Daiki Ito najlepszym Japończykiem przed LGP

• 2008-07-21 18:53

Japończycy intensywnie przygotowują się do tegorocznej edycji Letniego Pucharu Świata. Podczas minionego weekendu w japońskim Sapporo skoczkowie z Kraju Kwitnącej Wiśni wzięli udział w krajowych zawodach (Shicyo cup).

Najpierw rywalizacja toczyła się na obiekcie "Miyanomori". Na skoczni HS100 najlepiej wypadł 22-letni Daiki Ito. Utalentowany zawodnik z Shimokawy dwukrotnie skoczył na odległość 95,5m i o 3,5 punktu. wyprzedził Taku Takeuchi (92,5m i 97,5m). Na najniższym stopniu podium stanął doświadczony Yuta Watase (94m i 94m). Tuż za najlepszą trójką sobotnich zmagań uplasowali się dwaj weterani skoków narciarskich. Czwarte miejsce zajął Noriaki Kasai, a piąty był Takanobu Okabe.

W niedzielę podopieczni Kari Ylianttili walczyli na olimpijskiej skoczni "Okurayama". Na dużym obiekcie, podobnie jak dzień wcześniej, najlepszy okazał się Ito. Młody zawodnik w pierwszej serii osiągnął 127m natomiast w drugim skoku poszybował aż na 139 metr. Druga lokata przypadła w udziale Fumihisie Yumoto, a brąz powędrował do Shohhei Tochimoto.

Maciej Mikołajczyk, źródło: ski-jumping.net
oglądalność: (7739) komentarze: (6)