Informacje

Historia Skijumping.pl

Pomysł na stworzenie serwisu o skokach narciarskich zakiełkował latem 2000 roku. Wówczas to Tadeusz Mieczyński (redaktor naczelny) oraz Andrzej Dąbrowski uznali, iż w polskim internecie nie ma żadnej strony o tematyce skoków narciarskich z prawdziwego zdarzenia.

Dzięki pomocy i wsparciu ze strony Pana Darka Benerta, z firmy GD.PL serwis od początku mógł poszczycić się profesjonalnym serwerem i chwytliwym adresem (wówczas www.skoki.inf.pl). Szata serwisu w roku 2000 i 2001

Pierwsza wersja strony, zrobiona w nowoczesnej, jak na owe czasy, technologii flash, znalazła się w internecie na początku listopada 2000 roku.
Początek sezonu w żaden sposób nie zapowiadał boomu, jaki wkrótce miał ogarnąć całą Polskę, pod wpływem sukcesów Adama Małysza.
Od początku istnienia, nasz serwis starał się wprowadzać nowatorskie rozwiązania i pomysły. Dzięki temu powstały takie działy jak np. "Filmy ze skokami", w którym fani skoków narciarskich mogli i po dziś dzień mogą obejrzeć najlepsze skoki każdego konkursu.

W 2001 roku, dzięki współpracy z panią Iwoną Ząbecką (wówczas sędzią skoków narciarskich w Zakopanem), podpisaliśmy umowę o współpracę z Polskim Związkiem Narciarskim oraz Tatrzańskim Związkiem Narciarskim, czego owocem była strona TZN'u prowadzona przez naszych redaktorów oraz serwis poświęcony polskiej kadrze skoczków - www.skoki.pzn.pl

Szata serwisu w roku 2002Od tamtego czasu na stronie zmieniło się niemal wszystko. Trzykrotnie zmienialiśmy szatę graficzną, starając się znaleźć "złoty środek" pomiędzy przyjemną dla oka grafiką, a szybkością działania. Serwis zmieniał również adres. Jeszcze w roku 2001 i 2002 stronę promowaliśmy pod adresem www.skoki.narciarskie.pl. W kwietniu 2002 roku postanowiliśmy, iż nowym adresem serwisu zostanie www.skijumping.pl - który to adres obowiązuje do dziś i mamy nadzieję, iż jest łatwy do zapamiętania oraz wpisywania.

Z różnych przyczyn ustawicznie zmienia się i ewoluuje także skład redakcji, tworzącej "Skijumping.pl". Z ludzi, którzy wspierali swą pracą naszą stronę w pierwszym sezonie jej istnienia, pozostali jedynie Bartłomiej Boczek (KoPiernik) oraz Tadeusz Mieczyński (tad).

Nasze Atuty

Szata serwisu w roku 2003Aktualnie staramy się dostarczać miłośnikom skoków narciarskich najświeższych informacji dotyczących tej dyscypliny, z całego świata, z naciskiem na nasze polskie skoki. Pragniemy przede wszystkim przekonać "świeżo upieczonych" kibiców skoków w Polsce, iż ten sport to nie tylko Adam Małysz...

Stale publikujemy także teksty dotyczące historii skoków, aby każdy współczesny kibic mógł zapoznać się z dawnymi (często zapomnianymi) polskimi reprezentantami tej dyscypliny.

"Skijumping.pl" współpracuje z wieloma zagranicznymi oraz polskimi mediami, aby móc najpełniej informować o wszelkich wydarzeniach związanych ze skokami narciarskimi. Nasza strona była cytowana przez wiele szanowanych gazet i stron internetowych, jak np. Przegląd Sportowy, Onet czy Wirtualna Polska. Współpracujemy także ze stacją telewizyjną - Eurosport Polska, dzięki której m.in mamy możliwość organizowania konkursów z cennymi nagrodami.

 

Notki prasowe o Skijumping.pl

  Świat Gier Komputerowych

cytat "Wykonana bardzo starannie, zawierająca aktualne dane, nowinki, punktacje, informacje o zawodnikach. Są tu również zdjęcia, a nawet filmiki."

cały artykułzobacz »

 

  Click

cytat"Pod adresem www.skoki.inf.pl znajdziecie nie tylko najświeższe wiadomoci z wielu skoczni, ale również fragmenty najładniejszych skoków, galerię ze zdjęciami zawodników oraz czat, na którym możesz komentować wyczyny sportowców. Na koniec - dla odprężęnia warto ściągnąć sympatyczną gierkę i samemu rzucić się...ups skoczyć z Wielkiej Krokwi (na szczęcie tylko wirtualnie)"

cały artykułzobacz »

 

  Komputer Świat

cytat"Najnowszych informacji o wyczynach podniebnych narciarzy warto poszukać w serwisie Skijumping.pl. Na jego stronach znajdziemy przede wszystkim aktualizowane niemal co chwilę informacje o wynikach osiąganych na skoczniach i zamierzeniach znanych skoczków. W serwisie nie brakuje wywiadów.
Ze stron witryny możemy ściąnąć na dysk pliki wideo z najbardziej emocjonującymi skokami lub też zajrzeć do działu, w którym umieszczono recenzje gier komputerowych symulujących zawody w skokach narciarskich. "

cały artykułzobacz »

 

  Przegląd Sportowy

cytat"Komentarze czytelników naszego serwisu dot. odejścia doktora Blecharza i Żołądzia. "

cały artykułzobacz »

 

Informacje dla mediów