Na żywo:
  • LCOC | Planica | pierwsza seria konkursowa

    09:45 |Relacja FIS

[X] Zamknij
Sobota, 05 stycznia 2008, 15:45

TCS w Bischofshofen: Niesamowity skok Schlierenzauera w kwalifikacjach!

Gregor Schlierenzauer
Gregor Schlierenzauer
fot. Tadeusz Mieczyński
Gregor Schlierenzauer oddał najdłuższy skok w zakończonych przed chwilą kwalifkacjach. Austriak poszybował dalej od oficjalnego rekordu skoczni - na 145m. Fenomenalny skok oddał także Thomas Morgenstern - 138m (dwie belki niżej).

Kwalifikacje wygrał oficjalnie Bjoern-Einar Romoeren, uzyskując 135,5m, przed Rolandem Muellerem (136m) oraz Dimitr Vassilievem (133m).

Z polskich skoczków najlepiej wypadł Adam Małysz (125m). Dobrze zaprezentował się Maciej Kot (124m i 19. lokata), a przyzwoicie Kamil Stoch (122m i 25. miejsce).

Niestety, znowu nie wyszedl skok Marcinowi Bachledzie któremu odległość 116m nie dała kwalifikacji do konkursu.

Początek pierwszej serii o godznie 16:05. Relacja na żywo w TVP1.

Wyniki kwalifikacji w Bischofshofen, 05.01.2008
Lp.NrZawodnikKrajOdl.Pkt.Status
1 60 Bjoern Einar RomoerenNOR135.5m135.4Q
2 5 Roland MuellerAUT136.0m135.3Q
3 53 Dimitry VassilievRUS133.0m128.9Q
4 61 Jernej DamjanSLO132.0m127.1Q
5 36 Sigurd PettersenNOR130.5m124.9Q
6 49 Michael UhrmannGER130.0m122.0Q
7 46 Janne HapponenFIN129.5m121.6Q
8 48 Daiki ItoJPN128.5m120.3Q
9 52 Denis KornilovRUS128.0m119.4Q
10 45 Martin CiklCZE128.0m118.9Q
10 31 Veli-Matti LindstroemFIN128.0m118.9Q
12 44 David LazzaroniFRA127.0m117.6Q
12 37 Sebastian ColloredoITA127.0m117.6Q
12 26 Shohhei TochimotoJPN127.0m117.6Q
15 59 Roman KoudelkaCZE126.0m115.8Q
16 28 Martin HoellwarthAUT126.5m115.7Q
17 50 Arthur PauliAUT125.0m112.5Q
17 38 Taku TakeuchiJPN125.0m112.5Q
19 16 Maciej KotPOL124.0m111.2Q
20 41 Georg SpaethGER123.5m109.8Q
21 29 Guido LandertSUI123.5m109.3Q
22 57 Anders BardalNOR123.0m108.9Q
23 42 Martin SchmittGER122.5m108.0Q
24 27 Jakub JandaCZE122.0m107.6Q
25 39 Kamil StochPOL122.0m107.1Q
26 58 Matti HautamaekiFIN121.5m106.2Q
26 4 Balthasar SchneiderAUT121.5m106.2Q
28 51 Manuel FettnerAUT121.5m105.7Q
29 55 Martin KochAUT121.0m104.8Q
29 23 Jurij TepesSLO121.0m104.8Q
31 40 Roar LjoekelsoeyNOR120.0m103.5Q
32 2 Mario InnauerAUT120.5m103.4Q
33 35 Robert KranjecSLO120.5m102.9Q
34 47 Emmanuel ChedalFRA120.0m102.0Q
35 30 Nikolay KarpenkoKAZ120.0m101.5Q
36 56 Anders JacobsenNOR119.0m100.7Q
37 54 Noriaki KasaiJPN119.0m100.2Q
37 43 Pavel KarelinRUS119.0m100.2Q
39 14 Dimitry IpatovRUS119.5m99.6Q
40 25 Ilja RosliakovRUS118.5m99.3Q
41 24 Andreas ArenSWE117.0m96.6 
41 19 Severin FreundGER117.0m96.6 
43 13 Marcin BachledaPOL116.0m94.8 
44 22 Jan MaturaCZE116.0m93.8 
45 32 Andreas VilbergNOR116.0m93.3 
46 33 Arttu LappiFIN115.0m93.0 
47 18 Vincent Descombes SevoieFRA115.0m91.5 
48 20 Radik ZhaparovKAZ114.0m89.7 
49 34 Primoz PeterkaSLO113.0m88.9 
50 3 Stefan KaiserAUT113.5m88.8 
51 8 Felix SchoftGER112.0m86.1 
52 11 Sami NiemiFIN111.5m85.2 
53 15 Martin MesikSVK111.5m84.7 
54 1 Thomas ThurnbichlerAUT110.5m81.9 
55 21 Borek SedlakCZE109.5m80.1 
56 7 Andrea MorassiITA108.5m78.8 
57 6 Johan EriksonSWE109.0m78.2 
58 9 Maksim AnisimovBLR105.5m72.4 
59 17 Fumihisa YumotoJPN105.0m71.5 
60 10 Alexey KorolevKAZ101.5m65.2 
61 12 Illimar PaernEST98.0m57.4 
 62 Michael NeumayerGER122.5m PQ
 63 Adam MalyszPOL125.0m PQ
 64 Simon AmmannSUI126.0m PQ
 65 Andreas KuettelSUI129.5m PQ
 66 Andreas KoflerAUT123.0m PQ
 67 Tom HildeNOR127.5m PQ
 68 Wolfgang LoitzlAUT126.0m PQ
 69 Janne AhonenFIN133.0m PQ
 70 Gregor SchlierenzauerAUT145.0m PQ
 71 Thomas MorgensternAUT138.0m PQ


Tadeusz Mieczyński, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (15176) ilość komentarzy: (43)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Zakopane HS140
20.01.2019
godz. 16:00
Niedziela, godz. 15:45
Niedziela, godz. 14:45
Niedziela, godz. 15:00
Klasyfikacja PŚ:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia1092
2.STOCH KamilPolska624
3.ŻYŁA PiotrPolska591
4.KUBACKI DawidPolska532
5.KRAFT StefanAustria481
30.WOLNY JakubPolska88
38.HULA StefanPolska29
49.KOT MaciejPolska13
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Planica HS102
20.01.2019
godz. 13:15
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.EGLOFF LucaSzwajcaria418
2.SEIDL FabianNiemcy386
3.NIETZEL JustinNiemcy339
4.RUPITSCH MarkusAustria264
5.LIENHER MaximilianAustria253
18.JUROSZEK KacperPolska141
54.KANTYKA PrzemysławPolska54
66.GRUSZKA MateuszPolska40
66.NIŻNIK AdamPolska40
69.BIEGUN KrzysztofPolska39
77.SKUPIEŃ DamianPolska34
87.STOSEL KacperPolska29
91.PILCH TomaszPolska25
132.JOJKO SzymonPolska5
141.CZYŻ BartoszPolska2
142.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Planica HS102
20.01.2019
godz. 09:45
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.BRECL JernejaSlowenia200
2.SZPINIEWA AnnaRosja170
3.RAUDASCHL ElisabethAustria159
4.FREITAG SelinaNiemcy150
4.PURKER ClaudiaAustria150
9.KARPIEL KamilaPolska109
15.RAJDA KingaPolska79
36.TWARDOSZ AnnaPolska21
Pełna klasyfikacja..»


Kto wygra niedzielny konkurs PŚ w Zakopanem?
Ryoyu Kobayashi
Piotr Żyła
Kamil Stoch
Dawid Kubacki
Stefan Kraft
Inny skoczek
Głosuj
  1. Dawid Kubacki
    99,99%
  2. Kamil Stoch
    99,99%
  3. Ryoyu Kobayashi
    99,99%
  4. Stefan Kraft
    99,99%
  5. Inny skoczek
    99,99%
  6. Piotr Żyła
    99,99%
Poprzednie ankiety
Kroppa
2000-2019 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl