Walter Hofer: "Nie godzimy się na to"

  • 2015-03-28 18:18

Powoli opadają emocje związane z zakończonym sezonem zimowym skoków narciarskich. Dyrektor Pucharu Świata Walter Hofer udzielił wywiadu dla portalu Berkutschi, w którym ocenia ostatnią edycję cyklu, wypowiada się na temat zmian w regulaminie, a także zapowiada co czeka zawodników i kibiców w kolejnym sezonie.

Puchar ŚwiataPuchar Świata
fot. FIS

Walter Hofer przyznał, iż wciąż jest pod wrażeniem emocjonującego zakończenia tegorocznej edycji Pucharu Świata w skokach narciarskich. - Oczywiście, te wrażenia wciąż we mnie pozostają, ponieważ było to wyjątkowe doświadczenie z wielką ekscytacją stworzoną przez zawodników. To była konstelacja zdarzeń, które zazwyczaj potrzebują świetnego scenariusza. To było bardzo dobre - przyznaje dyrektor PŚ.

Czy czteromiesięczna rywalizacja o Kryształową Kulę, która zostaje rozstrzygnięta ostatnim skokiem finałowego konkursu, to marzenie 60-letniego Austriaka? - To jest oczywiście najlepsze rozwiązanie, ale nie zawsze jest ono możliwe. Ale ta sytuacja jest powiązana z naszym celem, który realizujemy w zgodzie naszą polityką. Chcemy mieć jak największą liczbę różnych zwycięzców, jak to tylko możliwe; chcemy posiadać dużą zmienność w zakresie zwycięzców i zawodników na konkursowym podium, aby pochodzili oni z jak największej ilości państw jak to tylko możliwe. To był nasz cel i to wspaniałe, że udało się to dokładnie tak jak w zakończonym sezonie - wyjaśnia Walter Hofer.

Dyrektor Pucharu Świata nie ukrywa również satysfakcji z niedawno zakończonej edycji tego cyklu. - To był zdecydowanie jeden z najbardziej udanych sezonów Pucharu Świata. Mieliśmy 13 różnych zwycięzców, a także dodatkowego triumfatora na mistrzostwach świata. To zostanie prawdopodobnie potwierdzone przez kluczowe czynniki, takie jak oceny, których jeszcze nie otrzymaliśmy. To była jedna z najbardziej ekscytujących, ale również jedna z najtrudniejszych zim, ponieważ wielokrotnie zmagaliśmy się z warunkami pogodowymi. Ale dzięki naszym systemom technicznym, udało nam się przeprowadzać zawody, nawet jeśli nie zawsze było łatwo - zaznacza Austriak, który przypomina również gdzie organizatorzy mieli najwięcej problemów z warunkami pogodowymi: - Na mistrzostwach świata w Falun zawodnicy nie mogliby oddać ani jednego skoku bez siatek przeciwwietrznych. Mieliśmy tam do czynienia ze stałym wiatrem, wiejącym z prędkością ok. 8-9 m/s. Również kolejne 14 dni w Skandynawii nie były łatwe. W Lahti, na najprawdopodobniej najbardziej osławionej pod względem wiatru skoczni, przeprowadziliśmy jedne z najbardziej spokojnych konkursów. Ale później nastały duże problemy w Kuopio, Trondheim i Oslo. Również łatwe do przeprowadzenia nie były zawody Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie i Innsbrucku. Na skoczni Kulm musieliśmy odwołać jeden z konkursów. Mieliśmy wielokrotnie problemy pogodowe, ale byliśmy w stanie przeprowadzić większość zawodów dzięki naszym systemom wspomagającym.

Triumfator tegorocznej edycji Pucharu Świata Severin Freund wywalczył pierwszą od piętnastu lat Kryształową Kulę dla swojego kraju. I chociaż dyrektor zawodów powinien zachowywać neutralność, to czy z czysto pragmatycznych powodów może stwierdzić jak istotna dla całej dyscypliny jest coraz silniejsza reprezentacja Niemiec? - Jest istotna dla krajowego związku narciarskiego. Trzeba wiedzieć, iż FIS nie posiada praw marketingowych i telewizyjnych do zawodów Pucharu Świata. Te prawa są w posiadaniu narodowych federacji. Tak więc dla nas wspaniałą sytuacją jest posiadanie tak wielu zwycięzców z różnych państw, zaś silna kadra Niemiec to doskonała sytuacja dla Niemieckiego Związku Narciarskiego. Oczywiście, każdy krajowy związek jest bardziej niż mile widziany i może mieć zawodnika-triumfatora klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Nasza filozofia nie skupia się wyłącznie na samym sportowcu, ale także na produkcie jakim są skoki, na zbudowaniu sceny dla zawodników. To wtedy zawodnicy umieszczają przysłowiową wisienkę na torcie. To jest to, co sprawia, iż możliwy jest tak szeroki zakres od Freunda do Prevca, od Kasaiego do Ahonena, od Stocha do Ammanna. Trzeba to stworzyć. Ten system nie zadziała, jeżeli będziemy się skupiać wyłącznie na pojedynczym zawodniku, ale gdy stworzymy scenę, na której sportowcy mogą wykonywać swoje spektakle. I my poradziliśmy sobie z tym bardzo dobrze w ciągu ostatnich dwudziestu lat - dodaje Hofer.

Niedawno zakończony sezon przyniósł także kilka gorzkich momentów. Kibicom zapadły w pamięci szczególnie dwa groźne upadki w wykonaniu Nicholasa Fairalla i Simona Ammanna na skoczni w Bischofshofen. Jaką rolę odgrywają upadki w analizach sezonu? Czy skoki mogą stać się jeszcze bezpieczniejsze, czy jest to po prostu ryzyko wkalkulowane w ten sport, z którym trzeba się pogodzić? - Nie godzimy się na to. Oczywiście, zdajemy sobie sprawę, iż skoki narciarskie to sport wysokiego ryzyka. Wiemy także, że różnymi środkami udało nam się zwiększyć bezpieczeństwo w tym sporcie. Ale każdy wypadek na skoczni to o jeden wypadek za dużo. I dlatego musimy pracować nad tym każdego dnia, aby zapobiegać następnym upadkom. To jest to, nad czym ciągle pracujemy i próbujemy udoskonalać nasze systemy. Jesteśmy na bardzo dobrej drodze w sprawie rozbiegów skoczni, a także fazy lotu. Wciąż zdarzają się jednak problemy związane z fazą lądowania i zeskokami obiektów. Poza tym, wszystko zmierza we właściwym kierunku. Wraz z przepisami dotyczącymi sprzętu udało się zmniejszyć liczbę kontuzji w ostatnim sezonie, szczególnie urazów kolan - zaznacza dyrektor Pucharu Świata.

Innym wydarzeniem ostatniego sezonu było ustanowienie nowego nieoficjalnego rekordu świata w długości lotu narciarskiego. Obecnie wynik ten wynosi 251,5 metra i został ustanowiony przez Andersa Fannemela podczas konkursu w Vikersund. Czy zdaniem Waltera Hofera zawodnicy osiągnęli już maksymalną granicę tamtejszego obiektu, a także swoich własnych umiejętności? - To nie fizyczne możliwości naszych zawodników osiągnęły limit, ale rozmiar skoczni. Komitet skoków narciarskich ogranicza rozmiar obiektów. Skocznie w Vikersund i Planicy osiągnęły maksymalny pułap, więc odległości zawodników pozostaną w granicach, które widzieliśmy w ostatnim sezonie. Inne mamucie obiekty są mniejsze. Nie wyobrażam sobie, aby normy dotyczące budowy skoczni zostały przedłużone w następnych latach, by dalsze przebudowy były możliwe. Ale to nie zależy wyłącznie od nas - przyznaje Austriak. Czyli nie powinniśmy się spodziewać widoku koparek w Vikersund i Planicy, które wznowią pracę w celu zwiększenia możliwości oddania jeszcze dłuższych lotów? - Jeżeli koparki wznowią pracę, to w celu poszerzenia miejsc dla widzów. Skoki narciarskie są zależne od entuzjazmu i emocji. Bylibyśmy nierozsądni, jeśli chcielibyśmy budować coraz większe obiekty kosztem coraz bardziej oddalonych trybun. To musi działać odwrotnie. To kibic musi być bliżej rywalizacji. To jest właściwa droga.

W przyszłym sezonie nie zostanie rozegrana żadna wielka impreza rozmiarów igrzysk olimpijskich czy mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym. Walter Hofer zauważa jednak przewagę skoków nad pozostałymi konkurencjami narciarskimi. - Jesteśmy jedyną dyscypliną pod egidą FIS, która ma w przyszłym sezonie mistrzostwa świata - w lotach narciarskich. Oczywiście mamy również rywalizację w Pucharze Świata z licznymi wydarzeniami. Mamy Turniej Czterech Skoczni, zawody w Zakopanem, Vikersund i Planicy. Ponownie zawitamy do Rosji i po raz pierwszy będziemy w Kazachstanie. To będzie sezon pełen atrakcji - uspokaja dyrektor cyklu.

W porównaniu z ostatnim sezonem nie powinny nastąpić wielkie zmiany w przepisach. - Jesteśmy zadowoleni z obecnego wyglądu skoków narciarskich. zwłaszcza iż wykonaliśmy mały krok wstecz dotyczący kombinezonów w porównaniu z ubiegłym rokiem. Przyniosło to pozytywny efekt. Dokonanych zostanie tylko kilka drobnych modyfikacji, aby stały się one łatwiejsze dla zawodników. Ale poza tym, nie będzie żadnych zmian mających bezpośredni wpływ na sportowców - zapowiada Hofer.

Kolejna rywalizacja najlepszych skoczków świata nastąpi podczas najnowszej edycji Letniego Grand Prix. Czy w kalendarzu cyklu nastąpią większe zmiany? - Chcemy, aby LGP miało bardziej spójny program. Dlatego pierwsza połowa cyklu odbędzie się w Europie. Zaczniemy w Polsce, następnie udamy się do Klingenthal i Hinterzarten, zaś potem do Courchevel i Einsiedeln. Po zawodach na Starym Kontynencie będziemy kontynuować cykl w Azji, Rosji i Kazachstanie. Finał odbędzie się w Hinzenbach - zdradza Austriak.

Walter Hofer wielokrotnie powtarzał, iż swoją pracę nie traktuje jako zawód, ale jako hobby. Czy zatem dyrektor Pucharu Świata znajduje czas na odpoczynek? - Kiedy jestem w domu, cały czas jestem w stanie regeneracji. Pracuję nad kalendarzami i planami kontroli. Oczywiście to miłe, kiedy choć ten jeden raz nie muszę się martwić o pogodę. Zazwyczaj prognoza pogody na nadchodzący weekend wisi nade mną jak miecz Damoklesa. Teraz czekają nas posiedzenia komitetu, konferencja ws. kalendarzy zawodów, planowanie inspekcji. Pracujemy już nad Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w Pyeongchang w 2018 roku. Będziemy także wizytować Lahti i Seefeld, organizatorów kolejnych mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym. To stały cykl. Także, jest to tylko zmiana trybu pracy z mobilnej na stacjonarną - wyjaśnia dyrektor PŚ.


Adam Bucholz, źródło: Berkutschi
oglądalność: (16075) komentarze: (155)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

  • anonim
    @Bury Zenek

    Won do PiSu.A Mariuszek niedługo za kratkami.Już nie mogę się doczekać:).

  • anonim
    kraj sowieckich zbrodniarzy

    "Ponownie zawitamy do Rosji" - kraj, który jest rządzony przez zbrodniarza z KGB, winnego ludobójstwu w Czeczenii, agresji na Gruzję i na Ukrainę powinien zostać całkowicie wykluczony z udziału z Pucharze Świata! Podobną sankcję w latach 1964-1988 na igrzyskach olimpijskich stosowano wobec RPA za stosowanie polityki apartheidu. Dopóki nie zakończy się okupacja Krymu i Donbasu, Rosja nie powinna mieć wstępu na zawody...

  • jakledw12 weteran
    DamjanFras

    Sam jesteś śmieszny twierdząc, że Prevc jest bardziej utytułowany i lepszy od Freunda... Jesteś jedynym człowiekiem na forum, który tak twierdzi. Nawet fani Prevca już się z tym pogodzili.

    Mój ranking jest śmieszny? To twój też, bo różni się tylko uwzględnianiem jakiś 2/3 miejsc. Być może robisz to po to, by jak najwyżej w rankingu był Prevc, ale skończmy z tym.

    Zresztą do niektórych porównań nie trzeba robić żadnych ranków. I tak np.

    - Twierdzisz, że Janda jest lepszy od Kasaiego... Oprócz Kryształowej Kuli, to wszystko przemawia za Japończykiem. Dodatkowo Kasai jest lepszy jako całokształt, gdyż dłużej utrzymuje świetną formę. Warto też dodać, iż Kasai przeszedł do historii jako najstarszy (medalista IO, zwycięzca konkursu?). Kuby niestety w tym rekordach nie znajdziemy.

    - Bystoel lepszy od Kasaiego? Tylko pod jednym względem. MŚ, TCS, PŚ to wszystko przemawia znów za reprezentantem Azji, nie powtarzając już jak długo formę ma Kasai oraz jego udziałem w wielu rekordach skoków.

  • Stinger profesor
    DamjanFras

    Janda: KK, TCS, srebro i brąz MŚ.
    Kasai: MŚwL, 2x brąz MŚ, srebro IO, 2x 3 miejsce w PŚ i 2x 2 miejsce TCS.

    Więcej wielkich zwycięstw ma Janda ale ma tylko jedno więcej niż Kasai.
    Mimo wszystko Janda wygrał dużo bardziej prestiżową KK i TCS, a Kasai "tylko" MŚwL. Lekka przewaga Czecha.
    Japończyk ma więcej drugich i trzecich miejsce (w tym srebro IO), a więc tutaj jest spora przewaga Japończyka.

    Tak więc moim zdaniem są mniej więcej na równo tym bardziej że Japończyk ma więcej zwycięstw i miejsc na podium w konkursach PŚ.

    Sam osobiście nie mam żadnego rankingu żeby ocenić kto jest najbardziej utytułowany ale myślę że Janda i Kasai są mniej więcej porównywalni.
    Można wyżej dać Jandę bo ma KK i TCS, ale można i Kasaiego ponieważ też ma jedno wielkie zwycięstwo ale za to ma dużo więcej miejsc na podium, więcej wygranych i podium w konkursach PŚ, a także dużo dłużej utrzymuje się w czołówce.

    Bystoel > Kasai?
    Tutaj to nie przesadzaj. Może Norweg ma najbardziej prestiżowe złoto IO (do tego brąz) ale nic poza tym.
    Tak więc w wielkich zwycięstwach Bystoel = Kasai (leciutka przewaga Larsa bo ma jednak złoto IO) ale reszta to istny pogrom.
    W pojedynczych konkursach PŚ też wielka przewaga Japończyka.
    Moim zdaniem Kasai jest bardziej utytułowany.

    Co do Freunda i Prevca, jeśli Niemiec miałby ze 2 wielkie zwycięstwa mniej lub Słoweniec chociaż 2 to też uznałbym wyższość Słoweńca bo ma więcej miejsc na podium ale póki co ma dużo mniej zwycięstw bo aż 3.
    W konkursach PŚ też znacznie przegrywa.

    Tak więc moim zdaniem:
    Freund > Prevc
    Janda = Kasai (chociaż może minimalnie Japończyk lepszy jednak jeśli ktoś uzna wyższość jednego bądź drugiego nie zdziwię się)
    Kasai > Bystoel

  • anonim

    @Janicek
    Lanisek w Kuusamo i Kraft w Trondheim, Fettnerowi w Planicy po wylądowaniu też się odpięła.

  • anonim
    @tomek_92

    Na których zawodach skoczkowi odpięły się narty w locie?

  • tomek_92 doświadczony

    Co do bezpieczeństwa (sprzęt) to nie do końca się zgodzę. W szczególności muszą dopracować wiązania, bo nie przypominam sobie sytuacji żeby narty odpinały się same w czasie lotu. W minionym sezonie były aż dwie takie sytuacje. Sprzęt musi być przede wszystkim niezawodny.
    Skoro Fis chce jak najwięcej zwycięzców w sezonie to czemu sędziowie zawyżają noty tym zawodnikom, którzy mają już kilka wygranych zawodów?

  • Mike93 stały bywalec
    Mores20

    Szczerze polecam Ci przeczytać artykuł z przed kilku dni, właśnie o tym w jaki sposób Funaki przegrał KK z Peterką :)

  • DamjanFras doświadczony
    @Stinger

    idąc takim tokiem myślenia to Janda > Kasai i nie ma przebacz Stinger..
    Ba, nawet Bystoel > Kasai..

    @jakledw12
    Jak nie rozumiesz różnicy między 2 a 3 miejscem ??
    W czym ??
    No sorry ale powiedz..
    Czy różnica jednego punktu to za dużo ??
    Dwóch punktów za dużo ??
    Trzech punktów za dużo za IO ??

    Sorry ale patrząc obiektywnie, to nie można też dac Freundowi za ten sezon 10 pkt za KK na ten przykład, a Prevcowi czterech punktów, bo byłoby to niemiarodajne..
    A potem taki Prevc który był słabszy minimalnie od Freunda, ma miec tylko punkt przewagi nad Kraftem ??
    To by było oszustwo..
    Mój ranking może i jest subiektywny, ale Twój też..
    Dlatego zapytam jak masz np. w swojej wersji ostatecznej, że zwycięzca KK 4 pkt, podium 1 punkt..
    To czy Twoim zdaniem nalezy sie za ten sezon 4 punkty dla Freunda, ale Prevc i Kraft dostają po jednym punkcie ??
    Przeciez to jest nie obiektywne, bo zdecydowanie Prevcowi bliżej do Freunda niż Kraftowi do Prevca nie sądzisz ??
    Twój ranking własnie, nie uwzględnia w ogóle drugich i trzecich miejsc, a jak uwzględnia to na tym samym pułapie punktowym, czyli bez sensu.
    Wynika z niego, ze zawodnik, który jest drugi jest na takim samym poziomie jak zawodnik który jest trzeci, a zawodnik który wygrał jest o wiele lepszy od zawodnika drugiego itd., a więc Twój ranking gloryfikuje mistrzów jednego Turnieju tj. Bystoel/Fortuna/Velta..
    Według Twojego rankingu Bystoel ma 7 pkt, a Kasai 2..
    I co obiektywny jest ten Twój śmieszny ranking ??
    Największe badziewie gloryfikujące tylko zwycięzców.. Brawo !!

  • Mores20 początkujący
    Mike93

    Szkoda,że Funaki nie wygrał Kryształowej kuli.Tak by miał wielkiego szlema.Funaki bodajże kiedyś przegrał kule z Peterką o 19 punktów szkoda...

    DamjanFras

    Janda nie jest lepszy od Kasaiego jeżeli już to na równo.Przynajmniej takie moje zdanie tyle.

  • Mike93 stały bywalec
    ???

    Zgadzam się. Funaki to najlepszy japoński skoczek w historii

  • Niemily stały bywalec
    Ranking skoczków gdy Małysza nie było jeszcze na swiecie

    1. B. Ruud
    2. H. Recknagel
    3. B. Wirkola
    4. J. Bradl
    5. H-J. Aschenbach
    6. J. Raska
    7. V. Kankkonen
    8. J. Danneberg
    9. J. Napalkow
    1o. T. Thuli-Thams

  • jakledw12 weteran

    Nie rozumiem takiej różnicy pomiędzy 2 a 3 miejscem... To przy ostatecznych rezultatach kto lepszy, nie ma żadnego znaczenia. Ważne, że podium, ważne, że nie wygrana...

    Wg twojej punktacji może się okazać, że Prevc będzie wyżej od Stocha, Freunda, bo więcej złapał 2 i 3 miejsc na MŚ/TCS/IO...

  • anonim
    Ranking japońskich skoczków-lata 90 i XXI w.-Zgadzacię się?

    1.Funaki 2.Kasai 3.Harada 4.Okabe 5.Ito 6.Miyahira 7.Saito 8.Nishikata 9.Takeuchi 10.Yoshioka

  • Mike93 stały bywalec
    Kazdy z legendarnych skoczkow

    Osiągnął coś wielkiego. Spójrzcie:

    Małysz 4KK i 4MŚ
    Ammann 4IO
    Ahonen 5TCS
    Nykkanen - wygrał wszystko co się dało
    Schlierenzauer - wygrał rekordowa ilość konkursów PŚ - 53
    Hannawald - wygrał wszystkie 4 konkursy TCS

    Każdy z tych skoczków osiągnął cos niesamowitego, przez co zostanie zapamiętany i czczony jako legenda.

    Tylko jeden z nich osiągnął coś czego żaden inny zawodnik kiedykolwiek nie osiągnął w tej dyscyplinie. Tylko Sven Hannawald wie jak to jest wygrać 4 konkursy TCS w tydzień :)

  • Stinger profesor
    DamjanFras

    Z całym szacunkiem ale Prevc nie ma więcej osiągnięć od Freunda.
    Niemiec ma 3 wielkie zwycięstwa (KK, MŚ i MŚwL), a Prevc nie ma żadnego tak więc jakim cudem u siebie Słoweniec jest wyżej?

    Zawsze na pierwszym miejscu są zwycięstwa, dopiero później drugie i trzecie miejsca.

    Historia pamięta przede wszystkim zwycięzców. Za kilkanaście lat o Freundzie będzie się mówiło więcej niż o Prevcu (jeśli tak zakończyło by się zdobywanie trofeów przez tą dwójkę) bo jest zwycięzcom, a nie skoczkiem drugich i trzecich miejsc.

    Oczywiście nic nie ujmując Słoweńcowi ale dopóki nie zacznie wygrywać nie będzie lepszy od Freunda nawet jakby miał po 10 miejsc drugich i trzecich.

    Poza tym Prevcowi liczy się 2 miejsce w PŚ z tego sezonu.
    Oficjalnie jest jeden zwycięzca i pomimo tego że Prevc zdobył tyle samo punktów to jest numerem 2.
    Zadecydowała ilość zwycięstw, a więc taka dogrywka.
    Podobnie jest w piłce nożnej, jeśli po 120 minutach gry w finale MŚ jest remis to zwycięzcę wyłaniają rzuty karne ale do rankingu dopisuje się obu ekipom po 1 pkt.
    Tak więc niby jest remis ale oficjalnie trofeum dostają ci którzy wygrali konkurs rzutów karnych i to o nich się mówi zwycięzcy.

    Tak więc na ten moment Severin Freund > Peter Prevc.
    Ja nie mam wątpliwości.

  • Niemily stały bywalec
    Ranking skoczków od momentu zakonczenia kariery przez Małysza

    1. Schlierenzauer
    2. Bardal
    3. Stoch
    4. Freund
    5. Prevc
    6. Ammann
    7. Kasai
    8. Morgenstern
    9. Velta
    10. Kranjec

  • DamjanFras doświadczony
    @jakledw12

    Twój system punktowania nie jest sprawiedliwy, Tobie się wydaje, że jest sprawiedliwy, ale inni tak nie twierdzą..
    Dla Mnie sprawiedliwy system punktowania to.
    IO
    Złoto - 8 pkt
    Srebro - 5 pkt
    Brąz - 3 pkt


    Złoto - 5 pkt
    Srebro - 3 pkt
    Brąz - 1 pkt

    KK
    Wygrana - 7 pkt
    2 miejsce - 4 pkt
    3 miejsce - 2 pkt

    TCS
    Wygrana - 3 pkt
    2 miejsce - 2 pkt
    3 miejsce - 1 pkt

    MŚ w Lotach
    Wygrana - 1,5 pkt
    2 miejsce - 1 pkt
    3 miejsce - 0,5 pkt..

    każde 10 zwycięstw w PŚ - 1 punkt
    Każde 15 podium - 1 pkt

  • Mike93 stały bywalec
    IchBinDa

    Tak ale musiałem zmieścić kogoś do 15. Gdybym wziął Feldera, ty chciałbyś Vettoriego, gdybym umieścił Koglera ty chciałbyś Feldera.. A nie mógłbym zmieścić ich trzech. W dodatku misalbym wyrzucić Stocha, Funakiego czy Freunda.

    Tak jam mowie, z tamtych czasów można dodać Aschenbacka, Austriacy mogliby być na miejscach 15-20

  • jakledw12 weteran

    Do tych najlepszych w TCS spokojnie można dać Hannawalda. Wygrał tylko raz, ale w jakim stylu.

  • DamjanFras doświadczony
    @Niemiły

    każdy kto by zrobił taki ranking to by inni się z nim nie zgadzali..

    Najbardziej obiektywne rankingi to są podziałowe a więc..
    Najlepsi skoczkowie na IO :
    1. Ammann
    2. Nykkanen
    3. Stoch

    Najlepsi w PŚ.
    1. Małysz ( 4 kule w tym 3 z rzędu )
    2. Nykkanen ( 4 kule, ale dwa z rzędu )
    3. Goldberger ( trzy kule )

    Najlepsi na MŚ.
    1. Adam Małysz 6 medali ( 4 złote, 1 srebrny i 1 brązowy )
    2. Birgeer Ruud 4 medale ( 3 złote, jeden srebrny )
    3. Jens Weissflog 5 medali ( 2 złote, jeden srebrny 2 brązowe )

    Najlepsi w MŚ w Lotach.
    1. Sven Hannawald i Walter Steiner obaj po 3 medale, dwa złote i jeden srebrny
    3. Roar Ljokelsoej 2 złote

    Najlepsi w TCS
    1. Janne Ahonen
    2. Jens Weissflog
    3. Bjoern Virkola

  • IchBinDa weteran

    @Mike93
    "Zdecydowało to gdy ci skoczkowie skakali poziom był niższy niż wtedy gdy skakał Funaki czy teraz Stoch czy Freund."

    Poziom wzrósł, ale nie podoba mi się takie relatywizowanie. Sukces to sukces. Pamiętaj, że mówimy o zawodnikach, którzy wydzierali pojedyncze sukcesy Nykaenenowi i Weissflogowi, gdy ci byli na szczycie. Tylko kilku skoczków pod względem powtarzalności sukcesów może porównywać się z Felderem (tylko Ahonen miał więcej podiów generalki) i Vettorim (tylko Ahonen miał dłuższą serię sezonów, w których stawał na podium konkursów PŚ). Tego nie można uznać wyłącznie za efekt niskiego poziomu.

  • Niemily stały bywalec
    Mój subiektywny ranking 25 lecia

    Uwzględniam tylko PŚ
    1. Małysz
    2. Schlierenazuer
    3. Ahonen
    4. Morgenstern
    5. Kasai
    6. Goldberger
    7. Schmitt
    8. Peterka
    9. Ammann
    10. Hannawald

  • jakledw12 weteran

    W dodatku w moim rankingu taki Kasai na pewno byłby sklasyfikowany, bo cokolwiek istotnego w swojej karierze osiągnął. Medalista IO, wielokrotnie na podium PŚ itp. Dlatego też mój system punktowania jest sprawiedliwy, choć na pewno można się do jakieś drobnostki przyczepić.

  • jakledw12 weteran

    DamjanFras - człowieku ja tą modyfikację zrobiłem wczoraj! Sprawdź mój komentarz z 23:55! To nie jest żadne dopasowywanie się.

  • Mike93 stały bywalec
    damjanfras

    Ja jestem obiektywny i dla mnie Freund > Prevc i Janda > Kasai

  • Niemily stały bywalec

    To może jeszcze zróbcie ranking 25 lecia tak jak w TVP, ciekawe czy Małysz też by w nim wygrał

  • DamjanFras doświadczony
    @py.tajnik

    To i tak na korzyść Jandy
    Srebro i brąz vs Brąz, Brąz..

    Oczywiście w moim rankingu Kasai jest przed Jandą, ale wiesz to do tych hipokrytów, co jak chodzi np. o Prevc vs Freund morde drą o osiągnięcia, a już Kasai vs Janda to osiągnięcia się nie liczą hehe

  • Mike93 stały bywalec
    Co do rankingu XXI wieku

    Mylicie pewne kwestie

    Można stworzyć ranking Najlepszych Skoczków W XXI Wieku i uwzględnić zawodników i ich wyniki osiągane tylko w tym okresie

    Albo ranking Najlepszych Skoczków XXI Wieku i uwzględnić skoczków którzy większość kariery spędzili w XXI Wieku

  • Mike93 stały bywalec
    Mores20

    No właśnie, duzo lepszy był Hautamaeki a na podobnym poziomie nawet Harri Olli

  • anonim
    DamjanFras

    Kasai miał dwa brązy głąb.

  • Mores20 początkujący

    Jussialinen nie osiągną tyle żeby być w TOP15 najleoszych skoczków co on ma:
    3 miejsce w PŚ
    3 miejsce w PŚWL.
    Jest mniej utytułowany od Jandy czy nawet już od takiego Velty.

  • Mike93 stały bywalec
    DamjanFras

    9.Funaki
    12.Schlierenzauer

    ...

  • DamjanFras doświadczony
    @Mores20

    Dlaczego liczysz MŚ w Lotach w 1992 roku do XXI wieku co ??
    do szkoły uczyć się historii od nowa jak się nie znasz na datach..
    Poza tym MŚ w Lotach są mniej prestiżowe od TCS..
    XXI wiek Janda vs Kasai
    IO
    Janda nic - srebro Kasai


    Janda
    srebro i brąz - Kasai brąz

    MŚ w Lotach
    Janda nic - Kasai nic

    TCS
    Janda wygrana - Kasai nic


    Janda wygrana - Kasai nic

    I kto ma więcej osiągnięć ??
    Dwa osiągnięcia Kasai do tego żadna wygrana, do czterech osiągnięć Jandy w tym dwie wygrane, więc nie pisz głupot, bo w XXI wieku Janda > Kasai
    Jak bys nie kombinował to względem osiągnięć Janda prowadzi..

  • Mores20 początkujący

    Noriaki Kasai ma wygrany także nieistniejący już Turniej nordycki.

  • Mike93 stały bywalec
    IchBinDa

    Tak, nie uwzględniam zawodników z ery przedwojennej.

    Co do austriackich mistrzów. Powiem Ci ze obie nie mieli większych osiągnięć aniżeli Stoch czy Funaki. Można powiedziec ze takie same. Zdecydowało to gdy ci skoczkowie skakali poziom był niższy niż wtedy gdy skakał Funaki czy teraz Stoch czy Freund.

    Wiesz jakiego zawodnika mógłbym dodać? Aschenbacka, on mógłby znaleźć sie TOP10 w historii.

    Jeszcze co do Goldbergera, napisałem ze skoro jest tam Jussillainen to powinien byc Goldberger. Wiem ze w XXI wieku Austriak nic nie zdobył, ale Jusillainen też nie wiele...

  • DamjanFras doświadczony
    Najlepsi w historii top 15 ( od początku PŚ )

    1. Nykkanen
    2. Ammann
    3. Weissflog
    4. Małysz
    5. Morgenstern
    6. Ahonen
    7. Stoch
    8. Goldberger
    9. Funaki
    10. Vettori
    11. Bredesen
    12. Schlierenzauer
    13. Schmitt
    14. Felder
    15. Peterka

  • Mores20 początkujący

    Noriaki należy zapisywać za wiek.W wieku 43 lat potrafi wygrać konkurs PŚ.A poza tym Kasai ma wieksze osiągnięcia od Jandy

    DamjanFras.
    A co wygrał Janda oprócz PŚ TCS? mało prestiżowe LGP.

    Kasai ma same podia na wszystkich imprezach wygrane MŚWL.Janda

    TCS
    srebrny i brązowy medal na MŚ.I o tyle.

  • DamjanFras doświadczony
    Kasai w tym wieku nie ma nic

    A więc proszę nie uwzględniać Noriakiego w swoim rankingu..
    Nawet przy Jandzie wypada blado..
    Nic nie wygrał nawet..
    Jezeli jesteście konsekwentni to powinniście go pominąć..

    PŚ klasyfikacja generalna - ani razu na podium
    Podia w PŚ
    5 - 4 - 13 ( 22 łącznie - gorzej od Prevca )
    -----------------
    IO
    Srebro
    -----------------

    Brąz
    -----------------
    MŚ w Lotach - nic
    ----------------
    TCS - nic ..

    A więc jak widzicie Kasai nic nie wygral, bardzo słabe osiągnięcia w porównaniu do Prevca, Freunda, Stocha, Hannawalda, Hautamaekiego, Ahonena, Małysza, Ammanna, Morgensterna, Koflera, Loitzla, Schlierenzauera, Ljokelsoeja, Bardala, Jandy, a nawet Schmitta już tylko w XXI wieku..
    Więc bądźcie konsekwentni w swoich rankingach i Kasaiego nie uwzględniajcie w pierwszej " 15 " ..
    Ja napisałem wyraźnie, że to moj ranking, a wy sobie zróbcie swój i tam możecie dać Freunda nawet na pierwsze miejsce..

  • IchBinDa weteran

    @Mike93
    W historii i owszem, ale w XXI wieku to i Hayboeck osiągnął więcej od Goldbergera.
    W Twojej liście brakuje mi wielkich Austriaków z zamierzchłych czasów, czyli Koglera, Feldera czy Vettoriego. No i Peterki, na imprezach mistrzowskich nie osiągnął nic, ale dwóch kul nie zdobywa byle kto. Mistrzów sprzed ery PŚ nie uwzględniamy z założenia, jak rozumiem?

    @DamjanFras
    Brązu z Vikersund też mu nie policzyłem, policzyłem mu brąz z Oberstdorfu : )

  • anonim
    myślę

    Myślę, że Hofer jest zadowolony tym, że wygrywa jak najwięcej zawodników - szczególnie jeśli reprezentują oni Austrię czy też Niemcy, ewentualnie Norwegię (mniej) - wątpię, żeby za pozostałymi państwami stał murem - szczególnie w czasach, gdy Małysz wygrywał wszystko, co możliwe - jego sławetna mina mówiła wszystko. Myślę że dopóki on będzie dyrektorem dopóty będzie dodawanie punktów swoim do zwycięstwa i takie tam.. Jedna klika - tyle w temacie czas odłączyć to coś od pępowiny i żeby sie tym zajął ktoś nowy a nie przez tyle lat ta sama mafia - pozdrawiam

  • Mike93 stały bywalec
    Ja podałem profesjonalną

    Dobrą punktacje na której można byłoby oprzeć ranking, w której docenione byłyby zwycięstwa, podia a nawet miejsca w 10

  • DamjanFras doświadczony
    @IchBinDa

    rok 2000 zaliczam do ubiegłego wieku dlatego nie dodałem AHonenowi brązu w lotach z Vikersund..
    Z tego samego powodu nie uwzględniłem Schnmitta, który w XXI wieku miał złoto MŚ + dwa srebra MŚ..
    Ale największe triumfy miał jeszcze w ubiegłym wieku..
    @jakledw12
    To najpierw piszesz ze stworzyłeś najlepszą punktacje na świecie, a potem sobie to przemieniasz jak Ci wygodnie..
    Dlatego liczysz tlyko zwycięstwa w głównej imprezie ??
    To już 2 i 3 miejsca się nie liczą ??
    Idąc takim tokiem myślenia to nie ma miejsca dla Kasai w niczyim rankingu, bo nic nie wygrał..
    Dlaczego nikt się o to nie przyczepił ??
    Haha, a widzicie bo lubicie Kasaiego i wam to pasuje..
    A Hannawald coś wygrał oprócz TCS ??
    Przecież Freund > Hannawald z tego wynika, ba Bystoel > Hannawald..
    Przeciez IO > TCS..
    Jesteście hipokrytami..
    tak samo z Hautamaekim i Ljokelsoejem, też nic nie wygrali..
    Ljokelsoej loty 2 x ale to przecież najbardziej badziewiarskie trofeum, więc według waszego rozumowania to Freund > Ljokelsoej..

  • Mike93 stały bywalec
    ghg

    Zupełnie się z Toba zgadzam, pierwszą 5 bym tylko Austriaków zamienił

    Tylko Twoim rankingu brakuje Goldbergera!

    Tak się zastanawiam, czemu wszyscy o nim zapominają, przeciez to jeden z najwybitniejszych zawodników w historii
    Skoro masz tam Jussilainena to Andreas również powinien być

  • Mike93 stały bywalec
    Jest 5 skoczkow legendarnych

    Nykkanen
    Weissflog
    Małysz
    Ammann
    Ahonen

    4 wybitnych

    Schlierenzauer
    Morgenstern
    Goldberger
    Schmitt

    I 5 bardzo dobrych, świetnych, niedalekich od wielkości

    Stoch
    Freund
    Bredesen
    Hannawald
    Funaki

  • anonim
    ranking najlepszych skoczkow tego wieku

    Małysz
    Ahonen
    Ammann
    Gregor
    Morgernstern
    Schmitt
    Hannawald
    Stoch
    Prevc
    Kasai
    Freund
    Hautameki
    Ljokelsoey
    Janda
    Widhoelzl
    Hoelwarth
    Romoren
    Kranjec
    Kofler
    Jussilajnen
    Bardal

  • Mike93 stały bywalec
    Zeecydowanie Freund jest ponad Prevcem

    Nie może być wyżej skoczek który nic nie wygrał od tego który zdobył MŚ, KK i MŚwL

    Z kolei Stoch i Ahonen to wogóle nie ma porównania, Jasne z wyjątkiem IO we wszystkim innym jest lepszy...

  • anonim
    Ranking najwybitniejszych skoczków-XXI w.

    1.Simon Ammann 2.Kamil Stoch 3.Lars Bystoel 4.Thomas Morgenstern 5.Adam Małysz 6.Peter Prevc 7.Matti Hautamaeki 8.Andreas Kofler 9.Sven Hannawald 10.Noriaki Kasai 11.Gregor Schlierenzauer 12.Anders Bardal 13.Roar Ljokelsoey

  • jakledw12 weteran

    @IchBinDa

    Kamil tych punktów ma 19, więc jednak zdecydowana przewaga nad Freundem. Wydaje się, że są tak blisko, ale jednak dwa złota IO robią swoje.

  • IchBinDa weteran

    @DamjanFras
    Co do Prevca i Freunda, to medal olimpijski jest cenniejszy niż podium pojedynczego konkursu PŚ, ale nie na tyle, by srebro i brąz Prevca zrównoważyły przewagę 12 zwycięstw i 13 podiów, jaką ma nad nim Freund. Jak dla mnie Severin zdecydowanie górą, i to on obok Kamila zapracował sobie w ostatnich latach na miano skoczka wielkiego.

  • jakledw12 weteran

    Komentarz z 23:55, jak coś.

    Po przeliczeniu: Prevc - 9 pkt.
    Po przeliczeniu: Freund - 12 pkt.

    Widać wszystko jak na dłoni.

  • jakledw12 weteran
    DamjanFras

    Nie wiem, czy wiesz, ale zmieniłem to wcześniej i teraz za sam medal IO są tylko 2 punkty.

  • IchBinDa weteran

    @DamjanFras
    Bądźmy obiektywni.
    Kamil vs. Janne (XXI wiek)
    Zwycięstwa i podia PŚ (generalka):
    Kamil - jedna KK, jedno trzecie miejsce; Janne - dwie KK, jedno drugie i jedno trzecie miejsce
    Zwycięstwa PŚ (pojedyncze konkursy):
    Kamil - 15; Janne - 23
    Podia PŚ (pojedyncze konkursy):
    Kamil - 32; Janne - 58
    TCS:
    Kamil - nic; Janne - cztery zwycięstwa, dwa drugie miejsca
    MŚ:
    Kamil - jedno złoto; Janne - jedno złoto, dwa brązy
    MŚwL:
    Kamil - nic; Janne - jedno srebro, jeden brąz.
    We wszystkich kategoriach oprócz IO Janne w tym stuleciu osiągnął więcej od Kamila, w najważniejszej pod względem wyznaczania klasy skoczka - dwa razy więcej. Kamil ciągle może Janne z tego stulecia przegonić, ale nie ma podstaw, by sądzić, że już to zrobił.

  • jakledw12 weteran

    @DamjanFras

    Prevc więcej osiągnięć niż Freund? Na odwrót.

    PŚ za Freundem: 1-0
    IO za Prevcem: 1-1
    TCS za żadnym z nich, ponieważ na 3 miejscu w TCS to nawet Neumayer kiedyś był: nadal 1-1
    MŚ za Freundem: 2-1
    MŚwL za Freundem: 3-1

    Zdecydowanie lepiej wypada Freund.

  • DamjanFras doświadczony
    @jakledw12

    Zrobiłem według TWOJEJ!!! Punktacji porównanie osiągnięć Prevca i Freunda..

    i tak :
    Złoto IO - 5 punktów
    Srebro IO - 4 punkty
    Brąz IO - 3 punkty

    Prevc 7 - 0 Freund
    -------------------------------

    Kryształowa Kula - 4 punkty
    Miejsce na podium w generalce - 1 punkt

    Prevc 3 - 5 Freund ( tutaj dałem 2 pkt dla Prevca w tym sezonie za ex-equo 1 miejsce punktowo, ale że Kula w rękach Freunda to niech będzie + 2 Freunda )

    ------------------------------------------
    Złoto MŚ - 3 punkty
    Medal MŚ - 1 punkt

    Prevc 2 - 4 Freund

    -------------------------------------
    TCS - 2 punkty
    MŚwL - 1 punkt

    Prevc 0 - 1 Freund

    -------------------------------------
    Dodatkowo:
    -za każde 10 zwycięstw dodatkowy 1 punkt
    - za każde 20 podiów dodatkowy 1 punkt

    Prevc 1 - 2 Freund

    --------------------------------------------
    Podsumowując
    Prevc 13 - 12 Freund

    Powinienem jeszcze dodać 0,5 pkt dla Prevca za 3 miejsce w TCS i 3 miejsce w MŚ w Lotach wtedy Prevc miałby 14 punktów..
    I to jest wedle Twojej - " najsprawiedliwszej punktacji jaka może być )


  • DamjanFras doświadczony
    @jakledw12

    Prevc przed Freundem, bo Prevc ma więcej osiągnięć niż Freund.
    Co prawda niczego nie wygrał, ale ma Medale IO ( 2 ) MŚ ( 2 ) Podium TCS, 2x 2 miejsce w PŚ..
    A Freund 2 medale MŚ, w tym złoto, MŚ w Lotach i KK w sumie to ex equo z Prevcem, zero osiągnięc na TCS.
    Dlatego na stronę Prevca przeważają medale IO, tak samo w porównaniu Stocha do Ahonena.
    Stoch MŚ ma ?? KK ma ?? Ma.. Czyli to co Ahonen..
    Czego nie ma Stoch ??
    TCS - Ahonen Ma
    i medalu w Lotach - Ahonen ma..
    Ale 2 złote medale IO to równoważą..
    Jedno złoto IO > niż medal w lotach
    drugie złoto IO > TCS

    Weźmy sobie osiągnięcia tej dwójki w tym wieku..
    MŚ Ahonen złoto i brąz - Stoch złoto
    TCS Ahonen 4 razy - Stoch zero
    KK Ahonen 2 - Stoch jedna
    Loty - Ahonen srebro - Stoch nic
    IO
    Stoch dwa złote medale, a więc największe trofeum jakie może być - Ahonen nic...
    Więc jest podstawa aby sądzić iż Kamil > Ahonen..
    Chodzi o XXI wiek, bo całokształt to Janne bo dochodzi jeszcze kilka trofeów przed XXI wiekiem..
    Dlatego nie uwzględniłem Schmitta i Funakiego..

    A teraz Prevc vs Freund
    IO
    Srebro i Brąz - nic

    Srebro i brąz - złoto i srebro

    1 miejsce, 2 miejsce - 1 miejsce, 3 miejsce
    TCS
    3 miejsce - nic
    MŚ w Lotach
    Brąz - Złoto
    Minimalnie, ale jednak Prevc..
    I nie pisz prosze, że Prevc 2 miejsce w PŚ, bo wygrał go ex equo w tym sezonie i sam Freund to mówił w wywiadzie, że powinny być 2 kule, mieli tyle samo punktów..

    Bardal przed Loitzlem oczywiście mój błąd..

  • DamjanFras doświadczony
    @jakledw12

    Prevc przed Freundem, bo Prevc ma więcej osiągnięć niż Freund.
    Co prawda niczego nie wygrał, ale ma Medale IO ( 2 ) MŚ ( 2 ) Podium TCS, 2x 2 miejsce w PŚ..
    A Freund 2 medale MŚ, w tym złoto, MŚ w Lotach i KK w sumie to ex equo z Prevcem, zero osiągnięc na TCS.
    Dlatego na stronę Prevca przeważają medale IO, tak samo w porównaniu Stocha do Ahonena.
    Stoch MŚ ma ?? KK ma ?? Ma.. Czyli to co Ahonen..
    Czego nie ma Stoch ??
    TCS - Ahonen Ma
    i medalu w Lotach - Ahonen ma..
    Ale 2 złote medale IO to równoważą..
    Jedno złoto IO > niż medal w lotach
    drugie złoto IO > TCS

    Weźmy sobie osiągnięcia tej dwójki w tym wieku..
    MŚ Ahonen złoto i brąz - Stoch złoto
    TCS Ahonen 4 razy - Stoch zero
    KK Ahonen 2 - Stoch jedna
    Loty - Ahonen srebro - Stoch nic
    IO
    Stoch dwa złote medale, a więc największe trofeum jakie może być - Ahonen nic...
    Więc jest podstawa aby sądzić iż Kamil > Ahonen..
    Chodzi o XXI wiek, bo całokształt to Janne bo dochodzi jeszcze kilka trofeów przed XXI wiekiem..
    Dlatego nie uwzględniłem Schmitta i Funakiego..

    A teraz Prevc vs Freund
    IO
    Srebro i Brąz - nic

    Srebro i brąz - złoto i srebro

    1 miejsce, 2 miejsce - 1 miejsce, 3 miejsce
    TCS
    3 miejsce - nic
    MŚ w Lotach
    Brąz - Złoto
    Minimalnie, ale jednak Prevc..
    I nie pisz prosze, że Prevc 2 miejsce w PŚ, bo wygrał go ex equo w tym sezonie i sam Freund to mówił w wywiadzie, że powinny być 2 kule, mieli tyle samo punktów..

    Bardal przed Loitzlem oczywiście mój błąd..

  • Mike93 stały bywalec
    Mores20 i jakledw12

    Dobrze chłopaki że wy tez widzicie jak daremny jest jego ranking :)

  • Mores20 początkujący
    DamjanFras

    Twój ranking jest nieobiektywny.

    Jakim cudem Freund jest za Prevcem?
    Loitzl jest przed Bardalem albo Kamil przed Ahonenem.
    Kamilowi trochę jeszcze brakuje do Ahonena.

  • jakledw12 weteran

    @Fras

    Prevc przed Freundem? Podaj 1 argument.

  • Mike93 stały bywalec
    damjanfras

    Ty wypisujesz swoje widzimisię, ja staram się ułożyć obiektywny ranking, taka jest różnica miedzy nami
    Aha ty cierpisz jeszcze na kompletny brak wiedzy o skokach..

  • Mike93 stały bywalec
    damjanfras

    Kolejne przykłady twojej niewiedzy o skokach:

    1.Hautamaeki i Kasai przed Bardalem
    2.Jest Janda a nie ma chociażby Koflera

  • DamjanFras doświadczony
    @Mike93

    Właśnie, że nikt nie wyśmieje, mogą zrobic jedynie małe przetasowania, ale nazwiska jak najbardziej dobrze dobrane i ranking jak najbardziej związany z rzeczywisością, ale co może o tym wiedzieć, ktoś kto skoki ogląda od tego sezonu ??
    Pewnie nawet nie wiesz kto z wypisanych przeze Mnie zawodników co zdobył w XXI w. i bez Google tego nie napiszesz.
    Dlatego jest to dla Ciebie nie zrozumiałe.
    Bo po prostu cierpisz na brak wiedzy.
    Idź się doedukuj i dopiero wejdz przedstawiac swoje widzi mi się..

  • Mike93 stały bywalec
    Poprawny ranking XXI wieku

    1.Małysz
    2.Ahonen
    3.Ammann
    4.Morgenstern
    5.Schlierenzauer
    6.Stoch
    7.Freund
    8.Hannawald
    9.Bardal
    10.Prevc

  • anonim

    PK 100 pkt
    MŚ 20 pkt
    IO 5 pkt
    MŚWL 1 pkt

    tcs to badziewie, 0 pkt

  • DamjanFras doświadczony
    @Mike93

    nie wiem skąd się tu wziąłeś, ale widzę, ze z nikim się nie zgadzasz, wszystkich chcesz poprawiać a na niczym się nie znasz..
    Mój ranking jest jak najbardziej poprawny jeżeli chodzi o XXI w. a jak sie Tobie nie podoba to stwórz swój, układaj go jak chcesz - wzrostowo, wagowo czy buloklepowo.
    Tak sobie czytałem te Twoje posty niżej i same głupoty wypisujesz, jakieś średnie miejsc, jakieś du.perele, pierwiastki, a nikogo to nie obchodzi.

  • Mike93 stały bywalec

    Układany chyba wzrostowo, albo wagowo.... *

  • Mike93 stały bywalec
    Hahah

    Układy chyba wzrostowi, albo wagowo...

  • DamjanFras doświadczony
    Mój Ranking XXI Wiek

    1. Ammann
    2. Małysz
    3. Morgenstern
    4. Stoch
    5. Ahonen
    6. Schlierenzauer
    7. Hannawald
    8. Prevc
    9. Ljokelsoej
    10. Kasai
    11. Freund
    12. M. Hautamaeki
    13. Loitzl
    14. Bardal
    15. Janda

  • anonim
    trlanslator

    @Marcin

    Dokładnie tak jak mówisz, błąd w tłumaczeniu zmieniający sens kilku linijek tekstu

  • anonim
    @diib

    Zmieniając to:

    "Nie wyobrażam sobie, aby normy dotyczące budowy skoczni zostały przedłużone w następnych latach, więc dalsze przebudowy są możliwe"

    zmieniłbym "więc" na "by" i "są" na "były".

  • anonim

    Jak zwykle trele morele Waltera i ani słowa o sędziach, którzy wpłynęli jak chcieli na ostateczny wynik końcowy.
    Towarzystwo wzajemnej adoracji ma się zupełnie dobrze.

  • trololo bywalec
    ???

    jeśli by olewał fanatyku IO to by w ogóle nie przystępował do zawodów.
    w sez. 2005/2006 zdobył 495 pkt, nie startował w Sapporo.

  • anonim
    planica Vikersund

    Słabe tłumaczenie?
    "Nie wyobrażam sobie, aby normy dotyczące budowy skoczni zostały przedłużone w następnych latach, więc dalsze przebudowy są możliwe"

    Nie wyobraża sobie zmian w przepisach ale dalsze rozbudowy są możliwe?

    Oryginał:
    "I can't imagine that the standards for the construction of the hills will be extended over the next years, so that further reconstruction would be possible."

    Czy może chodzi mu o to że brak zmian w przepisach jest zaletą w kwesti zmian skoczni mamucich?

  • Mike93 stały bywalec
    Potem oczywiscie

    Wyciągnął średnią miejsc albo pkt z 3 rankingów

    Dajmy na to Małysz byłby 3,7,8 suma 18 przez 3, czyli 6 czym niższa liczba tym lepiej

  • Mike93 stały bywalec
    Stworzyłbym*

    Tak to jest jak się pisze z telefonu :)

  • Mike93 stały bywalec
    jakieldw12

    Trzeba do tego podejść profesjonalnie i ja najbardziej obiektywnie.

    Stworzył bym 3 rankingi:

    -premiujace zwycięzców oraz zdobywców czyli tylko tych co wygrywali TCS czy IO czy inne imprezy

    - premiujące zawodników zdobywających podia najważniejszych turniejów

    -premiujące zawodników zdobywających miejsca w pierwszej 10


    W pierwszym rankingu punktacja byłaby nastepujaca:
    IO - 100pkt
    KK - 95pkt
    MŚ - 90pkt
    TCS - 85pkt
    MŚwL - 75pkt

    W drugim rankingu:
    Zwycięzcy tyle samo, drugie i trzecie miejsca odpowiednio o 10pkt mniej
    Czyli np IO: 100,90,80

    W trzecim rankingu również tak samo tylko ze do 10 miejsca. Np. IO: 100,90,80,70,60,50,40,30,20,10 jezeli są MSwL jest nastepujaco: 75,66,57,48,39,30,21,12,3,1

    3 rankingi dlatego ze niektórzy zawodnicy to wybitni zwycięzcy jak Małysz, a inni to kolekcjonerzy podiów, zawsze w wysokiej formie. Porównując do czasów dzisiejszych Freund - seryjny zwycięzca, Prevc - kolekcjoner podiów

  • Mike93 stały bywalec
    jakieldw12

    Trzeba do tego podejść profesjonalnie i ja najbardziej obiektywnie.

    Stworzył bym 3 rankingi:

    -premiujace zwycięzców oraz zdobywców czyli tylko tych co wygrywali TCS czy IO czy inne imprezy

    - premiujące zawodników zdobywających podia najważniejszych turniejów

    -premiujące zawodników zdobywających miejsca w pierwszej 10


    W pierwszym rankingu punktacja byłaby nastepujaca:
    IO - 100pkt
    KK - 95pkt
    MŚ - 90pkt
    TCS - 85pkt
    MŚwL - 75pkt

    W drugim rankingu:
    Zwycięzcy tyle samo, drugie i trzecie miejsca odpowiednio o 10pkt mniej
    Czyli np IO: 100,90,80

    W trzecim rankingu również tak samo tylko ze do 10 miejsca. Np. IO: 100,90,80,70,60,50,40,30,20,10 jezeli są MSwL jest nastepujaco: 75,66,57,48,39,30,21,12,3,1

    3 rankingi dlatego ze niektórzy zawodnicy to wybitni zwycięzcy jak Małysz, a inni to kolekcjonerzy podiów, zawsze w wysokiej formie. Porównując do czasów dzisiejszych Freund - seryjny zwycięzca, Prevc - kolekcjoner podiów

  • jakledw12 weteran
    Wersja ostateczna

    Złoto IO - 5 punktów
    Medal IO - 2 punkty
    ...
    Kryształowa Kula - 4 punkty
    Miejsce na podium w generalce - 1 punkt
    ...
    Złoto MŚ - 3 punkty
    Medal MŚ - 1 punkt
    ...
    TCS - 2 punkty
    MŚwL - 1 punkt

    Dodatkowo:
    -za każde 10 zwycięstw dodatkowy 1 punkt
    - za każde 20 podiów dodatkowy 1 punkt

    To jest najsprawiedliwsza punktacja jaka może być.

  • Mores20 początkujący

    1. IO 10 punktów
    2. MŚ 8 punktów
    3. PŚ 7 punktów
    4. TCS 4 punkty
    5. MŚWL 3 punkty
    6. PŚWL 1 punkt

    jeśli chodzi o inne niż złote

    Srebro olimpiskie 3 punkty

    Brąz olimpijski 2 punkty

    Srebro MŚ 2 punkty

    Brąz MŚ 1 punkt.

  • jakledw12 weteran

    No to dobra:

    Złoto IO - 5 pkt.
    Medal IO - 2 pkt.

  • Mike93 stały bywalec
    jakieldw12

    Według twojej śmiesznej punktacji dwa srebra olimpijskie są warte tyle samo co tytuł mistrz świata i tytuł mistrza olimpijskiego, kompletny bezsens

    Albo zdobycie 4 brązów na igrzyskach jest warte tyld co tytuł MŚ wygranie IO oraz wygranie KK
    ..

  • jakledw12 weteran

    Ewentualnie:

    - IO - 5 pkt.
    - KK - 4 pkt.
    - MŚ - 3 pkt.
    - TCS - 2 pkt.
    - MŚwL - 1 pkt.

    Ale w tej sytuacji Prevc byłby niesklasyfikowany, a wg mnie w tej pierwszej 100-tce powinien być hahaaha.

  • jakledw12 weteran

    @Mike93 - to wg ciebie jak?

  • Mike93 stały bywalec
    jakieldw12

    Absolutnie nie, twoja punktacja jest słaba, nie powinno się tak oceniać

  • jakledw12 weteran
    Tak powinno się obliczać, który skoczek jest najlepszy.

    Złoto IO - 5 punktów
    Srebro IO - 4 punkty
    Brąz IO - 3 punkty
    ...
    Kryształowa Kula - 4 punkty
    Miejsce na podium w generalce - 1 punkt
    ...
    Złoto MŚ - 3 punkty
    Medal MŚ - 1 punkt
    ...
    TCS - 2 punkty
    MŚwL - 1 punkt

    Dodatkowo:
    -za każde 10 zwycięstw dodatkowy 1 punkt
    - za każde 20 podiów dodatkowy 1 punkt

    To jest najsprawiedliwsza punktacja jaka może być.

  • anonim
    @Stinger

    Na tym polega właśnie myk.Np. taki Bystoel olewał śmieszny PŚ żeby zdobyć złoto IO.Zdobycie złota IO tak wyeksploatowuje organizm, że później nie da się osiągać sukcesów na innych polach.Dlatego prawdziwi mistrzowie wygrywają na IO, które ogląda "śmietanka" jak Beata Tadla, Piotr Kraśko czy Grzegorz Kajdanowicz a mistrzowie podwórkowi wygrywają w PŚ, który ogląda tylko Stinger i Mores20.

  • Mike93 stały bywalec
    pepeleusz

    Daremny ten ranking

    Ahonen wyżej Ammann niżej Weissflog wyżej, Morgenstern wyżej

    Dalej to już wogóle parodia.. Okabe wyżej niż Freund..Loitzl wyżej od Koflera...

    Na ślepo układałeś te nazwiska??

  • pepeleusz profesor

    1.Nykaenen 2.Ammann 3.Małysz 4.Weissflog 5.Ruud B. 6.Recknagel 7. Schlierenzauer 8.Ahonen 9.Morgenstern 10.Wirkola
    11.Bradl 12.Aschenbach 13.Schmitt 14.Stoch 15.Funaki 16.Innauer 17.Kogler 18.Goldberger 19.Kankkonen 20.Vettori
    21.Bredesen 22.Hannawald 23.Felder 24.Raska 25.Kasaya 26.Engan T. 27.Neuper 28.Kasai 29.Harada 30.Puikkonen
    31.Kirionen 32.Hautamaeki M. 33.Okabe 34.Steiner 35.Loitzl 36.Ljoekelsoey 37.Freund 38.Ploc 39.Janda 40. Kuttin
    41.Opaas 42.Danneberg 43.Nikkola 44.Bardal 45.Soininen 46.Kofler 47.Hoellwarth 48.Nieminen 49.Pietikainen
    50.Prevc
    POL
    1.(3)Małysz 2.(14)Stoch 3(105)Marusarz 4(107)Fortuna 5.(148)Fijas 6.(160)Przybyła 7.(177)Bobak 8.(200)Łaciak 9.(206)Żyła 10.T.Pawlusiak
    11.M.Kot 12. Mateja 13. Ziobro 14.S. Gąsienica-Daniel 15.Skupień 16.Wł.Tajner 17.Murańka 18.Wieczorek 19.Witke 20.Wala
    21.Krzysztofiak 22.Biegun 23.S.Pawlusiak 24. Hryniewiecki 25. Kula 26.Czech. 27.Kubacki 28. Bachleda 29.Zniszczoł 30.Hula
    31.J.Kowal 32.K.Miętus 33.Ł.Rutkowski 34. A.Gąsienica-Daniel 35.Fiedor 36. Bujok 37.Śliż 38.Kruczek 39.Kocyan 40. M.Rutkowski
    41.J.Malik 42.J. Gąsienica-Daniel 43.Sztolf 44.T.Fijas 45.Wolny

  • Stinger profesor
    ???

    Najważniejsze ale poza IO są inne cenne trofea.
    MŚ, PŚ, TCS czy MŚwL.
    Jeśli uważasz że 1 złoto IO przy 4 KK, 4 MŚ, 1 TCS i innymi miejscami na podium to więcej to nie mamy o czym rozmawiać.

  • Mike93 stały bywalec
    Zbanijcie tego idiote

    Bo obawiam sie ze nie żartuje

  • anonim
    @Stinger

    Przed chwilą pisałeś, że IO są najważniejsze.Masz rozdwojenie jaźni? Zresztą jak można sfarcić na IO skoro jest na nich wyższy poziom niż w PŚ (są najważniejsze, więc chyba jest na nich wyższy poziom ma się rozumieć?).Bystoel> Fortuna> Małysz> Kasai> Schlierenzauer> Ahonen.

  • Mores20 początkujący
    ???

    Wiesz Skoki narciarskie to nie same Igrzyska Olimpijskie.Jest wiele tytułów takie jak MŚ czy PŚ które zbytnio ie odstają od IO.Co ma Fortuna poza Igrzyskami nic.A np Adam Małysz ma 4x MŚ bardzo cenne 4x PŚ i wile innych.To co jak Stefan Hula czy Klemens Murańka sfarcą i zdobędą złoto też powiesz że są lepsi od Małysza.

  • Stinger profesor

    Ja tylko czekam aż Stefan Hula lub Dawid Kubacki sfarcą na IO i zostaną mistrzami olimpijskimi.
    Wtedy ??? ogłosi ich najlepszymi w tej dyscyplinie.

  • anonim
    @Mores20

    Oczywiście, że tak.O ile Małysz to skoczek dobry, to Schlierenzauer to skoczek co najwyżej solidny.Przecież Kasai ma większe osiągnięcia od Schlierenzauera.

  • Mores20 początkujący
    ???

    Faktycznie nie ma srebra MŚ,ALE MA 2X ZŁOTE.

    Umieszczenie go za Bystoelem czy Fortuną to brak jakiejkolwiek logiki.To Fortuna również jest lepszy od Schlierego czy Małysza?

  • anonim
    @Mores20

    Ahonen nie ma srebra na MŚ.

  • Mores20 początkujący
    ???

    Jak na razie Kamilowi i Noriaki trochę brakuje do Ahonena.

    Ahonen:
    2x złoto MŚ, srebrny i brązowy medal
    PŚ 2x pierwsze miejsce,2x drugie miesjce,4x trzecie miejsce
    MŚWL 2x srebra 2x brązowy medal
    TCS 5x TCS 3x drugie miejsca i 2x trzecie miejsce.

    U Ahonena bardzo można odczuć brak indywidualnego medalu na IO, ale i tak jest wielki jednym słowem LEGENDA!!

    Kamil i Noriaki niech pracują możliwe,że kiedyś dorównają Ahonenowi.

  • Stinger profesor

    LGP zaczniemy w Polsce? Liczę na powrót Zakopanego i wreszcie dwa indywidualne konkursy w Polsce.

    Mam wrażenie że Polska straciła sporo w kalendarzu LGP.
    Po pierwsze brak Zakopanego, a po drugie mamy tylko jeden indywidualny, a Kazachstan, Rosja czy Japonia mają po dwa... Po cholerę było tak mieszać?

    Szczerze mówiąc nie podoba mi się to.
    Skoki to sport indywidualny i wolałbym żeby w Polsce były 2 konkursy ind., a jeśli chcą drużynówkę to jako ten trzeci konkurs.

  • Mike93 stały bywalec
    ???

    Stary skoncz już, dobrze wiem ze zartujesz :)

  • anonim
    @Mores20

    Kasai jest słabszy od Stocha, ale już od Ahonena lepszy.

  • Mores20 początkujący

    dobra porównujemy:

    Noriaki Kasai vs Kamil Stoch

    Noriaki Kasai:
    IO srebro
    MŚ srebro,brąz
    PŚ 2x trzecie miejsce
    MŚWL złoto
    TCS 2x drugie miejsce

    Kamil Stoch
    2x IO
    1x MŚ
    1x PŚ

    Podsumowując może Noriaki ma więcej miejsc na podium na wszystkich rangach Mistrzowskich,ale ma mało zwycięstw bo tylko MŚWL.A Kamil ma wygrane IO,MŚ,PŚ dlatego umieszczam Kamila wyżej dla mnie cenniejsze są złota niż srebra czy brązy,ale te osiągnięcia też są bardzo cenne.

  • Aaabbbb profesor

    Czyli oprócz zakładki "liga typerów", powinna być również "moje rankingi" :-). I każdy chętny wpisywałby swoje przemyślenia: najbrzydsi, najlepsi, najwyżsi itp.

    Skoro wszyscy to ja też spróbuję: Irlandia-Polska 0-2 (0-1).

    A Walter Hofer już planuje 2018... Czyli nie planuje odejść. W sumie nie dziwię się, skoro zapanował nad wiatrem niczym mityczny Ajolos, zwany też Eol-em... I skoro wie jak to poukładać, żeby wygrali różni zawodnicy z wielu krajów... To wiele wyjaśnia :-).

  • anonim
    @Mike93

    Co do porównania Weissflog-Małysz pełna zgoda.Weissflog to kilka półek wyżej.Natomiast większe osiągnięcia od Weissfloga ma Kamil Stoch.Zdobycie dwóch złot na jednych IO to coś co robi absolutny TOP w historii.I tym absolutnym TOPem obok Ammanna i Nykaenena jest Stoch.

  • Peter90 stały bywalec

    Mores20
    No ok.
    Stoch lat 28.
    Osiągnięcia 2 złote medale olimpijskie ,jeden złoty mistrzostw świata,drużynowo 2 brązowe medale.
    15 wygranych 32 razy stawał na podium
    Noriaki 43 lata
    Najstarszy zawodnik na podium w ciąż czołowce.
    dwa razy 3 miejsce w pś
    56 razy na podium 17 wygranych.
    srebny medal z igrzysk olimpijskich i został najstarszym zawodnikiem który zdobył medal.
    Dalej jakieś inne medale :)

  • Mike93 stały bywalec
    Mores20

    Czemu nie porównywać Małysza do Weisfloga i Nykkanena ..?? Przeciez ich raptem dzieli kilkanaście lat, przesadzasz i tyle

  • Mike93 stały bywalec
    mores20

    Weissflog był jednak ciut lepszy od Małysza

    IO:
    2:0 W
    TCS
    4:1 W

    4:1 M

    4:1 M
    MŚwL
    Lepszy W

    Wychodzi mniej więcej remis ale Weissfmog miał więcej podium na dużych imprezach i dlatego on jest lepszy od Małysza

  • Mores20 początkujący
    Peter90

    No,ale jak już wszyscy porównujemy Małysza do Nykenena to porównujmy Stocha do Kasai.

  • Peter90 stały bywalec

    Mores20 mogłbym się kłocić co do Noriakiego,bo on skakał w innych czasach :D.

  • Mores20 początkujący
    Niemily

    Ale wtedy Weifsslog kończył już karierę to były jego ostatnie czasy a Adam wtedy zaczynał.Porównanie mogłoby być wtedy gdyby Adam skakał w latach 80 lub na początku 90.Albo jakby Weissflog skakał na początku lat 2000 albo pod koniec lat 90

  • anonim
    Noriaki Kasai

    Noriaki Kasai ma większe osiągnięcia od Ahonena.

  • Niemily stały bywalec
    @Mores20

    Akurat Małysz skakał w czasach Weissloga w 1996 razem nawet na podium stali.
    Jak patrze na ich obu to nie dziwie sie dlaczego dla Adama Jens byl idolem, prawie jak bracia wygladają.

  • Mike93 stały bywalec
    ???

    Wiem ze trollujesz albo próbujesz sprowokować. Twój ranking oparty jest o ironie...

    Najpierw nazywasz Ahonena a później umieszczasz go na 13! miejscu w historii calej dyscypliny... :)

    Wiem ze próbujesz pokazac ze niektórzy przeceniają znaczenie IO pisząc tak ironicznie o Fortunie czy Bystoelu

  • anonim
    Wyjaśnienie

    Wyjaśnienie-Stoch przed Weissflogiem ze względu na to, że zdobył dwa złota na jednych IO.Funaki przed Bredesenem ze względu na nienaganny styl skoku jaki prezentował na IO.

  • Mores20 początkujący
    Peter90

    W moim zestawieniu przecież nie daje Kamila wyżej od Adama czy Simona na razie :).

    Ale od Noriaki jest Kamil lepszy.

    Kamil wygrał 3 największe tytuły tej dyscypliny czyli PŚ,MŚ,IO.
    A Noriaki nie wygrał PŚ,IO czy MŚ.

  • Mores20 początkujący
    ???

    A dlaczego mieliby w tej 10 być Bystoel i Fortuna?
    Fortuna Mistrz jednego skoku mam szacunek do Wojtka bo to pierwsze złoto w Polsce,ale prawda jest brutalna niestety udał mu się jeden skok.Bystoel poza złotem miał jakieś przebłyski,ale to nie est absolutnie skoczek na 10 najlepszych skoczków.Poza tym mieli po złocie IO a co dalej czarna dziura.

  • Peter90 stały bywalec

    Mores20 - Sory,ale Stoch jeszcze się nie zalicza do tej 10 :). Stoch dopiero co zaczął wygrywać,nie ma jakiś wybitnych osiągnąć.OK sory zaraz ktoś mnie poprawi i powie,ze jestem głupi.Stoch ma dwa złote medale olimpijskie.Stoch jeszcze nie dorownuje do wielkich zawodnikow takich jak Małysz.On jeszcze skaczę to samo Amman czy Noriaki :)

  • Mores20 początkujący
    Ranking TOP10 zawodników

    Mattin Nykenen
    Adam Małysz
    Jes Weifsslog
    Simon Ammann
    Janne Ahonen
    Thomas Morgenstern
    Gregor Schlierenzauer
    Martin Schmit
    Sven Hannawald
    Kamil Stoch.

    A zresztą porównywanie takiego Małysza do Nykenena czy Wafssloga mia się z celem po pierwsze w jakich czasach skakał Adam Małysz a w jakich Nykenen czy Weifsslog.Gdyby skakali w tych samych czasach mielibyśmy jaśniejszy obraz.

  • anonim
    @Mike93-Ranking TWOICH nazwisk-ja bym dorzucił inne

    A gdzie Bystoel i Fortuna? I co tu robi przeciętniak Ahonen?Powinno być tak:1.Simon Ammann 2.Matti Nykaenen 3.Kamil Stoch 4.Jens Weissflog 5.Kazuyoshi Funaki 6.Espen Bredesen 7.Thomas Morgenstern 8.Hans-Georg Aschenbach 9.Adam Małysz 10.Sven Hannawald 11.Gregor Schlierenzauer 12.Andreas Goldberger 13.Janne Ahonen 14.Martin Schmitt 15.Severin Freund

  • Mores20 początkujący
    Mike93

    Nie sądzę żeby Weifsslog miał być przed Małyszem.

    Wystarczy jedno:

    Weifsslog 1x PŚ
    Małysz 4x PŚ

  • dervish profesor
    Pavel

    Czyli przedwczesny prima aprilis! ;)
    Tym niemniej dobrze by było, gdyby tak jak w poprzednim sezonie LGP wystartowała w Polsce.

  • Mike93 stały bywalec
    Niemily

    Patrząc na skale dominacji Birgera Ruuda można by go teoretycznie umieścić gdzies na miejscach 2-3 a pana Recknagela gdzieś na 6-7 ale tak jak się zgadzamy, oni nie mieli możliwości zdobyć KK czy MŚwL czy nawet osobnych IO i MŚ

    Najpierw napisałem tytuł a potem zdecydowałem że będą zawodnicy urodzeni po 45 :)

  • Niemily stały bywalec
    @Mike93

    No tak nie czepiam sie że nie dałes tych skoczków, bo porównanie zawosników z różnych epok jest bez sensu.
    Czepiam sie tytułu tego rankingu.

  • Mike93 stały bywalec
    jakieldw12

    Forma pisana łącznie jest tak rozpowszechniona że jest powszechnie sankcjonowana. Jednak w myśl starych książek jest to forma niepoprawna.

    Niemily

    No tak, ale jesli zrobić by ranking wszechczasów trzeba by było dodać tylko Birgera Ruuda oraz Pana Recknagela, ze względu na brak startu tych panów w PŚ czy MŚ w lotach nie można obiektyw ie ocenić na ktorym miejscu w rankingu by się znalezli

  • Niemily stały bywalec

    @... (*63.141.255.212)
    A ty masz problem ze schizofrenią pisząc z wielu bramek proxy i podając sie za róznych uzytkowników

    @Mike93
    To nie jest ranking skoczków wrzechczasów tylko ranking skoczków urodzonych po wojnie jak już.

  • jakledw12 weteran

    @mike93 - wszech czasów, nie wszechczasów.

  • Mike93 stały bywalec
    Ranking Skoczków Wszechczasów

    1. Matti Nykkanen
    2. Jens Weifsslog
    3. Adam Małysz
    4. Jasne Ahonen
    5. Simon Ammann
    6. Thomas Morgenstern
    7. Gregor Schlierenzauer
    8. Andreas Goldberger
    9. Martin. Schmitt
    10. Hans Georg Aschenback
    11. Kazuyoshi Funaki
    12. Espen Bredesen
    13. Kamil Stoch
    14. Severin Freund
    15. Sven Hannawald

    Ranking jest stworzony na wzór tzw "Ery Open" w tenisie. Uwzględnieni są zawodnicy urodzeni po II wojnie światowej czyli tacy którzy mogli startować we wszystkich turniejach, pucharach, mistrzostwach

  • Pavel profesor
    @dervish

    On sobie ten kalendarz wymyślił.

  • Toyminator profesor

    hcemy posiadać dużą zmienność w zakresie zwycięzców i zawodników na konkursowym podium, aby pochodzili oni z jak największej ilości państw jak to tylko możliwe. To był nasz cel i to wspaniałe, że udało się to dokładnie tak jak w zakończonym sezonie
    no chyba nie...powoduje to,że jest bardziej emocjonująco...ale jednak bez sensu.

  • jakledw12 weteran

    Mam nadzieję, że w przyszłym roku do PŚ dołączy Szczyrk i mamy bardzo interesujący kalendarz.

    Jeszcze do tego dodać skocznię w Whistler za np. Lillehammer i git.

  • filip12345 stały bywalec

    Mi się wydaje, że kiedyś podczas LGP w Azji była silniejsza obstawa. Oglądałem ostatnio powtórkę z LGP 2004 w Hakubie i skakali tam tacy zawodnicy jak: Małysz, Morgenstern, Hoelwarth, Hautameki i Widhoelzl. Rok temu ze światowej czołówki był tam tylko Ammann. Szkoda, że te zawody są tak słabo obsadzone, ale dzięki temu okazje do lepszego wyniku mają słabsi zawodnicy. (np. 3. miejsce Bojarnicewa w Ałmatach).

  • dervish profesor
    W_S

    Planica(3x i +d)

    No to wreszcie Słoweńcy będą mogli dwukrotnie skorzystać ze swojej krajówki.

  • dervish profesor

    Dla naszej kadry to bardzo korzystny kalendarz. Na starcie sezonu będziemy mogli dwukrotnie wystawić grupę krajowa czyli łącznie po 11 skoczków w dwóch indywidualnych konkursach.
    Dzięki temu można mieć nadzieję, że w sposób naturalny zostanie ustalona hierarchia w poszczególnych kadrach i na skoczni rozstrzygnie się, którzy członkowie kadry A, zostaną oddelegowani do PK by tam powalczyć o zwiększenie kwoty. A kadrowicze z kadry B będą walczyli o miejsca w kadrze na LPK, bo przy założeniu, że 1-3 miejsc zajmą im zesłańcy z kadry A, dla kadry B pozostanie tych miejsc naprawdę niewiele.

  • butczan1 weteran

    Skoro dają PŚ Ałmatom to powinni zabrać im LGP. I tak tam jeżdzą rezerwowe składy a w tamtym roku to już w ogóle, ledwo 30 zawodników uzbierali i nawet Rumuni punkty uzbierali. Mogli by w to miejce dać np. Planice HS 139. Po przebudowie Letalnicy ta skocznia się marnuje a szkoda by było nie wykorzystać tego kompleksu skoczni w Planicy. A Słoweńcy i tak mają mało konkursów.

  • Peter90 stały bywalec

    W_SW_S - żartowniś :D

  • W_S profesor
    Fajny kalendarz LGP i PŚ

    LGP:
    Wisła(i + d)
    Zakopane(i)
    Klingenthal(i)
    Hinterzarten(i)
    Einsideln(i)
    Courchevel(i + d)
    Hakuba(2x i)
    Ałmaty(2x i)
    Hinzenbach(i)


    Klingenthal(i + d)
    Kuusamo(2x i)
    Lillehammer(2x i)
    Niżny Tagił (2x i)
    Engelberg (2x i)
    TCS
    Wisła(i)
    Szczyrk(i)
    Zakopane(2x i + d)
    Sapporo(2x i)
    Ałmaty(2x i)
    Willingen(2x i)
    Titisee(2x i)
    Vikersund(2x i)
    MŚL
    Lahti(i + d)
    Kuopio(i)
    Trondheim(i)
    Oslo(2x i)
    Planica(3x i +d)

  • Niemily stały bywalec
    @KubaS

    Jestes z mafii? w tak bezpardonowy sposób mnie atakujesz
    Tytuł powinien wynikac z pierwszych akapitów artykułu a nie w połowie tekstu doszukiwać sie intecji redaktora.
    O psychiatryku mówisz a to nie ty wysyłales kilku uzytkowników tam? prowadzisz jakis swój zakład i chcesz dorobic?

  • Raptor bywalec
    ciekawe

    "chcemy posiadać dużą zmienność w zakresie zwycięzców i zawodników na konkursowym podium, aby pochodzili oni z jak największej ilości państw jak to tylko możliwe"

    To teraz wyjaśnij, dlaczego Vladimir Zografski, będąc w szczytowej formie, był dyskwalifikowany niemalże w co drugim skoku.

  • Xellos profesor
    Brak zmian

    to dobry sygnał dla Klemensa Murańki.

    W końcówce sezonu zaczął w końcu trening kruczkowy działać i zaczął Klemens dobrze skakać.

    Skoro nie ma zmian, to nie będzie też żadnych zmian w technice, czyli liczę na to że Murańka obok Stocha od razu od początku przyszłego sezonu będzie dobrze skakał i to na miarę TOP15. Z tych co są, liczę jeszcze że Ziobro załapie to skakanie co się uczyli, Żyła po swojemu i to będzie drużyna. Od innych skoczków nie ma co oczekiwać cudów.

  • DamjanFras doświadczony
    -

    Wiadomo, instynktowna pogarda dla Mafii zawsze, ale w tym wywiadzie Hofer bardzo mądrze mówi i niech piastuje stanowisko jak najdłużej, bo się jeszcze okażę, że w jego miejsce wskoczyłby Apollo..
    Szkoda tylko, że nie zapytano Waltera o pracę sędziów i ich widzi mi się przy ocenianiu skoków :(

  • anonim

    W sumie lepszy byłby zapis taki jak na stronie FISu, czyli pytanie(pogrubione) i odpowiedź Waltera. Lepiej by się to czytało.

  • anonim
    @Niemily (bywalec)

    "Jaką rolę odgrywają upadki w analizach sezonu? Czy skoki mogą stać się jeszcze bezpieczniejsze, czy jest to po prostu ryzyko wkalkulowane w ten sport, z którym trzeba się pogodzić? - Nie godzimy się na to. Oczywiście, zdajemy sobie sprawę, iż skoki narciarskie to sport wysokiego ryzyka. Wiemy także, że różnymi środkami udało nam się zwiększyć bezpieczeństwo w tym sporcie. Ale każdy wypadek na skoczni to o jeden wypadek za dużo. I dlatego musimy pracować nad tym każdego dnia, aby zapobiegać następnym upadkom."

  • Niemily stały bywalec

    Tak czytałem i czytałem i wpatrywałem sie i wpatrywałem i w koncu pytam na co nie godzi sie ojciec chrzestny mafii skokowej Hofer?

  • filip12345 stały bywalec

    Skoki z roku na rok są coraz bardziej wyrównane. Kiedyś zdarzało się, że skoki miały 1 wielkiego triumfatora (np. sezon 2000/2001 Adam Małysz, 2004/2005 Janne Ahonen 2007/2008 Thomas Morgenstern 2008/2009 Gregor Schlierenzauer 2009/2010 Simon Ammann 2010/2011 Thomas Morgenstern, 2012/2013 Gregor Schlierenzauer). W Pucharze Narodów jest podobnie (Niemcy,Norwegia i Austria zdobyły podobną liczbę pkt). Całe szczęście, że Austriacy nie dominują tak jak w poprzednich sezonach.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl