.2018
godz. 16:00
Sobota, godz. 15:30
Sobota, godz. 15:50
Sobota, godz. 15:45
Klasyfikacja P¦:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia420
2.ŻYŁA PiotrPolska285
3.STOCH KamilPolska276
4.FORFANG Johann AndreNorwegia255
5.LEYHE StephanNiemcy191
14.KUBACKI DawidPolska89
21.WOLNY JakubPolska52
31.HULA StefanPolska21
48.KOT MaciejPolska2
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Ruka HS142
15.12.2018
godz. 16:00
Aktualna klasyfikacja PK:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.LINDVIK MariusNorwegia200
2.SCHMID ConstantinNiemcy130
3.HOFFMANN FelixNiemcy98
4.ZNISZCZOŁ AleksanderPolska90
5.SCHIFFNER MarkusAustria82
22.WˇSEK PawełPolska18
24.MURAŃKA KlemensPolska15
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
14.12.2018
godz. 16:00
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.NIETZEL JustinNiemcy310
2.NIKAIDO RenJaponia200
3.SEIDL FabianNiemcy187
4.EGLOFF LucaSzwajcaria180
5.RUPITSCH MarkusAustria170
16.JUROSZEK KacperPolska99
34.GRUSZKA MateuszPolska40
35.BIEGUN KrzysztofPolska39
44.STOSEL KacperPolska29
52.SKUPIEŃ DamianPolska21
70.NIŻNIK AdamPolska6
73.JOJKO SzymonPolska5
83.CZYŻ BartoszPolska2
85.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Premanon HS90
15.12.2018
godz. 11:00
Aktualna klasyfikacja P¦ Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.ALTHAUS KatharinaNiemcy200
2.SEYFARTH JulianeNiemcy177
3.JAKOWLEWA LidijaRosja172
4.LUNDBY MarenNorwegia169
5.STRAUB RamonaNiemcy142
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
14.12.2018
godz. 19:15
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.JAKOWLEWA LidijaRosja415
2.IRASCHKO-STOLZ DanielaAustria400
3.BARANCEWA AleksandraRosja382
4.SZPINIEWA AnnaRosja271
5.BRECL JernejaSlowenia236
13.PAŁASZ MagdalenaPolska84
25.KARPIEL KamilaPolska48
27.KIL JoannaPolska46
27.TWARDOSZ AnnaPolska46
33.RAJDA KingaPolska40
Pełna klasyfikacja..»


Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl