Dzień Dziecka w Wiśle

• 2008-06-02 22:44
W sobotę w Wiśle odbyły się zawody z okazji Dnia Dziecka.

Wystartowali w nich skoczkowie z Beskidów, z Zagórza oraz Czesi. Wśród najmłodszych dzieci, rywalizujących na K17, pierwsze miejsce wywalczył Bartek Czyż z Wisły (17,5 m i 17 m), przed swoim klubowym kolegą, Tomkiem Pilchem (16,5 m i 16 m) oraz Ondrejem Krpecem z Kozlovic (16 m i 16 m).

W grupie juniorów E (K23) całe podium przypadło w udziale zawodnikom z Wisły Ustronianki, a stanęli na nim: Krzysio Kabot (21 m i 23 m), Kuba Jurosz (21 m i 21 m) i Dawid Byrt (21,5 m i 20 m). W tej kategorii wiekowej wystartowała jedna dziewczynka - Monika Luber z Gilowic i uplasowała się na 12. miejscu.

Juniorzy D skakali na obiekcie K40. Wygrał jeden z faworytów - Damian Żyła z Klimczoka Bystra, który lądował na 41,5 m i 40 m. Drugie miejsce zajął Czech Michal Krpec (36 m i 37,5 m), a na najniższym stopniu podium znalazł się zawodnik Sokoła Szczyrk, Artur Łokaj (36,5 m i 37 m).

W kategorii junior C również bez niespodzianek - pewnie triumfował Tomek Byrt (41,5 m i 41,5 m), wyprzedzając Olka Zniszczoła (40,5 m i 40,5 m) i Szymona Szostoka (37,5 m i 40 m). Startująca w tej grupie dziewczynka, Michaela Dolezalova, zajęła 15. lokatę.

Tomek Byrt swoimi skokami wygrał rozegrane podczas tej imprezy Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Drugą pozycję wywalczył zawodnik polskiej kadry kombinacji norweskiej, Adam Cieślar (40,5 m i 41,5 m), a trzecią - 41 m i 40,5 m.