PK pań w Bischofshofen: Sagen triumfuje

• 2008-08-16 23:15
Norweżka Anette Sagen zajęła pierwsze miejsce w konkursie Pucharu Kontynentalnego w austriackiej miejscowości Bischofshofen. Na drugim miejscu podium stanęła Izumi Yamada a trzecia była Maja Vtic.

Anette Sagen oraz Izumi Yamada oddały skoki na odległość 71 metrów. Jednak Norweżka uzyskała lepsze noty od sędziów i o 0,5 pkt wyprzedziła Japonkę. Słowenka Vtic w pierwszej serii lądowała na 71 metrze, natomiast w drugiej pół metra bliżej.

Jako czwarta została sklasyfikowana Austriaczka Jaqueline Seifridsberger z łączną notą 256 punktów. Magdalena Schnurr triumfatorka konkursu w Poehla tym razem zajęła siódmą lokatę.

W klasyfikacji generalnej dalej na pierwszym miejscu znajduje się Magdalena Schnurr z 236 punktami na koncie. Tuż za nią sklasyfikowana jest Izumi Yamada, która traci do Niemki 16 punktów. Na trzeciej pozycji znajduje się Jaqueline Seifriedsberger.

Zobacz wyniki po I serii konkursu »
Zobacz aktualną klasyfikację generalną CoC Pań...»

Anna Szczepankiewicz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4655) komentarze: (9)

• Boy profesor

Dzisiaj wygrała Izumi Yamada z nowym kobiecym rekordem skoczni.

• Czuowiek-Guma bywalec

skopiowane z Onet.pl

Zmarł austriacki narciarz Alfred Rainer
    W sobotę nad ranem zmarł w szpitalu w Insbrucku Alfred Rainer, austriacki narciarz, startujący w kombinacji norweskiej. Od 9 sierpnia był utrzymywany w sztucznej śpiączce po tym, jak doznał poważnych urazów głowy w wypadku na paralotni, spadając z wysokości 20 metrów.
    Oprócz urazów czaszki, lekarze stwierdzili u 20-letniego Austriaka uszkodzenie płuc oraz wielokrotne złamanie nóg. Wypadek miał miejsce w jego rodzinnej miejscowości Maria Alm.

Rainer, urodzony 22 września 1987 roku w Saalfelden, zdobył w ubiegłym roku na mistrzostwach juniorów w Tarvisio trzy medale: złoty i brązowy w drużynie oraz brązowy indywidualnie. Od 2007 roku startował w zawodach Pucharu Świata. Najlepszy wynik uzyskał, zajmując dziesiąte miejsce w Zakopanem w lutym tego roku. W klasyfikacji generalnej ostatniego sezonu zajął 24. pozycję.

...

Austriacki kombinator norweski - Alfred Rainer nie żyje. Myślę, że można dać o tym informację na stronie głównej, kombinacja jest w końcu ściśle powiązana ze skokami.

Anette po kontuzji i od razu wygrywa. Szacuneczek. Szkoda, że Line Jahr jest wciąż bez formy...

• anonim
    Polski sa "za stare" na skoki ;)

Bo Polkom się wmawia, że w wieku 12 lat sa "za stare" na trenowanie skoków ;)
    Gdyby tacy "doradcy" dopadli kiedyś Weissfloga czy Nykenena to skoki narciarskie i kibice nigdy by się nie dowiedzieli o ich istnieniu. Obaj przeciez zaczynali trenować jako "zgrzybiali 11-12 letni staruszkowie " :P No i prosze sobie wyobrazić, że nauczyli się skakać nie tylko na K-100 (największa dozwolona skocznia dla dziewcząt) ale i skakac i wygrywać na duuuuużo większych skoczniach;) No "chłopcy" mieli pecha, nie spotkali polskich "doradców" a mogli wieść takie fajne nudne życie bez skoków...