Adam Małysz robi swoje!

 • 2001-03-07 13:56
Pierwsza seria była dziś bardzo nieciekawa. Naprawdę trudno wskazać wyróżniające się skoki. Najlepiej chyba świadczy o niskim poziomie fakt, że zaledwie 7 skoczków osiągnęło ponad 100m na obiekcie o punkcie K-115! Długo prowadził Wolfgang Loitzl po skoku tylko na 107,5m. Dopiero Martin Schmitt przeskoczył Austriaka i zdeklasował wszystkich rywali skacząc aż o 10,5m dalej od dotychczasowego lidera. Na szczycie skoczni pozostał tylko Adam Małysz i Polak zrobił co do niego należało! Poszybował na 119,5m i zapewnił sobie prowadzenie po pierwszej serii.

Druga seria to dużo ładniejsze skoki. Już Veli-Matti Lindstroem- rewelacja lotów w Oberstdorfie, poleciał aż na 112m. Kolejni zawodnicy również skakali znacznie dalej- sporo skoczków wylądowało w okolicach 110 metra. Znów dobrze skoczył Wolfgang Loitzl(3 po pierwszej serii), szybując aż na 118m. Jednak wszystkie te skoki nie budziły wielkich emocji, gdyż już po pierwszej rundzie Adam Małysz i Martin Schmitt uciekli rywalom o ponad 20 punktów. Wreszcie na rozbiegu stanął najlepszy z Niemców- Martin Schmitt. Dobrze się wybił i poleciał najdalej w konkursie- aż na 123,5m i ustawił bardzo wysoko poprzeczkę Adamowi. Jednak tym razem Polak nie zdeprymował się świetnym skokiem swojego największego rywala. Znów zrobił to co musiał- skoczył o pół metra dalej od Schmitta i sięgnął po 9-te zwycięstwo PŚ w tym sezonie.

A co nas martwi? Martwi nas fatalna postawa pozostałych Polaków. Całe czwórka skoczyła żenująco słabo i naprawdę nie wiem co myśleć o formie reszty naszych reprezentantów. Po raz kolejny widzimy Polaka na ostatnim(Tomasz Pochwała) miejscu- i zaczyna to być już regułą. Czyżby trenowali oni inaczej niż Adam Małysz?

Zobacz pełne wyniki zawodów »

tad, źródło: Informacja własna
oglądalność: (6041) komentarze: (8)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Jakub-B początkujący

  ostatni był Kuetel a nie Pochwała

  Małysz skakał bardzo dobrze ale rok poźniej już słabo

 • Kikuszenko początkujący
  Brawo!!!!

  Małysz oddał 2 najdalsze skoki i znokautował rywali.

 • TAMM stały bywalec

  w Falun dawno już nie skakali a co do występu nasi tragicznie

 • Malyszomaniak bywalec
  Może

  Może Falun nie ma siły przebicia w końcu to nie Zakopane

 • manu_fan początkujący

  właśnie szkoda dawno w falun nie skalai ostatnio 5 lat temu.

 • Arturinho początkujący

  a czemu w Falun nie rozgrywa się konkursów PŚ?????

 • manu_fan początkujący

  bardzo ładna walkę adam stoczył ze schmittem

 • anonim
  konkurs

  Tak, w tamtym konkursie Schmitt i Małysz udowodnili że nie mają sobie równych. Skakali podobnie- Małysz 2 metry dalej. Ostatnie jak do tej pory podium Loitzla w PŚ. Jussilainen bardzo dobrze. Dobrze zaprezentowali się: Freiholz, Nakamura, Medved i Kaiser. Skupień i Mateja byli poprostu zmęczeni sezonem. Mieli naprawdę dobry sezon. Pozostali w normie jak na wtedy.
  pozdrowienia

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).