Sebastian Okas mistrzem Finlandii dwunastolatków

• 2008-03-10 08:31

Przedwczoraj i wczoraj w Lahti odbyły się zawody Hopea Sompa, Mistrzostwa Finlandii dzeci i młodzieży w dwuboju klasycznym i skokach narciarskich. Jednocześnie było to zakończenie rywalizacji w Pucharze Finlandii dzieci i młodzieży.

We wczorajszych zawodach w skokach narciarskich, w grupach 10, 12, 14 i 16-latków, wzięli udział praktycznie wszyscy najmłodsi Finowie uprawiajacy skoki narciarskie, w tym kilka dziewcząt.

W grupie 10-latków, na skoczni k-15, zwycięstwo odniósł Elli-Pekka
Valta. Bardzo dobre, 6. miejsce zajął Daniel Okas. Tuż za nim uplasował się młodszy o 3 lata brat, Paul, który zostawił w tyle 32 starszych od siebie zawodników.

W grupie 12-latków na skoczni k-25 mistrzem Finlandii został Sebastian Okas oddając dwa równe skoki o długości 23,5 i 23 m. Co prawda zawody wygrał Estończyk Krystjan Ilves, ale startował on niejako poza konkurencją.

Sebastian zdobył też Puchar Finlandii, mając na koncie 3 zwycięstwa, 3. i 4. miejsce. Spośród rozegranych 6 konkursów do punktacji generalnej liczono 5 najlepszych wyników.